MPK zaczyna remonty

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
polska

Post autor: polska »

o Remoncie na W-Z to chyba możemy zapomnieć w tym roku chyba że MPK zrobi we własnym zakresie gdyż na stronie ZDiT jest takie info

http://zdit.uml.lodz.pl/index.php?str=65

Termin składania ofert: 10 lipca 2006r, do godziny 10:00
Termin otwarcia ofert: 10 lipca 2006r, o godzinie 11:00
Wynik postępowania: Postępowanie zostało unieważnione.

Ciekawe czemu zostało unieważnione
krwawy_ratlerek
Czasem wpada
Posty: 82
Rejestracja: wt 18:04, 27 cze 2006
Lokalizacja: łódź

Post autor: krwawy_ratlerek »

hmm, dziś jechałem narutowicza i przyuważyłem jakieś wykopki na tramwajowej - wymontowano skręt do zajezdni - ktoś wie co tam się dzieje?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Remont Pomorskiej
2006-07-27 g.11:42

Kolejna łódzka ulica - Pomorska - będzie remontowana. Ekipy fachowców zajmą odcinek między Rondem Solidarności a ulicą Konstytucyjną. Początek prac - w najbliższą sobotę - 29 lipca. Do odwołania zmianie ulegną trasy tramwajów linii 15 i 43/43bis:

linia 15 z Kurczaków do skrzyżowania Legionów-Zachodnia bez zmian, następnie ulicami: Zachodnią, Ogrodową i Północną do krańcówki przy ul. Północnej,

linia 43/43bis z Lutomierska, Konstantynowa i Zdrowia do skrzyżowania Pomorska-Kilińskiego bez zmian, następnie ulicami: Kilińskiego, Narutowicza, Konstytucyjną, Pomorską i dalej właściwą trasą na Stoki.

Równocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza: linia Z5 Ogrodowa/Nowomiejska – Nowomiejska (z powrotem: Legionów, Zachodnia), Pomorska, rondo Solidarności, Strykowska, Telefoniczna – Telefoniczna/zajezdnia.
Linia Z5 będzie zatrzymywać się:
- na wysokości przystanków tramwajowych
- na przystankach autobusowych dziennych na ul. Strykowskiej
- na przystankach tymczasowych Telefoniczna-Tamka i Telefoniczna-działki (w rejonie krańcówki tramwajowej).

Harmonogram robót na ul. Pomorskiej przewiduje zakończenie remontu pod koniec października br.
Czy razem z nawierzchnią będzie wymieniane także torowisko?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Dziś byłem przejechać (kawałek) objazdów na Kilińskiego i - prawdę mówiąc - trochę mnie to dobiło.
Ja rrozumiem cięcia, rozumiem brak czegokolwiek za 2 utracone linie na Kilińskiego od Narutowicza, rozumiem brak czegokolwiek za "piątkę" i jej zmienioną trasę, "czwórkę" też przełknę - ale kto, do ciężkiego pioruna, wymyślił to rozbicie jedynki?! Nie mówię o dojedzie jej do Chojen - ale o SKOMUNIKOWANIU z zetką! Skomunikowaniu? przesadzam. Żeby się chociaż stykały! Jak nie chcięli 1 na wuzet puszczać - nie ma problemu, Zetka jedzie do Kilińskiego-Piłsudskiego bzm. i dalej Kilińskiego - Narutowicza - Pl. Dąbrowskiego. Takie to trudne?! Coś mnie trafia po prostu. A czym obsłużyć linię na pewno by się znalazło - wszak są wakacje. Po prostu paranoja.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tramwajepodm.lodz.pl pisze:
Informujemy Szanownych Pasażerów, że od dnia 29 lipca 2006 r. w związku z modernizacją ul. Pomorskiej nastąpi częściowa zmiana trasy tramwajów linii 43 i 43-bis .

Tramwaje z Lutomierska i Konstantynowa do skrzyżowania ulic: Pomorska i Kilińskiego jadą bez zmian, następnie ulicami Kilińskiego, Narutowicza, Konstytucyjną do ulicy Pomorskiej i dalej starą trasą do pętli na Stokach. Zmiany obowiązują w obu kierunkach. Informacje na ten temat można uzyskać u dyspozytora pod tel.: (042) 632-08-13 . Nowy rozkład jazdy dostępny będzie w internecie z dn. 29 lipca.
A MPK.lodz.pl tradycyjnie śpi ;)_
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Pisałem o tym już nieco wyżej... Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Prawda, prawda - ja tylko dodałem komunikat ze strony TP Obrazek

Przy okazji - zmianie ulegnie też trasa N4:

linia N4
z Chocianowic do Radiostacji autobusy bez zmian, następnie zawrócąna skrzyżowaniu Narutowicza – Konstytucyjna, a dalej ulicami: Narutowicza, Kopcińskiego, Strykowską i stałą trasą w stronę Nowosolnej

BTW - w obecnym rozkładzie Z5 kursuje co 4 min Obrazek
http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/trasa_frame.jsp?lineId=271&date=2006-07-29-00:00:00
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Takt faktycznie dziwny ale moze dostosowany do przesiadki z/do tramwaju ...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

