Przystanki na żądanie

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
komlo13
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: czw 21:35, 11 lip 2019

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: komlo13 »

Co to się porobiło. Wydawnicza to teraz jakiś Plac Mikulskiego. Kto to słyszał!? Co do przystanków na żądanie to niektóre słusznie, inne trochę mniej. Słusznie wprowadziło się je np. na ulicach Doły, Śnieżnej, ale już np. Krokusowa, czy Niciarnjana, to nie wiem, bo tam wsiada sporo osób.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: nowy1212 »

Z reszta jak mozna patelnię w postaci krańówki nazywać mianem placu? Czy urzędnicy już naprawdę zapomnieli jak wyglądają place i do czego służą?
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: domino »

To robota Radnych. ZDiT musi egzekwować.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2284
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: jan_defecto »

Mam nadzieję, że ZDiT będzie dalej rozszerzać system przystanków NŻ, bo nie załapało się wiele miejsc gdzie takie przystanki by się przydały. Ponadto przyda się zapowiadane rozszerzenie NŻ na linie nocne.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: kuba_bed »

Chociaż mnie ciekawi dlaczego ICZMP szpital jest NŻ tylko w jednym kierunku. Podobnie zresztą z przystankiem Rzgowska - Bartoszewskiego, pomijam to że w stronę Rzgowa przystanek ma błędną nazwę "Zagłoby". Jest więcej takich przypadków?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: mig »

jan_defecto pisze:Mam nadzieję, że ZDiT będzie dalej rozszerzać system przystanków NŻ, bo nie załapało się wiele miejsc gdzie takie przystanki by się przydały. Ponadto przyda się zapowiadane rozszerzenie NŻ na linie nocne.
Wszystko w swoim czasie, planowana jest kolejna partia przystanków w różnych rejonach miasta, wdrożenia na ciągach peryferyjnych i dzielnicach przemysłowych oraz nocne.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: nowy1212 »

A z ciekawości czemu to tak wolno idzie? Tzn co jest za problem by wprowadzić więcej zmian w krótszym czasie?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: px33 »

Mnie bardziej ciekawi jak będzie wyglądać informacją o tych nowych przystankach, bo 50 nazw chyba nie wejdzie na tablice przystankowe. Chyba warto by podzielić komunikat na 8 części i od jutra zacząć wyświetlać w odcinkach. "Koniec odcinka pierwszego, na dalszą część listy zapraszamy jutro"
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: mig »

nowy1212 pisze:A z ciekawości czemu to tak wolno idzie? Tzn co jest za problem by wprowadzić więcej zmian w krótszym czasie?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale stricte organizacją zbiorkomu w ZDiT - w sensie budowania oferty przewozowej - zajmuje się raptem kilka osób a przystanki NŻ to tylko jeden z naprawdę wielu tematów. W zderzeniu ze znaczną liczbą różnych zmian w trasach i rozkładach mniej pilne zagadnienia niestety często lądują na półce...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: nowy1212 »

^^Aaa no to dzięki za wytłumaczenie. Pretensji nie miałem, po prostu czysta ciekawość
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: mig »

Ależ ja nie uważam, że miałeś pretensje, po prostu nie wiedziałem czy wiesz jakie są realia i moce przerobowe.

Ponadto MPK też nie jest w stanie w krótkim czasie oznakować tylu przystanków by wdrożyć wszystko co się da w jednym terminie. Wdrażanie będzie w dalszym ciągu etapowane.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: Kpc21 »

Skoro na żądanie wprowadza się teraz tylko na wybranych przystankach linii nocnych, to czy w takim razie nie ma planów wprowadzenia zatrzymywania się linii nocnych na żądanie na wszystkich przystankach (poza przesiadkowym, gdzie w rozkładzie jest postój)?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: mig »

Było już pisane, że są takie plany, jedno nie wyklucza drugiego. Tak samo jak pisałem, że nie ma możliwości wdrożenia wszystkich lokalizacji w jednym momencie. Proszę uważnie czytać wątki.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: Kpc21 »

No nie wiem, czy nie wyklucza, bo jaki sens by w takiej sytuacji miało bawienie się we wprowadzanie tego po kilka przystanków, jak można by było po prostu od razu ogłosić, że "od tego momentu autobusy nocne zatrzymują się na żądanie na wszystkich przystankach"?

Wtedy nie trzeba oznaczać przystanków, które są na żądanie, a które nie, bo po prostu wszystkie byłyby na żądanie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: SCEL »

Przystanki i tak trzeba oznaczyć niezależnie od tego czy są wszystkie czy tylko wybrane na żądanie.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: px33 »

A coś by przeszkadzało żeby wprowadzić w regulaminie przewozów (i instrukcji MPK) traktowanie wszystkich przystanków tak jak obecnych na żądanie? Tj. w sytuacji kiedy nikogo nie ma na przystanku, nikt nie naciśnie guzika i pojazd nie jest pełny, kierowca mógłby pominąć taki przystanek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: Kpc21 »

No ale na czym to oznaczenie miałoby polegać? Wystarczyłoby je umieścić w rozkładach, najlepiej jakoś wyróżnione i dobrze widoczne. A rozkłady i tak trzeba wymieniać przy każdym dodanym przystanku na żądanie...

Do tego akcja informacyjna.

Niczego więcej nie potrzeba. Co innego, gdy na żądanie są tylko wybrane przystanki (wtedy oznaczenia są bardzo ważne), co innego, gdy wszystkie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2284
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: jan_defecto »

Uwagi do oznaczeń przystanków NŻ:
- Wojska Polskiego/Głowackiego - słupek w kierunku centrum brak napisu "NA ŻĄDANIE" (widziane w dniu pisania posta). Ponadto na stronie MPK jak się wybiera przystanek z listy przydałoby się dopisać do nazwy przystanku NŻ, a także dodać ten przystanek do rozkładów zjazdówek.
- Gajcego/Szelburg-Zarebminy - brak napisu "NA ŻĄDANIE" na słupku w kierunku centrum (widziane w sobotę 17.08).
- Taborowa/Dworzec Łódź Andrzejów i Taborowa/Skrzatów - mają napisy "NA ŻĄDANIE" na słupkach, a w rozkładach nie wspomniano, że są NŻ. Ciekawe jak są zapowiadane w pojazdach (widziane 25.08).
- Zakładowa/Józefiaka NŻ czy jest jakiś racjonalny powód, że te przystanki nie obowiązują dla N5B? Skoro i tak tamtędy przejeżdża to niech te przystanki obowiązują jak nikt nie skorzysta to żaden problem bo to NŻ.
- Przystanki na Rokicińskiej: Autostrada A1, Dunikowskiego i Walentynowicz oraz Gajcego/Rokicińska należy dodać NŻ na stronie MPK jak się wybiera przystanek z listy. Informacja o NŻ jest dopiero w rozkładzie typu "tabliczka jak na przystanku" Ponadto na Gajcego/Rokicińska też nie widziałem napisu "NA ŻĄDANIE" na słupku jest tylko "Przystanek tymczasowy" (stan na 25.08).
Ostatnio zmieniony wt 22:02, 27 sie 2019 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: Karol »

px33 pisze:A coś by przeszkadzało żeby wprowadzić w regulaminie przewozów (i instrukcji MPK) traktowanie wszystkich przystanków tak jak obecnych na żądanie? Tj. w sytuacji kiedy nikogo nie ma na przystanku, nikt nie naciśnie guzika i pojazd nie jest pełny, kierowca mógłby pominąć taki przystanek
Nie kombinuj
Obrazek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki na żądanie

Post autor: Kpc21 »

To nie kombinowanie, tylko normalność.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