Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: nowy1212 »

Czyli na wyremontowanym odcinku na Dąbrowie gdzie torowisko jest wydzielone wydłużyl się o 4min?

Bo tam tory są przecież nowe,a skoro czas przejazdu został bez zmian
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: TramMomentyStudenta »

O 2 min, chciałeś napisać. ;)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

nowy1212 pisze:Czyli na wyremontowanym odcinku na Dąbrowie gdzie torowisko jest wydzielone wydłużyl się o 4min?

Bo tam tory są przecież nowe,a skoro czas przejazdu został bez zmian
O minutę, druga minuta doszła przez dorzucenie przystanku na pl. Niepodległości.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: nowy1212 »

^^Tak, tak 2 minuty, nie wiem czemu wpisałem 4 :)

^^A jakiego odcinka dotyczy ta dodatkowa 1 minuta? Szkoda ogólnie, bo no remonty powinny powodowac, ze generalnie jedzie się z punktu A do punku B szybciej, a w Łodzi robisz remont i po zmianach czas przejazdu w danej relacji pozostaje bez zmian tak jak tutaj Dąbrowa-pl. Niepodległości czy tez na WZ, gdzie całą 1 minutę szybciej jest (dobra doszedł przystanek przy Gogola, ale i bez niego to 2min to śmieszna poprawa).

Z niecierpliwością czekam na budowe torowiska na Grohmannów, pewno z +2min do czasu przejazdu tramwaju na Kopcińskiego.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

Teraz to ja namieszałem sugerując się wpisem Jordiego. Jeszcze raz: było 13 minut, a jest 12, 2 minuty oszczędzamy z remontowanego odcinka, 1 minuta dorzucona ze względu na dodatkowy przystanek w obrębie pl. Niepodległości.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: nowy1212 »

Okej, no to przynajmniej jakaś poprawa jest.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Tomba »

A 3 nie da rady puścić na Śląską?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: px33 »

A NF6D przejedzie? Nie lepiej sprawdzoną trasą na Dąbrowę (wymiana za 2)?
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Helter »

Tomba pisze:A 3 nie da rady puścić na Śląską?
Z tego co wyczytałem gdzieś na fb to na Rondzie Broniewskiego wycięto 1,5m szyny, czyli tak jakby torowisko jest odcięte od sieci.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Kpc21 »

No to niech wspawają...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

mig pisze:1 minuta dorzucona ze względu na dodatkowy przystanek w obrębie pl. Niepodległości.
Właśnie. Przeoczyłem chyba coś. Po co 2,5,6 stają całe PIĘĆDZIESIĄT metrów dalej na przystankach dla wsiadających i wysiadających z 41? Przecież to jest doszczętnie nielogiczne. Serio ani powód przesiadki z 41,ani te całe 50 metrów bliżej do Uniwersala to nie jest rzeczowe wytłumaczenie, tylko jakieś widzimisię... Dla mnie to już jest popadanie w paranoję...

Kolejna bzdura jak ten przystanek przy Jaracza, przez który 86 nie może tam jechać. Ile jeszcze takich "pomysłów" będzie?


Co do Dwójki z Dąbrowy dla mnie choćby poza szczytem powinno być maks 10 minut na Plac. Już na SSC się wypowiedziałem na temat totalnej porażki jaką jest jazda 15-20km/h i stanie na przystankach po kilkadziesiąt sekund "bo tram jest za wcześnie", co ma nagminnie miejsce po 20 w robocze, po 18 w soboty i calutkie niedziele...
Ostatnio zmieniony śr 21:56, 30 paź 2019 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: px33 »

Pewnie jakaś jedna osoba (albo nawet i dwie!) napisała list, to trzeba wprowadzić dodatkowy przystanek. Co prawda do przesiadki na 41 ma to sens, no ale statystycznie więcej osób traci tę minutę niż zyskuje dwie na wygodniejszej przesiadce.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Kazik »

