Remonty torowisk

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Remonty torowisk

Post autor: Tomba »

To do podwójnej 8 dajmy podwójną 15. Jedna na Stoki druga na Karolew
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: TramMomentyStudenta »

Uśmiałem się. Zresztą zawsze można zrobić 15A do Północnej i 15B na Stoki. Przy czym 15A tylko w szczycie. Tylko że to będzie za drogie.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Remonty torowisk

Post autor: Jordi »

Może jechać na Teofilów. Ogólnie zamysł z 8A DTC-Teofilów zamiast 16 jest bardzo dobry.

Stoki to temat rzeka. Maleńkie osiedle, które powinno mieć jedną linię, ma dwie i to 100% full niskie :evil:
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jordi pisze:
czw 10:09, 01 paź 2020
Ogólnie zamysł z 8A DTC-Teofilów zamiast 16 jest bardzo dobry.
+1. Ale to musi być takt 15 minut w szczycie i ewentualnie 30 poza.
Jordi pisze:
czw 10:09, 01 paź 2020
Stoki to temat rzeka. Maleńkie osiedle, które powinno mieć jedną linię, ma dwie i to 100% full niskie :evil:
Akurat na to nie mamy wpływu. Jakby remontowali już choćby Przybysza czy Aleksę, to o ile większe byłyby możliwości manewrowania? Swingi'18 pasowałyby nie tylko do niskich klasyków, jak 10 czy 12, ale również na 1, 2, 5, 8, 13, nie musianoby na siłę zmieniać trasy 3 i 6... a dwie linie na krańcówce Stoki wynikają jakby z faktu, że trzy linie na pętli Telefoniczna Zajezdnia są problematyczne w rozmieszczeniu. Chociaż w weekendy i wakacje to 15 spokojnie może być skrócona do zajezdni.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: nowy1212 »

Jordi pisze:
czw 10:09, 01 paź 2020
Może jechać na Teofilów. Ogólnie zamysł z 8A DTC-Teofilów zamiast 16 jest bardzo dobry.
Polecam spojrzeć na rozkład 8 obecnie. Rano z pętli Kochanówka mamy takt 7,5min i popo ze stajni miedzy 16, a 17 tez 7,5min. Póki co nic wiec nie trzeba zmieniać.
Jak był takt 12min to tez coś dołożyli i był czasem takt 6min, więc nie wiem czy ta cos trzeba zmieniac, a jesli już to może 1 brygada dodatkowo by wystarczyła.

Wiec ja osobiście bym sie zastanowił czy może nie warto uruchomić 12A w postaci linii Karolew-Fabryczny? Dosłownie w postaci kilku kursów rano i wieczorem (7-8 i 16-17) - na Kopernika by mieli w szczycie trochę lepszy takt. Choć tu trzeba miec na uwadze, ze niedługo zamkną skrzyżowanie z Kościuszki, wiec teraz to chyba to nie ma sensu tak wzmacniać linii. Ale no mozna do tego czasu po prostu zaoszczędzić trochę kasy - też nie ejst to zła opcja
TramMomentyStudenta pisze:
czw 11:28, 01 paź 2020
a dwie linie na krańcówce Stoki wynikają jakby z faktu, że trzy linie na pętli Telefoniczna Zajezdnia są problematyczne w rozmieszczeniu. Chociaż w weekendy i wakacje to 15 spokojnie może być skrócona do zajezdni.
No albo odwrotnie ja bym dał 15 i 18 na Stoki, a 12 i 17 na Telefoniczna. W weekendy by została na Stokach sama 15, a w tygodniu by sie zaoszczędziło wieczorami i w miedzyszczycie, bo 18 ma mniej kursów od 12. W szczycie w dni robocze by mieli bez zmian, a taki wariant w zupełności wystarczy
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Remonty torowisk

Post autor: Tomba »

Dziś przez skręcanie 15 i 17 z Pomorskiej w Kilińskiego są mega opóżnienia. Na Politechniki brakuje alternatywy.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Remonty torowisk

Post autor: Jordi »

A jaka ma być? 16 nawet jakby była, to jedzie w zupełnie inne miejsca...


Co do 12A to powietrze by woziło, a poza tym no na Kopernika tak szczerze widząc po potokach to ta 12 co 12 wystarcza na dziś. Wiem, że niektórzy mają sentyment do czasów 12/12A, no ale prawda potokowa jest jaka jest.


Co do Stoków, to ta 18 to też za wiele, no ale lepiej tam to rzucić niż 12...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: nowy1212 »

Swoją droga ktoś wie czy na Pomorskiej ruszyli z pracami dzisiaj? Mam na mysli przy pl. Wolności
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze:
czw 12:05, 01 paź 2020
Ale no mozna do tego czasu po prostu zaoszczędzić trochę kasy - też nie ejst to zła opcja
Na taką Zieloną się przyda. ;)
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Remonty torowisk

Post autor: Marecky »

15 w wakacje od paru lat jest skracana do Telefonicznej.
Pozdrawiam - Marek
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Remonty torowisk

Post autor: Helter »

Trochę zmienię temat, na konsultacjach z prezydent Zdanowską udało się dowiedzieć więcej konkretów a propo remontu WP.
- przetarg ma być w październiku
- rozłożony na dwie części jeśli chodzi o torowisko, pierwsza - remont torowiska do pętli Doły, druga - w razie gdy nie braknie pieniędzy (co ciekawe, Zdanowska też jest przeciwko temu) to tunel pod Inflancką z pętlą przy ŁKA.
Co ciekawe, pętla ma być przeniesiona, ale... zresztą, zobaczcie sami. Miasto woli postawić parking P+R zamiast dociągnąć tramwaj do Inflanckiej. No cóż.
WP.jpg
WP.jpg (215.34 KiB) Przejrzano 2240 razy
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Remonty torowisk

Post autor: Kpc21 »

Nie no, trzeba się starać, żeby jednak tę pętlę zrobili przy samej Inflanckiej.

