Witajcie,
Nawiąże do tematu
"Pętla autobusowa Aleja Matek Polskich"
Po pierwsze: bardzo szkoda, że nikt na stronie MPK nie napisał, że takie rozwiązanie jest wynikiem braku wszystkich gotowych relacji na tym skrzyżowaniu.
Dalej: na godzinę 20:00 na Alei Matek Polskich nadal wiszą wszystkie stare rozkłady i zero informacji o zmianach.
Czy ktoś wie, czy po zakończeniu robót na tym skrzyżowaniu 62/62A/68/N3 wrócą na Paradną i Aleje Matek Polskich? 75 które właśnie dostaliśmy jest mizernym połączeniem na Kurczaki...
Kiedy podczas robót w tym rejonie utworzono 71A w relacji Chojny - Rzgowska - Paradna - Matek Polskich - Paradna - Rzgowska - Chojny.
Nie można by tak zrobić znowu?
PS szkoda że na stronie MPK nadal nie można znaleźć rozkładu 68....
Paradna / Demokratyczna / Trybunalska
Objazd przez Kosynierów Gd. dla 62, 68 i N3 ma potrwać około miesiąca czasu.
70A i 75 mają na wyświetlaczach "Matek Polskich". Ciekawe kiedy zmienią na "Szpital CZMP", szczególnie że wcześniej specjalnie było "Ustronna przez szpital CZMP", aby informować o szpitalu po drodze. Na nowej pętli nie działa jeszcze oświetlenie. Jest za to Toi-toi, czyli pętla w pętli otwarta .
Po północy widziałem już nowe rozkłady jazdy na przystankach (może nie wszędzie takie były, nie wiem).
Nie wiem po co komu 62A z kilkoma kursami w ciągu dnia w dni wolne. Myślę, że niebawem ograniczy się kursowanie do dni roboczych (tak jak dotychczasowo), szczególnie gdy mieszkańcy osiedli za CZMP zaczną słać pisma. Raz, że kursów 62 jest mniej, a dwa że trasa 62A może być myląca (62 od zawsze jeździło przez Paradną). Podobnie będzie pewnie z przetrasowaniem 70A przez zachodnią stronę alei Matek Polskich. Z 62A jest taki problem jak niegdyś z 80A kiedy rady osiedli zupełnie oderwane od rzeczywistości wzięły się za "usprawnienia". Kogo ma interesować autobus co kilka godzin w sobote albo niedziele?
71A było kuriozalne. Kursowało rzadko (szczególnie w dni wolne, gdy kursowało samo 71 bez podniesienia cżęstotliwości w zamian za 62 i 68 ) i zmuszało mieszkańców Wiskitna do dodatkowej wycieczki. Oby nigdy więcej.
70A i 75 mają na wyświetlaczach "Matek Polskich". Ciekawe kiedy zmienią na "Szpital CZMP", szczególnie że wcześniej specjalnie było "Ustronna przez szpital CZMP", aby informować o szpitalu po drodze. Na nowej pętli nie działa jeszcze oświetlenie. Jest za to Toi-toi, czyli pętla w pętli otwarta .
Po północy widziałem już nowe rozkłady jazdy na przystankach (może nie wszędzie takie były, nie wiem).
Nie wiem po co komu 62A z kilkoma kursami w ciągu dnia w dni wolne. Myślę, że niebawem ograniczy się kursowanie do dni roboczych (tak jak dotychczasowo), szczególnie gdy mieszkańcy osiedli za CZMP zaczną słać pisma. Raz, że kursów 62 jest mniej, a dwa że trasa 62A może być myląca (62 od zawsze jeździło przez Paradną). Podobnie będzie pewnie z przetrasowaniem 70A przez zachodnią stronę alei Matek Polskich. Z 62A jest taki problem jak niegdyś z 80A kiedy rady osiedli zupełnie oderwane od rzeczywistości wzięły się za "usprawnienia". Kogo ma interesować autobus co kilka godzin w sobote albo niedziele?
71A było kuriozalne. Kursowało rzadko (szczególnie w dni wolne, gdy kursowało samo 71 bez podniesienia cżęstotliwości w zamian za 62 i 68 ) i zmuszało mieszkańców Wiskitna do dodatkowej wycieczki. Oby nigdy więcej.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 4 razy.
Pasażerowie wielce oburzeni po dojechaniu 75 do Matek Polskich, że autobus nie jedzie "do księży".
62 w postaci Vero nabite maksymalnie.
Jest już w internecie nowy rozkład 68. Nadal brak nowego rozkładu 70 i 70B...
Przystanek 68 pod "Sapą" nazywa się... Rzgowska/Ustronna. Nie ma to jak dobra informacja pasażerska.
Nie obyło się bez cięć. Teraz 68 zjeżdża do zajezdni bezpośrednio z dworca Łódź-Chojny zamiast przez Rude. Ostatni kurs z dworca to teraz 22.05. Dotychczasowo były jeszcze dwa zjazdowe - ok. 22.40 i 23.15. Dla mieszkańców Chojen i Rudy jak znalazł, szczególnie że N3 kursuje co godzine.
62 w postaci Vero nabite maksymalnie.
Jest już w internecie nowy rozkład 68. Nadal brak nowego rozkładu 70 i 70B...
Przystanek 68 pod "Sapą" nazywa się... Rzgowska/Ustronna. Nie ma to jak dobra informacja pasażerska.
