Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
MoBilny
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: MoBilny »

Widać efekt remontu wiaduktu na Dąbrowskiego. 69AB łapie opóżnienia. Brakuje 69C z pominięciem Nowych Sadów i conajmniej do Dw. Łd. Dąbrowa lub przystanku Dąbrowskiego/Podhańska. Już kiedyś 69 chodziła co 7,8 min. Dużo ludzi spóżnia się do pracy lub szkoły.
Swoją drogą czemu nie dali 69 Gojawiczyńskiej Śląska Lodowa?

Post nie dotyczy tematu dyskusji.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Kazik »

???
Na czym polega problem? Był jeden pas ruchu (awaryjne zawężenie) i jest jeden pas ruchu.
A kursy przez Śląską to ostateczność, przez stan nawierzchni i bardzo ciasny skręt w Lodową, w Gojawiczyńskiej niewiele lepiej.
Ostatnio zmieniony wt 12:37, 05 paź 2021 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: NamonPL »

Powiem tak, przestańmy zwracać uwagę na wpisy mobilny, Tomba i inne jego multi konta. To naprawdę nie ma sensu bo ten człowiek za każdy razem pisze totalnie od czapy i jego głównym pomysłem to jest wywracanie do góry nogami wszystkich linii.

EDIT: To naprawdę ciekawe, że przy remoncie poprzedniej nitki 69 nic się nie działo i nie trzeba było robić objazdu, a teraz nagle jest potrzeba. Zakres prac identyczny.
Ostatnio zmieniony wt 11:36, 05 paź 2021 przez NamonPL, łącznie zmieniany 1 raz.
TBO
Czasem wpada
Posty: 56
Rejestracja: wt 11:34, 05 paź 2021

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: TBO »

Cała Łódź w remoncie. Jazdy jednym pasem to norma.
Ostatnio zmieniony wt 11:47, 05 paź 2021 przez TBO, łącznie zmieniany 2 razy.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

NamonPL pisze:
pt 22:55, 01 paź 2021
A teraz pytanie. Kto doprowadził do tego, że zasoby są za małe :)
Takie pytanie z ust przez asystenta radnego partii rządzącej w mieście brzmi co najmniej zabawnie...
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: NamonPL »

A to ja miałem w tym jakiś udział? Szczerze mówiąc, nie pamiętam.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

Bezpośredni może nie. Ale skoro się jest doradcą radnego partii rządzącej miastem od dekady to powinno się znać odpowiedź na to pytanie lub znaleźć lepszych jego adresatów niż użytkownicy tego forum.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: NamonPL »

Ani bezpośrednio, ani pośrednio nie mam z tym nic wspólnego. Bez względu na to która opcja rządzi miastem jestem przeciwny każdemu działaniu, które szkodzi TP w Łodzi. Stąd moje wypowiedzi :)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

Współdziałać z partią rządzącą i jednocześnie się od niej odcinać oraz krytykować jej rządy. Niezależnie jaka to partia - wyżyny hipokryzji.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: NamonPL »

Wyżynami hipokryzji jest mówienie o stawianiu na transport publiczny, dożynając go jednocześnie (co od pewnego czasu mocno przyspieszyło). I składają się na to m. in. problemy, które na tym forum poruszałem jak: zmiany na WŚ, zmiany na Rudzkiej czy postój wysokiego % taboru niskopodłogowego w weekendy. Wolę rozmawiać o rzeczywistości niż ślepo bronić każdego absurdu ZDIT :)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Kazik »

Nie odnosząc się do nikogo ad personam, przypomnę starą propagandową "prawdę":
sukcesy są zawsze dziełem partii / radnych / prezydenta
porażki są zawsze winą urzędników
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: nowy1212 »

mig pisze:
czw 22:08, 21 paź 2021
Współdziałać z partią rządzącą i jednocześnie się od niej odcinać oraz krytykować jej rządy. Niezależnie jaka to partia - wyżyny hipokryzji.
No dobra ale to lepiej jakby siedział cicho albo chwalił wszystko? Po co komu taki asystent wtedy?

