Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Taker »

Przecieki?Pan BB93 to tramwajarz?
Już lepiej 7 za 15A na Stoki co 12 min. Wtedy 15A na Źabieniec jako 18. Politechniki ucieszyła by się bardziej
4 musi na Dąbrowę i basta.
8 jak 13 przez Zieloną? A nie przez Kopernika Gdańska Zielona Kilińskiego? Bez dojazdu do Dworca Kaliskiego? Ciut przesadzone, prędzej 14.
Ta Wuzet 12a mało realna.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: BB93 »

Nie jestem tramwajarzem, poza tym prędzej "zditowcy" mają dostęp do takich informacji.
mig pisze:Powiem tak - na tyle ile mogę zdradzić jeśli nowa siatka tramwajowa wejdzie to w wielu miejscach rozwiąże to bolączki w układzie linii tramwajowych. Na pewno zyskają Stoki, Radogoszcz, Chojny/Kurczaki, ŁTR, Przybyszewskiego, Pomorska. Status quo utrzymają Widzew, Teofilów, Ruda, Dąbrowa. Przyzwoicie na Kilińskiego, okolica może wreszcie odżyje. Jednak to co najbardziej mnie martwi to niestety zmarnowana szansa na poprawę sytuacji na Retkinii oraz pogorszenie na Włókniarzy :/ Dlatego wiążę z zmianami pewne nadzieje, w wielu miejscach odczujemy poprawę ale mimo wszystko ocena tegoż projektu nie jest dla mnie jednoznaczna...
Na podstawie powyższych informacji rozrysowałem sobie schemat i coś takiego mi wyszło. Z tą Włókniarzy tak mi pachnie, że zostanie tam tylko 14, bo ZDiT może chcieć na siłę zapełnić tę linię, żeby nowe tramwaje dedykowane tej linii nie woziły powietrza.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mateeusz »

Już widzę jak mieszkańcy Teofilowa ucieszą się z przesiadki do 14 przy Żabieńcu, przecież rano większość pasażerów wysiada przy Kaliskim i szpitalu WAM. W takim wypadku należałoby 14 wydłużyć do Szczecińskiej, ale wtedy z kolei byłby problem z planowaną za x lat niskopodłogową obsadą. Poza tym 13 obecnie zaspokaja zapotrzebowanie na połączenie Teofilowa w kierunku Zielonej/Narutowicza, a przy 12-minutowej częstotliwości 14 pomiędzy Legionów a Kaliskim będzie zapchana po sufit.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: BB93 »

Chyba, że 8 pojechałaby Zieloną i Kościuszki ale wtedy byłoby na odcinku do Piotrkowskiej Centrum aż 7 linii (po dojściu siódemki).
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: eDragon55 »

Mi to pachnie tym, że 8 zostaje bez zmian, a 14 wraca na Retkinie. Wydłużenie 14 na Szczecińską odpada bo byśmy mieli trzy linie z Dąbrowy, a na Widzew żadnej może z wyjątkiem autobusowej 96. Jeśli nie braknie taboru to być może uruchomią linię 8A z Żabieńca do Piotrkowska Centrum.
Tabor niskopodłogowy chyba nie musi być przypisany do konkretnej linii, zanim te tramwaje do nas przyjadą to jeszcze kilka razy plany mogą się zmienić. Być może powstanie nowa linia, która przyjmie tabor niskopodłogowy albo wezmą się za Plac Wolności.

Moje propozycje tras:
4 - Z Helenówka na Dąbrowę przez Kilińskiego, Składową, Nowowęglową, Tramwajową, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Dąbrowskiego
5 - Z Chochoła na Kurczaki przez Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowską, Rzgowską
7 - Z Kozin na Śląską przez ŁTR, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza
8A - Z dworca Łódź Żabieniec do Piotrkowska Centrum po trasie linii 8
12A - likwidacja
14 - Z Dąbrowy na Wyszyńskiego przez Śmigłego-Rydza i trasę WZ
15A - likwidacja
16A - Z Kurczaków na Helenówek przez Paderewskiego, Rondo Lotników Lwowskich i Pabianicką
17 - Z Chocianowice-Ikea do Telefoniczna przez Pabianicką, Politechniki, Żeromskiego, Gdańską, Zieloną, Narutowicza, Kilińskiego, Składową, Nowowęglową, Tramwajową, Narutowicza, Konstytucyjną, Pomorską, działki
43 - Ze Stoków do Lutomierska (przy częstotliwości 12 minutowej co 5 kurs do Lutomierska, reszta skrócona do Zdrowia)
46 - Z Ozorkowa na Wyszyńskiego przez Legionów, Gdańską, Kopernika