Jordi pisze:
mig pisze:1 minuta dorzucona ze względu na dodatkowy przystanek w obrębie pl. Niepodległości.
Właśnie. Przeoczyłem chyba coś. Po co 2,5,6 stają całe PIĘĆDZIESIĄT metrów dalej na przystankach dla wsiadających i wysiadających z 41? Przecież to jest doszczętnie nielogiczne. Serio ani powód przesiadki z 41,ani te całe 50 metrów bliżej do Uniwersala to nie jest rzeczowe wytłumaczenie, tylko jakieś widzimisię...
Ten dodatkowy przystanek ma sens o tyle, że przystanek na Piotrkowskiej na południe jest koszmarnie wąski jak na takie natężenie ruchu i dodanie kolejnego rozkłada nieco potoki pasażerskie, zmniejszając nieco tłok na peronie.
Tyle, że to dziadoskie rozwiązanie, powinno się po prostu poszerzyć peron kosztem jezdni, która ma niepotrzebnie dwa pasy, skoro przed skrzyżowaniem jest jeden na wprost.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: mig »

Tomba pisze:A 3 nie da rady puścić na Śląską?
Bez pewnych prac utrzymaniowych w rejonie r. Broniewskiego nie ma mowy o żadnym ruchu, a w obliczu rychłego remontu Śmigłego-Rydza i Niższej nie opłaca się ich robić.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: px33 »

A jak z podmianą krańcówek między 2 i 3? Taboru chyba już by wystarczyło (a jak nie teraz to w grudniu, w ciągu 2-3 tygodni powinny wyjść dodatkowe dwie sztuki)
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Yakuzzi »

52 i 55 wraca do taktu 12 od 04.11

To zostaje tylko 75 i 80 - mam nadzieję że i one wrócą do taktu 12 po uruchomieniu podwykonawstwa.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: STUDI »

Jordi pisze:[Po co 2,5,6 stają całe PIĘĆDZIESIĄT metrów dalej na przystankach dla wsiadających i wysiadających z 41? Przecież to jest doszczętnie nielogiczne. Serio ani powód przesiadki z 41,ani te całe 50 metrów bliżej do Uniwersala to nie jest rzeczowe wytłumaczenie
Po to jest by się przesiąść. Jeśli nielogicznym jest dla Ciebie zmuszanie do kretyński spacerów to trudno, Twój problem. Powiedz starszej osobie że MA ROBIĆ DODATKOWY SPACER a przecież tak awanturowałeś stając w obronie starszych ludzi przy dyskusjach o układzie linii na Rudzie. Jak spartolono projekt i nikt z przyklepujących nie raczył zauważyć iż nowy przystanek Pl. Niepodległości to jest gniot i bubel to niestety ale teraz trzeba robić protezy.

Co do UIniwersalu - popatrz a jakoś niecałe 150 metrów dalej od poprzedniego zdublowano przystanek na AL. Politechniki bo hipermarket.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: Jordi »

50 metrów to nie jest tragedia po równym chodniku. Popadanie z skrajności w skrajność to widać jest domena niektórych...

KM to nie totalny socjal dla emerytów tylko. A przystanki co 50 metrów to parodia KM, a nie potrzebna rzecz.


Bez urazy, ale nie wiem po kiego wciskasz tu zupełnie od czapy moje opinie na temat komunikacji na Rudzie. Ja tam nie postulowałem autobusów co 50 metrów, więc daruj sobie takie przycinki...

I gdybyś sobie przeleciał posty, to wiedziałbyś, że mocno krytykowałem przystanki przy Sukcesji.



@Yakuzzi powoli wraca normalność. Teraz jeszcze od 01.01 najpóźniej powrót 75AB i 80 co 12 i będzie w końcu jakiś pozytyw.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: nowy1212 »

Ciekawe kiedy powrót 96 do taktu 6min. Pewno nigdy
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Plan transportowy / nowy model transportu zbiorowego

Post autor: NamonPL »

Prawdopodobnie po powrocie autobusów na wiadukt Przybyszewskiego.
ODPOWIEDZ