Poza tym to jest jednak tylko asystent - możliwości są ograniczone... Ba, radny też ma prawo narzekać - przypominam że radna Urszula Niziołek Janiak regularnie krytykowała UMŁ i wg mnie to nie była hipokryzja. Po prostu nie miała zbyt dużych wpływów i robiła co mogła by to zmienić...

Też nie jest tak że Namon krytykuje wszystko bo nie raz stoi w obronie UMŁ

Hipokryzja to by było gdyby sama góra tak pisała czyli dyrektorzy, prezydenci itd bo to oni mają ogrom możliwości w kształtowaniu miasta
MoBilny
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: MoBilny »

Jednak są tu ludzie UMŁ.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Kazik »

UNJ w którymś momencie w trakcie kadencji wypisała się z PO.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: px33 »

Ordynacja i wyniki wyborów pokazują, że nie bardzo można realizować jakąkolwiek politykę lokalną poza głównymi partiami.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

nowy1212 pisze:
pt 09:56, 22 paź 2021
mig pisze:
czw 22:08, 21 paź 2021
Współdziałać z partią rządzącą i jednocześnie się od niej odcinać oraz krytykować jej rządy. Niezależnie jaka to partia - wyżyny hipokryzji.
No dobra ale to lepiej jakby siedział cicho albo chwalił wszystko? Po co komu taki asystent wtedy?

Poza tym to jest jednak tylko asystent - możliwości są ograniczone... Ba, radny też ma prawo narzekać - przypominam że radna Urszula Niziołek Janiak regularnie krytykowała UMŁ i wg mnie to nie była hipokryzja. Po prostu nie miała zbyt dużych wpływów i robiła co mogła by to zmienić...
Po pierwsze tu nie chodzi chwalenie wszystkiego/siedzenie cicho ale o to, że od doradcy radnego należy wymagać więcej niż od zwykłego internauty bo pisać sobie w internecie może dziś każdy. Jeśli na krytyce w sieci się kończy to po co obwieszczać się społecznikiem/doradcą/politykiem etc. ?

Po drugie, nie dziwię się, że p. Niziołek-Janiak zniknęła z PO/RM. Pomijając jej skrajne poglądy w wielu kwestiach, publicznym wyciąganiem brudów wewnątrz środowiska rządzącego miastem nie załatwia się problemów, tylko szkodzi wizerunkowi miasta. I podobnie jest również w powyższym przypadku.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Kazik »

mig pisze:Po drugie, nie dziwię się, że p. Niziołek-Janiak zniknęła z PO/RM. Pomijając jej skrajne poglądy w wielu kwestiach, publicznym wyciąganiem brudów wewnątrz środowiska rządzącego miastem nie załatwia się problemów, tylko szkodzi wizerunkowi miasta. I podobnie jest również w powyższym przypadku.
A mnie tam brakuje takiej osoby wśród radnych jak UNJ. Była radykalna, owszem, często aż nazbyt, ale stała za tym głębsza idea i p. radna sztywno trzymała się swoich zasad.
Tymczasem dziś mamy niemal wyłącznie poklepywanie po plecach, a jeśli są jakieś wystąpienia, często np. krytykujące dziury lub korki (sorry, ale to każdy głupi potrafi), to są one na zasadzie: "patrzcie, jak też dokopałem ZDiT, brawo Ja, głosujcie na Mnie". A potem radni głosują tak, żeby przypadkiem niczego nie poprawić i zmieniają zdanie jak wiatr zawieje.
MoBilny
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: MoBilny »

Na nieudany PAT zostaje skrócenie 75 do Pl.Mikulskiego i utworzenie tramwaju z Augustowa do Korczaka i Śmigłego Rydza na Dąbrowę lub nawet do Ikea.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: geograf »

Tramwaje służą do obsługi sporych potoków pasażerskich. Frekwencja na linii 75 (i częstotliwość tejże) jakoś nie wskazuje na konieczność zwiększenia zdolności przewozowej w tej relacji...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: px33 »

No to może trzeba to po prostu ubić i zmusić pasażerów do przesiadki na 8/10? 75 w tamtej okolicy dubluje 2 ciągi tramwajowe, zamiast wpychać tę linię w kolejne korki?
Albo, korzystając z tego że tramwajów jest dużo a autobusów mało, jednak zrobić alibi-linię tramwajową w tej okolicy?
ODPOWIEDZ