Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

mig pisze:Sorry ale Z2 to w ogóle nie kojarzy się z linią do Pabianic.
Żeby się kojarzyło i żeby dało się to po ludzku zrobić to musiałoby chyba być ZP i ZPA. Bo innego jednoznakowego numeru linii, który kojarzyłby się z linią do Pabianic, nie ma.

A co do Żeromskiego, to lokalizacja przystanku Żeromskiego/Mickiewicza w kierunku południowym jest chyba jakimś żartem. To ma być przystanek przesiadkowy na trasę WZ... Położony w pół drogi między Kopernika a Żeromskiego.

Tamten przystanek powinni nazwać Żeromskiego/Szpital WAM (może tak się nazywa, nie jestem pewien), a przy Żeromskiego powinien być drugi, nazwany Żeromskiego/Mickiewicza.

Mogliby wznowić działający w czasie przebudowy trasy WZ przystanek za skrzyżowaniem (byłoby blisko do północnej części kampusu PŁ, lepiej niż z przystanku przy Radwańskiej), choć tutaj problemem byłoby zignorowanie linii 88.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

@Mat: Niezakliknięty przez niedopatrzenie przystanek w wariancie wyjazdowym. Od lipca będzie poprawione, dzięki za info :)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Mat »

Aaa, czyli jednak błąd :D. No spoko, rozwaliła mnie tylko ta legenda na rozkładzie :).
Mateusz

EA-1 8-)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

@Mat: dopisek jest generowany automatycznie, zdaję sobie sprawę, że wyglądało to co najmniej dziwnie ;)
@Yakuzzi: wzmocnić na wakacje 4, czyli narobić ludziom "smaka" i potem we wrześniu znów pociąć rozkład? Dla mnie trochę bez sensu, jeśli już to róbmy coś na stałe bo kto daje i odbiera... Poza tym ten początkowy okres miał potrwać do jesieni, mówiono o tym otwarcie więc nie wiem czemu jesteś rozczarowany. Nikt nie obiecywał wzmocnienia tych linii latem. Inna sprawa, że czarno widzę obiecane jesienne podniesienie częstotliwości 4 i 7, patrząc na sytuację finansową miasta i kadrową przewoźnika...
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kafar »

W takim razie po co było robić tę reformę, skoro nie ma ku temu możliwości? Robienie na siłę dla samego robienia nie jest efektywne, czego dowód mamy każdego dnia na mieście.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

mig pisze:Poza tym ten początkowy okres miał potrwać do jesieni, mówiono o tym otwarcie więc nie wiem czemu jesteś rozczarowany. Nikt nie obiecywał wzmocnienia tych linii latem. Inna sprawa, że czarno widzę obiecane jesienne podniesienie częstotliwości 4 i 7, patrząc na sytuację finansową miasta i kadrową przewoźnika...
@mig, może wiesz jakim cudem 17 znika i prawie nic nie zostaje na Pabianickiej (przeczuwam armagedon za tydzieN na 11), za to Kurczaki mają bez zmian aż 2 linie na Politechniki, z czego będzie tam 16, która już dzisiaj wiozła momentami duchy i to o godzinie 17:00, a 17 wszystkie miejsca siedzące zajęte przy PŁ w stronę centrum... Naprawdę nie sposób to zrozumieć.

Zgadzam się, że 17 w dużej mierze też jest jednak studencką linią, ale lepiej było wywalić 16 w kosmos do końca września i dać 17 chociaż co 24 minuty na ten Karolew jak 15. Krótsza trasa od 16 to jeszcze oszczędności na wakacje :P

Co do 4 i 7 to ja już pisałem przy ogłoszeniu taktów, że jestem pewny, że jesienią zostanie tak jak jest ;)
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Tylko wtedy wara od 59 i 73 które miały być skrócone pod warunkiem wzmocnienia 4.

