Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

TramMomentyStudenta pisze:A to też ciekawe, że w weekend 17 (w ten 7-8.10.) pojedzie normalnie do pl. Wolności. (Dlaczego by nie wdrożyć takiej opcji jako weekendowy wariant? A nie tylko do pl. Niepodległości?)
Kasa misiu, kasa.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

To może lepszym rozwiązaniem byłoby zamiast puszczanie co 20 min dwuskładu z Ikei do Placu Niepodległości puścić np co 30 minut z Ikei do pl. Wolności na solówce?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Yakuzzi, w normalnym mieście byłaby to prawidłowa logika, jednakże w naszym chorym systemie ma to nieduże znaczenie, ponieważ jest jeszcze coś takiego jak roczny limit wozokilometrów, którego trzeba się trzymać.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kuba_bed »

To nie lepiej te wzkm wykorzystać na jakiejś innej linii niż puszczać coś co z założenia nie ma po prostu sensu? ;)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

W ogóle ten cały limit wozokm jest źle zorganizowany ze względu na braki taborowe. Przy odpowiedniej ilości taboru na pewno limit wozokm miałby sens, podczas gdy takowy sens nie istnieje w przypadku, gdy mówimy o takich brakach. Wręcz uważam to za ultraidiotyczne.
Jeśli chodzi o M8CN. Ponoć 17 dalej ma brać tylko z ET-2 (przynajmniej tak czytam rozkłady jazdy, komplet 12 brygad z Chocianowic). Więc jest jakaś szansa, że na 4-5 brygad będzie jeździło M8C(N). Zdecydowanie na pewno nie będzie to komplet, tym bardziej, że nawet w tej wersji do pl. Wolności, choć jeździła na większości brygad M8C(N), to pojawiały się 805-ki w wersji na ogół zbulwionej. Też jestem ciekaw, gdzie wyślą resztę. Biorę w ciemno, że trochę brygad dostanie 14 i/lub 2.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

Ale limit wkm oznacza chyba tyle, że miasto płaci MPK określoną ilość zł (za wozokilometry) i nie więcej. A jakby MPK miało więcej przejechać z własnej woli charytatywnie, to poniosłoby z tego tytułu stratę finansową.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Ja już podawałem zmiany, które możnaby wprowadzić. Gdzie wywalić to co się nie sprawdziło, a dodać tam, gdzie jest to potrzebne.

I byłaby 17 w weekendy przynajmniej do Placu Wolności (na solo ale zawsze coś), byłoby 75 w weekendy (może z taktem 30, a nie 20, ale zawsze coś) i parę innych zmian, które nieco naprawiłyby tę deformę KM, jaka nastąpiła (choć parę dobrych rozwiązań w niej jest).
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: STUDI »

Jordi pisze:(choć parę dobrych rozwiązań w niej jest).
No np. 85x obie strony w ciągu dnia to fajna linia, wygodna tak ponad połowa miejsc siedzących wolna. :mrgreen:
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Żarty żartami, ale na serio to dla mnie na plus w tej reformie:

- 62 dużo częściej i powrót do starej trasy bez wariantów. W weekendy to w ogóle rewolucja bo z taktu 30-45 jest równo 20.
- 52 częściej i na autobusach przegubowych.
- 55, które jest ogólnie chwalone za zmianę trasy (chociaż są osoby krytykujące, że np nie wjeżdża w Nowe Sady, ale zawsze się znajdzie kilku niezadowolonych - odzew ogromnej większości jest jednak pozytywny)
- 86 cały dzień co 12 i na przegubach.
- 89 i jej trasa (choć to wprowadzili nieco wcześniej).

Parę założeń naprawdę udanych. Szkoda, że tylko parę, a prawie cała reszta to totalna porażka ;)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kazik »

Jordi pisze:Żarty żartami, ale na serio to dla mnie na plus w tej reformie:

- 55, które jest ogólnie chwalone za zmianę trasy
- 86 cały dzień co 12 i na przegubach.

Parę założeń naprawdę udanych. Szkoda, że tylko parę, a prawie cała reszta to totalna porażka ;)
Co do 55 to też uważam że to zmiana na plus... mimo że zamiast przystanku pod domem musze jeden dojść. Ale zamiast dubla nieregularnych 55 i 77 mam w miarę często jeżdżące 55. Zamiast dubla 55 i 96, który oznaczał pustki w tym pierwszym, mam częstsze 96.

86 to dla mnie dziwadło, prawie całą trasę tuż obok 12, ta sama relacja. Myślałem, że to pierwsza linia do uwalenia. Jak tam jest z popularnością? faktycznie na całej trasie jest tylu chętnych?

Do plusów na pewno dodałbym 64 na Bałucki, jeszcze lepiej gdyby dojeżdżał do Zachodniej.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

Nie no w 86 jest sporo ludzi do tego studenci na EkSoc jeżdżą tą linia.

64 na plus również bym zaliczył.

Moim zdaniem mimo wszystko 82AB nie jest złe to skrócenie - linia jeździ punktualnie.



