Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: ukalo »

Tramwaj co 4 minuty? Cóż, moje - raczej niemałe osiedle - będzie mogło o tym tylko pomarzyć.
WykoxPL
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: czw 21:31, 18 lut 2016
Lokalizacja: Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: WykoxPL »

Ja tez nie mam takiego dobrobytu, jednakze dyskusja toczy sie o linii 87B, okolicy gdzie ona bedzie kursowac.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

Taker pisze:Pustawe pojadą 87AB, 88,95ABC.
95 przez Przestrzenną puste będzie jak zastąpi 68 i będzie jedyną linią? W szczycie (autobus 12m) wszystkie miejsca siedzące zajęte i sporo ludzi stoi...

Poza tym 95 jako jedyne będzie na Kosynierów - jedyny dojazd do szpitala Jana Bożego (gdzie w środku dnia "wylewa się" tabun dziadków do apteki i szpitala).

Wariant przez Ekonomiczną na pewno nie będzie powalać frekwencją, bo 62A dziś wozi powietrze, ale na Przestrzennej średnio co 24 minuty zastąpi po prostu 68. Nie mówiąc o dodatkowym atucie, czyli dojeździe do Portu Łódź dla Chojen i Rudy.

Ogólnie podobno 95C ma kursować tylko w szczycie i godzinach zmian dla zakładów na Granicznej. 95B przez Przestrzenną wyjdzie co 24 min w szczycie, a 95A oby co godzinę, bo częstszy autobus na Ekonomicznej jest nieekonomiczny :P Byle był stały takt to będzie do zaakceptowania.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: BB93 »

Patrząc na obecne częstotliwości to może być tak, że w szczycie każdy wariant co 36 minut, poza szczytem 95A i 95B co 40 minut a te kursy ok. 22 zrobi 95C w godzinach kursów 95A albo 95B.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

kuba_łódź pisze:
mig pisze:
kuba_łódź pisze:Jeszcze jakby przedłużyć ją chociaż do Ronda Sybiraków, a dalej trasą obecnego 69, to jeszcze miałoby to sens.
Jednocześnie pozbawiając wygodnej przesiadki na tramwaje... Co takiego daje Ci rondo Sybiraków, czego nie ma na planowanej trasie? Wszystkie linie masz dostępne na Zakładowej, przy Gogola lub na r. Inwalidów.
Przy trasie przez Puszkina na przystanku Gogola trzeba raptem przejść na drugą stronę PAT. Trasa przez Augustów pozbawia możliwości przesiadki na 80 i 8. Pominę już konieczność przesiadania się jadąc z Andrzejowa do Ronda Sybiraków.
1. Trasa przez Puszkina byłaby dłuższa, zwłaszcza w dojeździe na dworzec autobus kluczyłby po osiedlu. Na Gogola przesiadka w obu kierunkach nie na tym samym peronie - na dłuższą metę upierdliwe.
2. Na 8 można się przesiąść na r. Inwalidów, a 80 będzie najprawdopodobniej wydłużona na Janów co zapewni przesiadkę na Zakładowej.
@Jordi: nie będzie 95C, wariant p. Przestrzenną zrobi wjazd kieszeniowy pod zakłady.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

No czyli nawet 95C nie będzie. To Ekonomiczna co 24 minuty szczyt? Niby pod względem dostępności super, ale wiadomo jak dziś co 30 wyglądają potoki na 62A (dzisiejszy kurs 8:38 bodaj z Technoparku. Od Demokratyczna/Starorudzka do Demokratyczna/Ustronna bilans to 1 wsiadająca i 1 wysiadająca :P )
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: domino »

emilek12 pisze: W przypadku N1 wysłałem wiadomość do ZDiTu a w zamian za to dostałem taką odpowiedź z ich strony: "Linia N1 nie będzie kursowała do Andrespola. Jeśli chcemy zapewnić kursowanie autobusów nocnych co 30 minut we wszystkie dni tygodnia, niestety musimy poddać korekcie trasy które cieszyły się mniejszym powodzeniem wśród pasażerów, lub są w mniejszym stopniu dotowane."
Spokojnie, do Andrespola pojedzie wariant linii N5.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

95 i 62 niestety będa kursować co 15 (za to 62 na solo), także Ekonomiczna w szczycie co 30 minut.
N5B pojedzie do Andrespola.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Yakuzzi »

A 59 i 73 ostatecznie co ile?
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: domino »

Kolejna korekta, tym razem numeracji. Mianowicie "nowa" linia 88 zmieni nr na 30 https://www.facebook.com/lodziaporegion ... 837911143/
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: ukalo »

Możesz podać w której minucie to pada? Bo nie zniosę oglądania całości...
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

mig pisze:95 i 62 niestety będa kursować co 15 (za to 62 na solo), także Ekonomiczna w szczycie co 30 minut.
Czyli pal licho system przesiadkowy póki co - będzie to samo co jest teraz (trafię na 11 albo nie trafię)... Plus to 62 na 12m.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

Yakuzzi pisze:A 59 i 73 ostatecznie co ile?
12/20. 62 i 95 to jedyne linie autobusowe gdzie trzeba było odejść od 12/20 z powodów finansowo-taborowo-kadrowych. Podobnie jak na 4 i 7 - miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy się to zmieni.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

No tak wydedukowałem, że to braki kadrowe i taborowe (busiki coraz bardziej niedomagają). Obowiązkowo musi być w tym roku przetarg na MIDI i MAXI.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Yakuzzi »

Czy oprócz N5 do Andrespola i zmiany częstotliwości 95 i 62, są na ten moment jeszcze jakieś zmiany w stosunku do opublikowanej siatki?
Czy ostateczny los 80 jest już znany - Janów czy Czajkowskiego?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

Właśnie. 4 i 7 rzadziej, ale 16 podobno też co 24 miała być.

Jak będzie co 12 kosztem 4 i 7 to dla mnie kompletne nieporozumienie... Nowa linia, która jest mocno dyskusyjna i niepewne jest jej przyjęcie przez pasażerów kontra linia wzmacniająca 11/11A z Radogoszcza i druga dająca takt 2 na najważniejszym ciągu w mieście, czyli ŁTR.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Yakuzzi »

16 też ma jeździć co 24, mało tego tylko w dni robocze.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

No i git. Teraz tylko "załatwić" 15A w weekendy (podobno trwają, lub trwały rozmowy, bo 15 co 20 minut na Politechniki to kpina, a nie oferta - to samo sama 11 na Pabianickiej.) Ja już pisałem wcześniej - zabierać się za nowe linie, jak dotychczasowe mają zapewnioną kasę i obsługę.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Yakuzzi »

Myślę, że 17 w weekendy pojawi się jesienią razem ze wzmocnionymi 4, 7 i 16.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

Jordi pisze:Właśnie. 4 i 7 rzadziej, ale 16 podobno też co 24 miała być.
Z jedną ważną różnicą - 4 i 7 rzadziej będą tymczasowo, a 16 na stałe.
Co do 17 - być może na innych liniach uda się zaoszczędzić kasę wobec planu i się ją przeznaczy na weekendową 17, jest teoretycznie taka szansa.
Odnośnie 80 - jeśli nie będzie jakiegoś trzęsienia ziemi to Janów. Jednakże z doświadczenia wiem, że do ostatnich dni nie ma nic 100%-owo pewnego...
ODPOWIEDZ