@Jordi rozumiem Twoje rozgoryczenie. Ktoś w UML po prostu nie lubi Rudy i Radogoszcza bo te 2 rejony zwykle najbardziej tracą na wszelkich zmianach, jakie są wprowadzane. 1 linia tramwajowa na Pabianickiej to równie udany dowcip co 15 minutowe odstępy w kursach tramwajów na Zgierskiej w weekendy.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

@kafar: pisałem już o tym tutaj kilka miesięcy temu. Żeby robić reformę trzeba mieć tabor, prowadzących i pieniądze na kursowanie. Nie mieliśmy i nie mamy żadnego z tych zasobów w dostatecznym stopniu aby robić rewolucję. Kraków w ostatnim czasie zrobił sporą przebudowę w układzie linii autobusowych, z tym, że oni zakładali zwiększenie pracy przewozowej. My wyszliśmy na zero, a więc przesypaliśmy kartofle z jednego wiadra do drugiego wiadra. Efekt końcowy podobny (lub nawet gorszy, bo parę tych kartofli się po drodze wysypało), tylko hałasu i kurzu wokół było sporo.

@Jordi: nie mnie o to pytać, wprawdzie jakąś rekompensatą będzie wydłużone Z41, jednak co do zasady zgadzam się z Tobą. Wyjechać z Rudy gdzieś dalej niż do pl. Niepodległości będzie jeszcze większym wyzwaniem niż dziś. Nie wiem czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem na lato dać na Rudę 16 - chociaż w dni robocze byłoby jakieś wzmocnienie. Kurczaki na Politechniki mają 15 co 12 minut - wystarczy.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mateeusz »

Najprostszym rozwiązaniem dla Rudy byłoby skierowanie 17 z Chocianowic przez al. Politechniki na Karolew (we wszystkie dni tygodnia), a 15 dać na trasę z Telefonicznej na Koziny. Z kolei na Paderewskiego wzmocnić 16 do taktu 12 minut w postaci wariantu 16A na Żabieniec. Myślę, że wszyscy byliby zadowoleni z takiego rozwiązania, ale ZDiT jak zwykle musiał skomplikować...
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tak, tu się zgodzę (to znaczy, może niekoniecznie 16 na Rudą, ale zamiast 15 to prędzej 17 na Karolew, i to nawet przez cały tydzień), a 15 z Kozin na Telefoniczną bo swego czasu to nawet tak jeździła, bo Żeromskiego/Mickiewicza było zamknięte. Ale ciekawie się zacznie robić w trakcie robót ronda i dobre pytanie czy zdążą do powrotu studentów. [Choć od razu mówię, że na mnie - też studenta, ale PŁ - nie ma to dużego wpływu]
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

mig pisze: @Jordi: nie mnie o to pytać, wprawdzie jakąś rekompensatą będzie wydłużone Z41, jednak co do zasady zgadzam się z Tobą. Wyjechać z Rudy gdzieś dalej niż do pl. Niepodległości będzie jeszcze większym wyzwaniem niż dziś. Nie wiem czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem na lato dać na Rudę 16 - chociaż w dni robocze byłoby jakieś wzmocnienie. Kurczaki na Politechniki mają 15 co 12 minut - wystarczy.
Dzięki za odpowiedź. No właśnie rekompensata żadna, bo dziś widać jak lud się "wylewa" przy IKEI z Z41 na 11 - podejrzewam, że większość nadal będzie się tam przesiadać, a nie jechać aż do Placu - w szczycie jest to zapchany przegub. Przy samej 11 już na RLL będzie armagedon i jazda na śledzia :/

W weekendy jak jest ładna pogoda po południu nawet 17-41 mają większość miejsc siedzących zajętych już przy Chocianowickiej, o 11 nawet nie wspominając, bo tam są tłumy... Naprawdę jak rozumiem wakacyjne cięcia, tak nie rozumiem jak Kurczaki, czy Stoki mają wszystko bez zmian, a u nas jest -60% kursów tramwajów O.o

16 co 12 minut dałaby z 8 na Włókniarzy takt 6, a z 13 dalej 4 - dużo lepiej niż normalnie - po wakacjach byłby raban, że zabierają. Tak serio nie wiem, po co tą 16 na wakacje zostawiono, bo to linia dobitnie studencka, a z 15-17 na Karolew byłaby bardzo dobra przesiadka na 8 (czy z 52).
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

Co do zmian to wyczytałem, ze 12 będzie w jedną stronę jechać przez Tramwajową, a w drugą przez P.O.W. - co o tym myslicie? To chyba taka pierwsza linia w Łodzi co w przeciwną stronę będzie miała inna trasę jeśli dobrze kojarzę.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