Wiem, że to 46 częstotliwością nie za bardzo pasowałoby do innych linii, ale sama 15 na Gdańskiej (na odcinku Legionów - Zielona) to za mało przy okazji Retkinia zyska. Linia 46 nie może kursować co 12 minut, a co 24 minuty to za rzadko. Bez tworzenia nowej linii trudno o lepszy pomysł w wypełnieniu luki na Gdańskiej. Można zamiast 43 i 46 linię 12 dać przez Pomorską ale wtedy z Retkini na dworzec Łódź Fabryczna będzie tylko 86. Według tych propozycji sporo tramwajów kursowałoby na Stokach ale jeśli nie ma miejsca na Telefonicznej to wchodzi w grę również zostawienie 43 na Telefonicznej i skrócenie 17 do Radiostacji.
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Taker »

Myślicie, źe Konstantynów Łódzki zgodziłby się na zmianę trasy ( i numeru na 42) 9 na trasę nocnego N9? Można by wtedy uwolnione 9a( np.18) puścić co 12 min na Olechów zamiast 3. Chyba, źe na Widzewie pracują mieszkańcy Konstantynowa :) a na Uniwerku studenci stamtąd .
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: szymon5444 »

Wystarczy linię 7 skierować przez ŁTR i Przybyszewskiego na Niższą. Linię 5 pozostawić bez zmian, a 12A skasować i uruchomić nową linię 17 na trasie: Radiostacja, Narutowicza, Tramwajowa, Nowowęglowa, Składowa, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Bandurskiego, Bratysławska, Wyszyńskiego. Dojdą dodatkowe kursy Retkinia - Central, bo tego ewidentnie brakuje, a po likwidacji linii 12A znacząco się poprawi przejazd przez węzeł Włókniarzy/Mickiewicza. Znając życie, to urząd wymyśli jakąś linię z Kurczaków na Radiostację po trasie linii 5 i dalej Składową, Nowowęglową, Tramwajową, Narutowicza na Radiostację.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: hytgar655 »

14 jest nie do ruszenia. Dofinansowanie na tramwaje zostało wzięte na trasę Dąbrowa-Żabieniec.
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Josek102 »

Czyli 14 nie musi jechać Al.Włokniarzy tylko np. Zachodnia-Kościuszki za 2 ?
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

hytgar655 pisze:14 jest nie do ruszenia. Dofinansowanie na tramwaje zostało wzięte na trasę Dąbrowa-Żabieniec.
ZTCW to nieprawda.
Jak na razie jedynie eDragon trafił z jedną propozycją :mrgreen: A z dwoma był blisko.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: szymon5444 »

No to mamy 7 po nowej trasie ;-)
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: eDragon55 »

Słyszałem, że w tym wypadku umowa nie wymaga gwarancji, że niskopodłogowe tramwaje wyjadą na konkretną linię. Może podali linię 14 ale z opcją, że może się to zmienić. Nawet jak nie to pewnie mogą złożyć wnioski o zmianę bo bez sensu, żeby dobrą 8 zastępować 14. Trzy linie z Dąbrowy na Teofilów to przesada lepiej jakby 14 jeździła na Retkinię tam łatwiej będzie wysłać tramwaje niskopodłogowe bo remontu wymaga tylko Śmigłego-Rydza. Po za tym mig przed chwilą potwierdził, że 14 można ruszyć.
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: hytgar655 »

No to też jest opcja, o której nie pomyślałem.
Griszas24
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czw 17:32, 18 cze 2015

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Griszas24 »

mig pisze:
hytgar655 pisze:14 jest nie do ruszenia. Dofinansowanie na tramwaje zostało wzięte na trasę Dąbrowa-Żabieniec.
ZTCW to nieprawda.
Jak na razie jedynie eDragon trafił z jedną propozycją :mrgreen: A z dwoma był blisko.

Ale to skoro nie chcesz zdradzac konkretnych szczegolow, to moze chociaz powiedz, kiedy ten plan przedstawia bo tyle lat generalnie o nim glosno oraz tyle lat go tworza i przedstawiaja, ze ogolnie to juz chyba sie nawet czekac z ciekawosci nie chce tylko z przyzwyczajenia.