I jeszcze pewnie będzie się dało znaleźć sprzymierzeńców wśród działkowców.

Ten P+R... niby fajnie, bo jest tu i ŁKA, i pociąg, w przeciwieństwie do obecnie funkcjonującego P+R przy Wojska Polskiego. Tam jest sporo parkingów, nie brakuje na nich miejsc, jest nawet lepszy wybór przesiadek na autobusy, niż tutaj. Sam korzystałem, to działa.

Ale P+R można, od biedy, nawet zintegrować z samą pętlą, zrobić miejsca parkingowe na zewnątrz pętli i w jej wnętrzu...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: nowy1212 »

To ja akurat bym to widział inaczej

Obrazek

Obrazek

Czyli całkowite wywalenie działkowiczów na rzecz budowy P+R


Ta wizja UMŁ mnie dziwi ciekawe z czego wynika taka propozycja
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: nowy1212 »

A wicedyrektor ZDiT twierdzi że to nie ma związku z tym co będzie realizowane
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Remonty torowisk

Post autor: Tomba »

Co to za Z6 ma jeździć za 59?

Od Admina: Proszę czytać uważnie forum. W innym wątku już było nieco to poruszane:
http://lfk.com.pl/viewtopic.php?p=206902#p206902
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Remonty torowisk

Post autor: Helter »

nowy1212 pisze:
czw 22:11, 01 paź 2020
A wicedyrektor ZDiT twierdzi że to nie ma związku z tym co będzie realizowane
Ciekawe, bo to jest wersja dyrektor ZIM. Pomijając fakt, że ZDiT został zjechany wczoraj od góry do dołu przez panią prezydent.
Na pytanie czy pętla będzie w obecnym miejscu czy przy ul. Inflanckiej odpowiedziała "że będzie trochę dalej niż obecnie, ale nie przy Inflanckiej".
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: nowy1212 »

Helter pisze:
pt 08:54, 02 paź 2020

Ciekawe, bo to jest wersja dyrektor ZIM. Pomijając fakt, że ZDiT został zjechany wczoraj od góry do dołu przez panią prezydent.
Na pytanie czy pętla będzie w obecnym miejscu czy przy ul. Inflanckiej odpowiedziała "że będzie trochę dalej niż obecnie, ale nie przy Inflanckiej".
A za co ten ZDiT tak skrytykowała? Jak taki zły to niech wymieni dyrektorów, a nie narzeka przeciez ona jest szefem szefów

Druga rzecz a kto ten rysunek wykonywał?
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Remonty torowisk

Post autor: Helter »

nowy1212 pisze:
pt 08:59, 02 paź 2020
Helter pisze:
pt 08:54, 02 paź 2020

Ciekawe, bo to jest wersja dyrektor ZIM. Pomijając fakt, że ZDiT został zjechany wczoraj od góry do dołu przez panią prezydent.
Na pytanie czy pętla będzie w obecnym miejscu czy przy ul. Inflanckiej odpowiedziała "że będzie trochę dalej niż obecnie, ale nie przy Inflanckiej".
A za co ten ZDiT tak skrytykowała? Jak taki zły to niech wymieni dyrektorów, a nie narzeka przeciez ona jest szefem szefów

Druga rzecz a kto ten rysunek wykonywał?
1. 59
2. Buspas na Palki
3. WP
Rysunek wykonałem ja, po spotkaniu poszedłem skonsultować to z dyrektorką ZIM. Może ma inne informacje niż dyr. Sobieraj?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: nowy1212 »

Yyy ale Wojska Polskiego to inwestycja ZIM, a nie ZDiT i chyba HZ powinna o tym wiedzieć
59 i Buspas na Palki faktycznie ZDiT, ale w przypadku buspasa musi sie wypowiedziec trochę więcej urzędników niż ci ze ZDiT, więc zrzucanie wszystkiego na ZDiT to tki populizm... Z 59 to nie wiem czy tylko ZDiT decyduje czy ktoś jeszcze

Dyr. Sobieraj pisał na SSC, ze wariantów jest kilka, więc może dyrektorka sama nie wie co ma być? Ew dyr. Sobieraj nie wie że decyzja podjęta - cóż zobaczymy ;)

---
PS Witamy na SSC jak coś karol.ldz to wice ZDiT
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Remonty torowisk

Post autor: Helter »

nowy1212 pisze:
pt 09:26, 02 paź 2020
Yyy ale Wojska Polskiego to inwestycja ZIM, a nie ZDiT i chyba HZ powinna o tym wiedzieć
59 i Buspas na Palki faktycznie ZDiT, ale w przypadku buspasa musi sie wypowiedziec trochę więcej urzędników niż ci ze ZDiT, więc zrzucanie wszystkiego na ZDiT to tki populizm... Z 59 to nie wiem czy tylko ZDiT decyduje czy ktoś jeszcze

Dyr. Sobieraj pisał na SSC, ze wariantów jest kilka, więc może dyrektorka sama nie wie co ma być? Ew dyr. Sobieraj nie wie że decyzja podjęta - cóż zobaczymy ;)

---
PS Witamy na SSC jak coś karol.ldz to wice ZDiT
Możliwe, z tego co było mówione były zmiany w projekcie chociażby poprzez zmianę przebiegu torowiska przy Franciszkańskiej w celu ochrony znajdujących się tam drzew, ale zobaczymy co przyniesie projekt.

PS
Czytam regularnie, więc zdążyłem się zorientować ;)
ODPOWIEDZ