@mig a jeśli mogę jeszcze zapytać, to jaka zmiana dosięga 68? Bo mój tata się zamartwia jak do pracy dojedzie. Po 2 kwietnia już ma gorzej (bo jechał 68 jak kilkanaście innych osób wieczorem na Rudzką, a dzisiaj musi się na N4 przesiadać, które ucieka często sprzed nosa, bo kierowca 68 sobie wycieczki krajoznawcze robi i dojeżdża z 2-3 minutowym opóźnieniem :( ). To już człowiek po 60, mający lekkie problemy z chodzeniem, więc przesiadki i zmiany rozkładów zawsze go martwią :/ No chyba, że w końcu będzie skorelowanie 68 wieczornego (kurs 3-4 minuty wcześniej z Retkini niż dziś), to wtedy super :)

62 po wczorajszych obserwacjach mogłoby nawet w ogóle mieć zdjęty szczyt i być cały dzień co 20 minut. Potoki naprawdę słabe przy braku dzieciaków jadących do i z szkół.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Jordi pisze:Dzięki za odpowiedź. No właśnie rekompensata żadna, bo dziś widać jak lud się "wylewa" przy IKEI z Z41 na 11 - podejrzewam, że większość nadal będzie się tam przesiadać, a nie jechać aż do Placu - w szczycie jest to zapchany przegub. Przy samej 11 już na RLL będzie armagedon i jazda na śledzia :/
Śmiem watpić. Gdy był tramwaj zamiast wysiadać przy Porcie zdecydowana większość jechała do pl. Niepodległości gdzie jest więcej linii do wyboru. Dziś wysiadają przy Ikei bo nie ma alternatywy. W 11 powinno być więc od lipca luźniej.
W rozkładzie 68 bez rewolucji, drobne przesunięcia na wniosek pasażerów, zakładów pracy itp.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

MPK opublikowały już komunikaty o zmianach. Praktycznie wszystkie rozkłady się zmienią.
To może zapytam inaczej - na których liniach autobusowych obecna częstotliwość 6/12 minutowa zostanie zachowana?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Yakuzzi pisze:To może zapytam inaczej - na których liniach autobusowych obecna częstotliwość 6/12 minutowa zostanie zachowana?
Nie będzie ani jednej takiej, bazowa częstotliwość najczęściej kursujących autobusów spada do 15. No, może prócz duetu Z2/Z41 na wspólnym odcinku ale tylko w szczytach.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Mnie tylko interesuje jedno. Czy po wakacjach wrócą 17 na Politechnikę, albo, może bardziej logicznie, jak długo będą robić Gdańską. Znając realia to pewnie remont przedłuży się, a co za tym idzie, na Fabryczny bez tykania się szerokopojętego Kilińskiego to ani się dostać, wiadomo, że taki panek jak ja to 57 w piątek o 16 nie pojedzie. Ale i z dotarciem do kwatery na Rudej będzie męka.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

Gdańska i Kopernika to chyba mają być do końca października lub listopada. Tak więc po wakacjach 17 raczej nie wróci.

A ja od siebie raczej był polecił jazdę 11 i przesiadkę w 12 na Piotrkowska-Centrum. Wtedy jedzie po wydzielonym torowisku, a Kilińskiego na północ od Piłsudskiego jest pusta, więc będzie dobra jazda.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kuba_bed »

Jordi pisze:kierowca 68 sobie wycieczki krajoznawcze robi i dojeżdża z 2-3 minutowym opóźnieniem :(
No to jeszcze przynajmniej świadome opóźnianie przez prowadzącego, a pomyśl że na 50 robią wycieczki krajoznawcze, bo mądry inaczej tak ułożył czasy przejazdu, że autobus musi się telepać około 30 do góra 40 km/h, żeby nie wyprzedzić rozkładu... Ale jak ZDiT-owi zwraca się na to uwagę to zasłaniają się autokomputerami, które nic takiego nie wskazują. A jak mają wskazać w większości przypadków przyspieszenie jak kierowca jedzie z prędkością odpowiednią do czasu jaki nakłada na niego rozkład albo wystaje potem na przystankach po minutę lub dwie? :evil:
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: px33 »

Przede wszystkim jak mają wskazać przyspieszenie jak kierowcy byliby wtedy ukarani. W ogóle praktycznie wszystkie autobusy od 1 kwietnia strasznie się wloką, zwłaszcza poza szczytem.
ODPOWIEDZ