I rozumiem, ze forma planu bylo jak to stwierdzono czasowe wakacyjne zawieszenie kursow 69,69B oraz czasowe zawieszenie polaczen 55 na lotnisko. Tylko wiesz kolego w ZDiT to cale nazywanie czasowymi zmianami w praktyce oznacza w 99% stala likwidacje. A skoro masz jakies konkretne informacje to musisz siedziec w UML albo ZDiT ewentualnie gdzies na Tramwajowej, bo zajezdnie oraz pracownicy o wiele nizszego szczebla raz ze nie maja pojecia kiedy zmiany beda a wiekszosc z nich nie ma nawet pojecia ze ten plan ma byc od nowa :D
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Taker »

Oficalnie nikt nie pracuje w Zdit, Zim lub Mpk:) Mamy jednak kierowcę lub motorniczego na bank. No i jakiegoś dyzspozytora z zajezdni
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

Griszas24 pisze:Ale to skoro nie chcesz zdradzac konkretnych szczegolow, to moze chociaz powiedz, kiedy ten plan przedstawia bo tyle lat generalnie o nim glosno oraz tyle lat go tworza i przedstawiaja, ze ogolnie to juz chyba sie nawet czekac z ciekawosci nie chce tylko z przyzwyczajenia.

I rozumiem, ze forma planu bylo jak to stwierdzono czasowe wakacyjne zawieszenie kursow 69,69B oraz czasowe zawieszenie polaczen 55 na lotnisko. Tylko wiesz kolego w ZDiT to cale nazywanie czasowymi zmianami w praktyce oznacza w 99% stala likwidacje. A skoro masz jakies konkretne informacje to musisz siedziec w UML albo ZDiT ewentualnie gdzies na Tramwajowej, bo zajezdnie oraz pracownicy o wiele nizszego szczebla raz ze nie maja pojecia kiedy zmiany beda a wiekszosc z nich nie ma nawet pojecia ze ten plan ma byc od nowa :D
Nie wiem kiedy nowa siatka połączeń zostanie upubliczniona.
Nie mówiono o wakacyjnych zmianach jako o czasowych, bo to nie zmiana trasy na roboty drogowe, a próbnych, pilotażowych, mających na celu przetestowanie pewnych korekt w praktyce i zbadaniu odbioru społecznego. Likwidacja 62A jak widać nie była jak mówisz "na stałe".
Przymiarki do reorganizacji co prawda trwały od kilkunastu miesięcy, ale obecna siatka powstaje dopiero kilka, tworzona jest przez inny zespół ludzi niż choćby słynne "warianty krakowskie" więc nie manipuluj.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Yakuzzi »

Czy są już jakieś przecieki co do dalszych losów linii 89?
Aktualna trasa miała obowiązywać przez 3 miesiące na próbę, niedługo miną 4.
Do tego od 01.12 zmienia się po raz kolejny rozkład jazdy ale autobus zostaje na obecnej trasie.
Można zatem przeczuwać, że chyba tak już będzie jeździł.
Żeby nie było, jestem zwolennikiem aktualnej trasy.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Kuba »

Z tego co wiem to mieszkańcy są raczej zadowoleni z takiej trasy. Ewentualne głosy negatywne w ankietach padały głównie wśród osób mieszkających w blokach bezpośrednio sąsiadujących z ulicą Nastrojową. Także myślę, że linia ta - przynajmniej na razie - pozostanie w obecnej postaci.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Yakuzzi »

I to zapewne od tych zmotoryzowanych. Bo im przecież autobus tylko przeszkadza ;)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: STUDI »

mig pisze:Nie wiem kiedy nowa siatka połączeń zostanie upubliczniona. ...
Przymiarki do reorganizacji co prawda trwały od kilkunastu miesięcy, ale obecna siatka powstaje dopiero kilka, tworzona jest przez inny zespół ludzi niż choćby słynne "warianty krakowskie" więc nie manipuluj.
Dziwi mnie ta konspiracja. Jak była przygotowywana reforma tramwajowa w 2001 roku to jednak był w prasie prezentowane proponowane różne warianty tras. Nie wiem czego się "władze" obawiają? Negatywnej oceny? Przestraszyły się tego co było po pokazaniu tych 3 propozycji jakiś czas temu?
Jeśli ma być tak spora reorganizacja to karygodnym jest poinformowani o niej na kilka dni przed wdrożeniem. Zawsze będą nietrafione pomysły i pośpieszne wręcz korekty wymuszone krytycznymi głosami, to nic złego tylko po co maja się ujawniać wraz z całym szumem - gdyby były negatywne sygnały nawet np. na 2 miesiące przed wdrożeniem i ogłoszone korekty to wizerunkowo można byłoby zyskać chyba że pod płaszczykiem szumnych haseł będą jedynie dalsze oszczędności czego się obawiam. A tak to tylko jest jeden sygnał - robią i zrobić nie mogą albo boja się wdrożyć, niestety.
ODPOWIEDZ