Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Sobotni rozkład na 99 Obrazek
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

To jednak zwiększą częstotliwość 10 do 7,5 minuty nie wiem czy jest to aż tak potrzebne bo jednak w ten dzień sporo osób ma wolne (szkoły, uczelnie, niektóre firmy) ale jeśli potrzeba to do 15 spokojnie wystarczy.
9/9A będzie jeździć częściej niż ważniejsze linie ale to pewnie dlatego, że Konstantynów tak chciał podobnie z 46 i 51 dla Zgierza i Ozorkowa, 53 dla Brzezin.
Ciekawe, że nie ograniczyli 70 i 96 bo 7,5 minuty to często jak na taki dzień ale sobotni rozkład czyli co 20 minut to za rzadko tak 10 - 12 minut byłoby w sam raz ale wtedy musieliby tworzyć nowy rozkład.

O 12A nic nie pisali więc wychodzi na to, że nie będzie wtedy kursować?
Zobaczymy czy dla 10 wstawią rozkład czy będzie tak jak zwykle i nikt nie będzie wiedział o której odjeżdża.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

eDragon55 pisze:O 12A nic nie pisali więc wychodzi na to, że nie będzie wtedy kursować?
12 co 15 minut chyba wyklucza 12A, bo to nie będzie za dużo dla Stoków.
Mateusz

EA-1 8-)
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Na przystankach MPK w pobliżu stacji, pojawiły się rozkłady z godzinami odjazdów ŁKA i PR. Zdjęcie
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Wracając do tematu koordynacji 98/86, jako że mam mały skrypt z wizualizacją zrobiłem małą analizę dla przesunięcia 86 w weekendy (liczone z założeniem, że nie można nic zdziałać przerwą w centrum dla 86 - wszystkie przesunięcia o tyle samo):

W soboty (po 17, wcześniej jest nieźle):
http://imgur.com/a/jqMuF

W niedziele (cały dzień):
http://imgur.com/a/29EN8
Tu są 2 warianty zmian - o ~6 i 10 minut. Oba są lepsze, niż to co teraz, ale wydaje mi się, że ten "ciemny" jest jednak korzystniejszy.

Swoją drogą, 98 ma tak fenomenalne zapełnienie, że naprawdę nie ma większego sensu trzymać tego przez cały dzień na przegubach dla jakichś 2 kursów, które jadą zapełnione. Gdyby puścić to na krótkich, można by z zaoszczędzonej kasy spróbować wyrównać takt do 86 przez cały dzień i po prostu dołożyć te 3 razy dziennie specjalnie dopasowany kurs do fabryki spoza taktu, na wysokopodłogowym przegubie.
Gdyby jeszcze (wreszcie!) zwiększyć weekendowy takt 10 do 10 minut, można by darować sobie synchronizowanie 98 pod odjazdy 10, a w każdym razie byłaby o wiele większa elastyczność (jak widać na schematach, teraz ta rezerwa pod skomunikowanie to 5-7 minut - przy takcie 10 można osiągnąć taki wynik bez zastanowienia)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Na razie ogarnąłem sytuację w niedziele, w obie strony wyszło bodajże 8-12-8-12 także całkiem przyzwoicie. Jak wiadomo obie linie bez postoju na jednej z pętli więc więcej się tu nie ugra.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Miło, 8-12 w obie strony to stosunkowo idealny podział (zwłaszcza w porównaniu z 19-1 Obrazek ). Ewentualnie wydaje mi się, że w weekendy dałoby radę urwać z minutę z pętli na Włókniarzy (teraz są 4, to na pewno potrzebne w weekend?).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez px33, łącznie zmieniany 1 raz.
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Na 59 dochodzi od stycznia 5 brygada w robocze i soboty.
Dodatkowo wprowadza się równy takt 12/15/20 wzorem innych linii.
ZDiT nas rozpieszcza ostatnio na Radogoszczu - najpierw dołożyli parę brygad na 99 teraz więcej 59 w szczycie. Brawo, oby tak dalej.
Piotrek
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pt 00:03, 02 mar 2007
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: Piotrek »

I co z tego że doszła 5 brygada, skoro w międzyszczycie kursuje co 20 minut i w dni robocze wieczorami też. W soboty za to aż do 23 praktycznie co 15 minut... Gdzie tu sens.
Pomijam już fakt, że 59 jako linia zalena jedynie od 99, z żadną inną linią nie potrzeba zgrywać rozkładu. I co?
I to, że ktoś stanął na wysokości zadania i obie linie alb odjeżdżają z przystanków o tych samych porach albo sa przesunięte o góra 2-3 minuty...
Brawo, oby ednak nie tak dalej..
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Pozwolę się nie zgodzić. Jak długo 59 i 99 jadą na wspólnym odcinku? Raptem kilka przystanków. Przypominam, że podstawą na tym ciągu są tramwaje, a autobusy służą za dowóz z północnej części Centrum wgłąb osiedli, gdzie tramwaj nie dociera więc to trochę inny target.
Co do częstotliwości, lepiej byłoby jeździć autobusem bardzo zatłoczonym w godzinach szczytu i pustawym wieczorami (nie oszukujmy się, tak jest teraz) czy dostosować częstotliwość do realnego zapotrzebowania? Moim zdaniem warto dorzucać coś w szczycie nawet nieco kosztem innych pór (taka jest niestety zależność z powodów finansowych) bo gros ludzi porusza się po mieście tylko w szczycie a niektórzy widząc jaki jest tłok rezygnują z podróży KM.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