Nie obyło się bez cięć. Teraz 68 zjeżdża do zajezdni bezpośrednio z dworca Łódź-Chojny zamiast przez Rude. Ostatni kurs z dworca to teraz 22.05. Dotychczasowo były jeszcze dwa zjazdowe - ok. 22.40 i 23.15. Dla mieszkańców Chojen i Rudy jak znalazł, szczególnie że N3 kursuje co godzine.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
Wpadł mi pomysł co do tras 62A i 68, które zapewne nie zmienią się do czasu otwarcia ulic Ustronnej i Siostrzanej w lutym (poza tymczasowym objazdem przez Trybunalską, który potrwa do listopada i którego nie uwzględniłem w propozycji niżej):
62 DUBOIS - Demokratyczna, Matek Polskich - DWORZEC ŁÓDŹ-CHOJNY.
(czas przejazdu ok. 30 min., częstotliwość 30/45 min.)
62A DUBOIS - Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Graniczna, ("Sapa"), Graniczna, Ekonomiczna, Bierna, Demokratyczna, Trybunalska - DWORZEC ŁÓDŹ-CHOJNY.
/powrót: Demokratyczna, Żwawa, Ekonomiczna/
(czas przejazdu - ok. 45 min, częstotliwość 30/45 min.)
68 DWORZEC ŁÓDŹ-CHOJNY - Matek Polskich, Demokratyczna, Gombrowicza, Pabianicka (zawraca przy Dubois) - KUSOCIŃSKIEGO.
(czas przejazdu - ok. 45 min, częstotliwość 30/45 min.)
/powrót: Pabianicka, Starorudzka, Demokratyczna/
Co nam to daje:
Wspólną trasę 62 i 68 na odcinku Pabianicka/Dubois - dworzec Łódź-Chojny i łączną częstotliwość 15/22,5 min.
Wspólną trasę 62 i 62A na odcinku Dubois - Pabianicka/Dubois i łączną częstotliwość 15/22,5 min.
62 jest trasą podstawową, najprostszą. 68 w dotychczasowym czasie przejazdu łączy Chojny z Retkinią (w tym I.C.Z.M.P. i okolice Portu Łódź). 62A jako najnowsza linia, objeżdża Rudę Pabianicką.
Obecne wykorzystanie taboru:
62 - 3 autobusy/2 autobusy
62A - 2 autobusy/1 autobus
68 - 6 autobusów/4 autobusy
=11 autobusów/7 autobusów
Po zmianach:
62 - 3 autobusy/2 autobusy
62A - 4 autobusy/3 autobusy
68 - 4 autobusy/3 autobusy
=11 autobusów/8 autobusów
Wymaga to jedynie zmiany lokalizacji przystanków:
-Demokratyczna/Bierna w obu kierunkach zamiast tych przy Dzwonowej
-na skrzyżowaniu Demokartyczna/Starorudzka przystanki zawsze za skrzyżowaniem
-przystanek Pabianicka/Dubois w kier. południowym zlokalizowany za skrzyżowaniem.
62 DUBOIS - Demokratyczna, Matek Polskich - DWORZEC ŁÓDŹ-CHOJNY.
(czas przejazdu ok. 30 min., częstotliwość 30/45 min.)
62A DUBOIS - Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Graniczna, ("Sapa"), Graniczna, Ekonomiczna, Bierna, Demokratyczna, Trybunalska - DWORZEC ŁÓDŹ-CHOJNY.
/powrót: Demokratyczna, Żwawa, Ekonomiczna/
(czas przejazdu - ok. 45 min, częstotliwość 30/45 min.)
68 DWORZEC ŁÓDŹ-CHOJNY - Matek Polskich, Demokratyczna, Gombrowicza, Pabianicka (zawraca przy Dubois) - KUSOCIŃSKIEGO.
(czas przejazdu - ok. 45 min, częstotliwość 30/45 min.)
/powrót: Pabianicka, Starorudzka, Demokratyczna/
Co nam to daje:
Wspólną trasę 62 i 68 na odcinku Pabianicka/Dubois - dworzec Łódź-Chojny i łączną częstotliwość 15/22,5 min.
Wspólną trasę 62 i 62A na odcinku Dubois - Pabianicka/Dubois i łączną częstotliwość 15/22,5 min.
62 jest trasą podstawową, najprostszą. 68 w dotychczasowym czasie przejazdu łączy Chojny z Retkinią (w tym I.C.Z.M.P. i okolice Portu Łódź). 62A jako najnowsza linia, objeżdża Rudę Pabianicką.
Obecne wykorzystanie taboru:
62 - 3 autobusy/2 autobusy
62A - 2 autobusy/1 autobus
68 - 6 autobusów/4 autobusy
=11 autobusów/7 autobusów
Po zmianach:
62 - 3 autobusy/2 autobusy
62A - 4 autobusy/3 autobusy
68 - 4 autobusy/3 autobusy
=11 autobusów/8 autobusów
Wymaga to jedynie zmiany lokalizacji przystanków:
-Demokratyczna/Bierna w obu kierunkach zamiast tych przy Dzwonowej
-na skrzyżowaniu Demokartyczna/Starorudzka przystanki zawsze za skrzyżowaniem
-przystanek Pabianicka/Dubois w kier. południowym zlokalizowany za skrzyżowaniem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 5 razy.