Linia 61 (Rokicie)

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
tornado
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob 18:32, 31 sie 2013

Linia 61 (Rokicie)

Post autor: tornado »

Komunikacja miejska na Rokiciu w kwadracie Prądzyńskiego-Czahary- Św.Franciszka -Pabianicka nie daje zbytnio dobrego skomunikowania. 63 praktycznie stanowi autobus szkolny, 61 dowozi to ŁTR, na Chojny i pod Dąbrowę Przemysłową. Jeśli ktoś chce pojechać na Retkinię, która jest najbliżej musi robić niepotrzebne kółka. Gdyby tak ulica Zenitowa, Pustynna oraz Nowe Sady nadawałyby się na puszczenie tam autobusów, okoliczni mieszkańcy skróciliby sobie dojazd na Retkinię o jakieś 20 minut, bez głupiego robienia kółka do Ronda Lotników i z powrotem.....
Proponowałby wydłużenie linii 61:
od Św. Franciszka -Zeniotową -Pustynną-Nowe Sady -Obywatelską-Waltera-Janke-Wyszyńskiego-Retkińską do pętli Maratońska. Trasa po Retkini taka jak przejazd 98B. Tabor oczywiście dopasowany.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Na skrzyżowaniu Nowe Sady - Obywatelska jest nakaz skrętu w prawo (relacja południe->wschód).
Obrazek
tornado
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob 18:32, 31 sie 2013

Post autor: tornado »

To pozostaje przebudowa skrzyżowania i postawienie tam świateł.
Ciekawe czy ul. Nowe Sady w kierunku Lazurowej nie budowali pod budynek ewidentnie zastawiający widoczność na ulicy.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Karol pisze:Na skrzyżowaniu Nowe Sady - Obywatelska jest nakaz skrętu w prawo (relacja południe->wschód).

Ja nie widzę w tym problemu dopasować zakazu z tabliczką
"Nie dotyczy MPK".

Albo niech jedzie w danym kierunku od Św. Franciszka dalej Czahary - Prądzińskiego - Demna - Pienista - Obywatelska - Maratońska.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Graficzny, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Zobacz najpierw jak wygląda Prądzyńskiego od Czahary do Dennej.

Tabliczka "nie dotyczy MPK" nie zmieni faktu, że skręt w lewo bez wymuszania pierwszeństwa nie byłby możliwy.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

SEC pisze:Zobacz najpierw jak wygląda Prądzyńskiego od Czahary do Dennej.

Tabliczka "nie dotyczy MPK" nie zmieni faktu, że skręt w lewo bez wymuszania pierwszeństwa nie byłby możliwy.

Dobrze, no to niech będzie ta druga możliwość, przez Denną.
Google StreetView pokazuje mi, że jest ulica. Co prawda wąska, ale jest. A te pare dziurska tam.. No to niech puszczą wyłącznie Shitara czy Konserwy. Przecież chwalą, że tylko one są taaaakie wytrzymałe i niezawodne, to co taka uliczka ma być za problem.. ;)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Czy możesz przestać używać określeń typu Shitaro, Szmelcedes itd? Dla kogoś kto nie umie pisac po polsku, swietnie sobie radzisz z prześmiewkami.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

SEC pisze:Czy możesz przestać używać określeń typu Shitaro, Szmelcedes itd? Dla kogoś kto nie umie pisac po polsku, swietnie sobie radzisz z prześmiewkami.

A dlaczego niby ja mam przestać z takimi określeniami o niemieckich/tureckich poroduktach, a taki pan "STUDI" może sę co chwilę przekrztałcić polskiego producenta "PESA" jako pesoszrot itd.!? Trochę niesprawiedliwie!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Spokojnie, obu Was wykasujemy z tego forum. Będzie sprawiedliwie wtedy, ok?
Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Graficzny pisze:A dlaczego niby ja mam przestać z takimi określeniami o niemieckich/tureckich poroduktach, a taki pan "STUDI" może sę co chwilę przekrztałcić polskiego producenta "PESA" jako pesoszrot itd.!? Trochę niesprawiedliwie!

Drugi Pan był już ostrzegany. Ty zostajesz po raz pierwszy.
ODPOWIEDZ