59 pełni zupełnie inną rolę od 99 przez te... 4 bodaj przystanki. Dodajmy fakt, że dla mieszkańców Julianowa do Centrum głównie są tramwaje 4,11,16,46 (razem w szczycie 16 kursów/h / w niedziele 10). Akurat tutaj nie rozumiem wontów o brak równych odstępów...

Fajnie, że kolejna linia dostaje równy takt 12/20. Akurat na 59 to jest idealne wyjście. No i niedziele nieco rzadziej, ale fakt taki, że w starym rozkładzie w niedziele i święta 59 co 15-16 minut kursuje półpuste. A tak równy takt i można zapamiętać jak autobus jedzie Obrazek

Czekamy na kolejne takie niespodzianki. Ja to marzę o równym takcie na 62. Jest do tego bardzo blisko, ale wszystko psuje to badziewne 62A robiące sobie "wycieczkę" po południu Rudy (bo średnio 2 osobami wsiadającymi i 2 wysiadającymi na 6 przystankach dobrymi wynikami nazwać nie można)... Może po zmianie układu komunikacji uda się zniszczyć ten twór 3 dziadziusiów, bo "250 metrów to daleko do przystanku"... Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

estimate85 pisze:Na 59 dochodzi od stycznia 5 brygada w robocze i soboty.
Dodatkowo wprowadza się równy takt 12/15/20 wzorem innych linii.
ZDiT nas rozpieszcza ostatnio na Radogoszczu - najpierw dołożyli parę brygad na 99 teraz więcej 59 w szczycie. Brawo, oby tak dalej.
Mozliwe, ze ZDiT szykuje sie ns konsultacje. Jak wiadomo 59 ma byc skrocone. Jednak beda mogli sie pochwalic zwiekszonym taktem. Skoro brakuje pieniedzy na komunikacje miejska, to nie wierze w ich hojnosc bez podtekstow. Tym bardziej, ze jeszcze 3 lata temu chciano zmniejszyc tak linii 59 do 20min przez caly dzien.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Na 59 do tej pory nie było międzyszczytu, więc się wszystko wyrównuje, bo w szczycie jest częściej, ale między i poza rzadziej. Tak samo w niedziele nieco rzadszy takt, ale za to w soboty równo co 15 minut. Nie wydaje mi się, żeby myślano już o konsultacjach...

mig można wiedzieć jaki podział brygadowy będzie? Będą przeguby, czy krótkie? A może mieszanka Obrazek

PS. Dobra mam już. 5 brygad krótkich XD
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jak długo 59 i 99 jadą na wspólnym odcinku?
A jaki długi odcinek ma wspólny z 11/16. Gdzieś z 80% trasy ;)
Mam nadzieję, że 59 zostanie puszczona jako częsta dowozówka (10/12/15) do tego nowego węzła AT na Zgierskiej na krótkim taborze (MPK mogłoby się pospieszyć z tymi Alpino :P ), kiedy tylko ten węzeł powstanie. Trochę szkoda pchać autobusy w korki na trasie, którą z powodzeniem obsługują tramwaje.

Może fajnie byłoby porządkując 59 spróbować wchłonąć w nie północną część 99 i/lub trochę pokręcić się po osiedlach i obsłużyć skomunikowanie z ŁKA (jeśli ktoś będzie chciał z tego skorzystać bez integracji taryfowej)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Puszczając autobus rzadziej, zniechęca to z korzystania z KM. Im dłużej się czeka, tym mniejsza frekwencja chętnych.

Dokąd ma być skrócona linia 59?
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Do Zgierska /Limanowskiego z 1 pętlą Świtezianki
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Widzę, że koledzy znają już projekt nowej siatki połączeń, który jeszcze nie powstał Obrazek
@px33: są takie plany, by "przepleść" linie z obu części Radogoszcza (konieczne prace na skrzyżowaniu Zgierskiej i Okulickiego ale za to bez budowy nowej pętli), przynajmniej tak jest w odpowiedzi na jedną z ostatnich interpelacji radnych.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

No właśnie, ma być linia przelotowa obok ŁKA, łącząca dwa osiedla Radogoszcz. Więcej w tym temacie.
Mateusz

EA-1 8-)
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Po co aż 4 brygady w niedziele na 59? Do tej pory były 3 a jeździł częściej...
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Ta czwarta to chyba posiłkowa.
Mateusz

EA-1 8-)
ODPOWIEDZ