1 podczas remontu na Kilińskiego mogałby pojechać tak (o ile jest skręt, jeśli nie to post nie ważny Obrazek):

CHOJNY - Kilińskiego, Dąbrowskiego, Rydza, Piłsudskiego, Kilińskiego, ...
lub CHOJNY - Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Kościuszki, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, ... (mały dubel z trójką, ale może ją tylko rozładować Obrazek)

linia Z1: DĄBROWA - Dąbrowskiego, Kilińskiego, jakoś tam przez ten remont, Kilińskiego, Narutowicza - PLAC DĄBROWSKIEGO lub DWORZEC ŁÓDŹ-FABRYCZNA.

zastąpi czwórkę na sporym odcinku, lepiej połączy remontowaną Kilińskiego z 1 i 5 na ich już poprawnych trasach (od Narutowicza).
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

1. nie ma takiego skretu.
2. Moze byc. Co z tego, ze kolejna linia na Piotrkowskiej/Kosciuszki, przeciez rozklad wakacyjny, wiec ja nie widze problemu.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Byłem wczoraj "zaliczać" Z5.

Zacząłem od obfocenia 15 na Północnej. Oczywiście ustawili toikę - a tak to bez zmian. Na planszy z "choinką" piętnastki Z5 nazywa się Z2 Obrazek Nic to, może komuś pamieć podpowiedziała od poprzedniego remontu Obrazek Potem Z5 - takt IMO dość idiotyczny, szczegółnie że autobusy jeżdżą raczej puste. Trasa ładna - fajnie się jedzie Telefoniczną, tak podmiejsko trochę. W rozkładzie spore luzy, autobusy (poza szczytem, w południe byłem) jeżdżą 1-2 min przed czasem. Dobry pomysł z wykorzystaneim tej pętli na Telefonicznej.
Linia zagniotowana totalnie - wczoraj kursowały (chyba to wszytkie wozy): /w kolejności/ 2603 2604 2503 2510 2602 2606 i rodzynek - 3869. Pofociłem na Stokach, trochę czasu zeszło. Wróciłem na Pl. Woln. i załadowałem się w 43, trasa fana - chyba nawet lepsza niż ta stała dla konstantynowian i lutomierszczan. Frekwencja nawet nie taka niska na tym objazdowym odcinku. Na Radiostacji wychopdzę, focę 1 i 13 /znów toika mi zasłania motyw Obrazek/ i do domu.
polska

Post autor: polska »

A wiadomo czy W-Z w tym roku będzie wyremontowana po tym jak unieważnili przetarg ?
Ciekawe z jednej strony co bylo powodem unieważnienia przetargu ?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

rkplodz pisze:Linia zagniotowana totalnie - wczoraj kursowały (chyba to wszytkie wozy): /w kolejności/ 2603 2604 2503 2510 2602 2606 i rodzynek - 3869.

Nakupowali tego plastiku to cos musza z nim robic :>
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Z5 powinno jechać tak:

Północna, ..., Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna - ZAJEZDNIA.

powód? Osiedle Lumumby (np.: przy Tamka) nie ma w chwili obecnej komunikacji.

ktoś powie, czemu nie na Stoki? bo obecnie jak widać zetka jedzie na Telefoniczną tylko do zajezni, a przy moim pomyślę przy okazji dodatkowo dojedzie dwa przystanki dalej w kierunku Stoków.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Intelygentne... Niestety MPK brakuje troche autobusow terenowych, ktore moglyby przejechac przez rozpruta i zamknieta dla ruchu Pomorska.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Na upartego pojechały by Telefoniczna, Tamka, Styrska, Lumumby i na Pomorską wyjazd w odcinek pozostawiony juz bez remontu. Tyle że tam przeszkadzają zaparkowane samochody na Styrskiej i przed basenem jak równiez na ul. Lumumby
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Ale przecie Lumumbowo nie jest pozbawione komunikacji, jezdzi tam i 12 i 43, wiec nie widze potrzeby na sile pchania tam zetki.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ale one jeżdzą Narutowicza, a nie Pomorską. Mam na myśli np.: przystanek przy Tamka.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Totalny nieład

Post autor: SzK »

Dziś wieczorem z powodu remontów, zatrzymań i wypadków
swoją właściwą trasą kursują tylko linie 8, 10, 12 i 14.

Z powodu remontów jak wiadomo: 1 5 7 9 13 15 43 43bis

Z powodu wymiany słupa tracyjnego przy Żwirki
2,3,6,11/11A
z czego 2 i 3 jadą z Kościuszki ulicami Piłsudskiego, Kilińskiego i wracają na swoje trasy
6-ka jedzie z Kurczaków - Rzgowską, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia i dalej normalnie
11-ka z Pabianickiej udaje się w Politechniki i Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Zgierska do Helenówka i Zgierza (właściwie do Julianowa)

Z powodu zatrzymania na Zgierskiej
4 ,11 i 46 dojeżdżają do Julianowa, 46 kursuje też z Helenówka do Ozorkowa.[/b]
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wczoraj będąc na al. Piłsudskiego przy Rydza widziałem piątkę jadącą na Kurczaki.

Wygląda na to, że nastąpił paraliż, na swoim miejscu wybierałbym chyba połączenia autobusowe, jak tylko by się dało.
ODPOWIEDZ