A jak oceniacie te linie typu W, D, G1? Bo ja ich tak nie widzę, a zastanawia mnie czy one się przyjęły czy też to kiepski pomysł.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Podobno pojawił się głos na nie w dyskusji dotyczącej oceny reformy, jeśli chodzi o W, G1 i G2.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kamil.2 »

A moim zdaniem 82A/B niestety w swojej obecnej formule nie jest atrakcyjne. Lepsze by było puszczenie go dalej Przybyszewskiego do Lodowej,później Widzewską przez Tesco do Widzew Stadion. W zamian dałbym 64 prosto Rokicińską do Augustów, Augustów i Przybyszewskiego do Czajkowskiego. 82A/B obsłużyło by i węzeł przy Lodowej i węzeł Widzew Stadion, 64 obsługiwało by krańcówkę Czajkowskiego.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Jordi pisze:Żarty żartami, ale na serio to dla mnie na plus w tej reformie:

- 62 dużo częściej i powrót do starej trasy bez wariantów. W weekendy to w ogóle rewolucja bo z taktu 30-45 jest równo 20.
- 52 częściej i na autobusach przegubowych.
- 55, które jest ogólnie chwalone za zmianę trasy (chociaż są osoby krytykujące, że np nie wjeżdża w Nowe Sady, ale zawsze się znajdzie kilku niezadowolonych - odzew ogromnej większości jest jednak pozytywny)
- 86 cały dzień co 12 i na przegubach.
- 89 i jej trasa (choć to wprowadzili nieco wcześniej).
W mojej opinii na plus także trasy 5 (choć miała dużo zwolenników także na poprzedniej trasie), 70, 76, 80, 82, do tego obsada 69, 80, 83.

Odnośnie D, G i W. W to kompletny niewypał, poza kilkoma kursami w okresach zmian jeździ kompletnie puste i mało komu ta linia się przydaje. Gdyby popularne 69 okroić do relacji jaką ma W też byłyby pustki. Plus jest taki, że łatwiej manipulować rozkładem takiej krótkiej linii. Poza tym brak jakiejkolwiek wartości dodanej, bo częściej niż dawne 77 nie kursuje. W dodatku w niedziele brak obsługi Służbowej (sic!). Poprzednia formuła w postaci przelotowej linii po Puszkina, z której sporo ludzi korzystało niejako tranzytowo była jednak bardziej efektywna.
O D nie będę się wypowiadał, nie mam zdania. G - w mojej opinii na plus. Pętla Retkinia oferuje niewiele mniej niż Kaliski, a w zamian częstotliwość została znacznie podwyższona.

Co do trasy 82, nie jest zła, skrócenie trasy dało większą częstotliwość w szczycie i w weekendy, obsługa taborowa bardziej adekwatna, Olechów zyskał wyczekiwane połączenie z dworcem Widzew, a Widzew dostał połączenie dalej niż na peryferyjną Wydawniczą. Pomysł Kamila ciekawy, jednakże trzeba byłoby kombinować z miejscem na posiłek na 82 (PT/kurs skrócony na Rokicińską?). 64 musiałoby pojechać na dw. Widzew p. Augustów bo coś tam musi jednak jeździć.
Em82
Bywalec
Posty: 165
Rejestracja: pt 20:19, 06 sty 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Em82 »

Nie mieszałbym przy 64. Powinna dalej jeździć Widzewską z przystankiem przy szkole podstawowej. Zamiast krańca przy skarbówce dałbym na Lodowej przy krańcówce tramwaju linii 8 (dawna pętla m.in. 69, 77). Ludzie z Widzewa sobie 64 chwalą choć psioczą słusznie na brakujący przystanek.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

No dokładnie. Nie no generalnie juz na SSC było to analizowane i nic sensownego się nie wymyśli.

64 teraz jest popularne. Ktoś kiedy proponował by z US Widzew autobus dalej jechał Przybysza-Augustów do DŁW, ale to czas przejazdu długi, więc wożenie powietrza by było.

Kierowanie 82 na Widzew Stadion nie ma sensu - sprawdziłem, że czasowo wyjdzie 10min (bo proponowane 82 to połączenie 96 i 64), czyli dokładnie tyle samo ile dzisiaj 82+10. Na dodatek skracanie kursów do Rokicińskiej już w ogóle psuje wszystko bo brak przesiadki na tramwaje.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Em82 pisze:Ludzie z Widzewa sobie 64 chwalą choć psioczą słusznie na brakujący przystanek.
Czy ja wiem, z tego co ja słyszę ludzie narzekają, że 64 nie wjeżdża głębiej w osiedle tylko kończy na opłotkach. Gdyby podciągnąć chociaż na Czajkowskiego (tak wiem, trzeba jeszcze znaleźć socjal dla kierowców) zamiast wożenia powietrza na US byłoby już o niebo lepiej bo przesiadka na węźle Przybyszewskiego/Lodowa jest niewygodna.
Natomiast podciąganie 82 na Stadion daje przesiadkę tylko na jedną linię więcej więc to gra nie warta świeczki.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

No tak tylko co do US Widzew dać?
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kamil.2 »

mig pisze: Natomiast podciąganie 82 na Stadion daje przesiadkę tylko na jedną linię więcej więc to gra nie warta świeczki.
Czy ja wiem czy na jedną linię więcej. Lepsza przesiadka na 3,7 i 8 przy Lodowej, 69A/B przy Lodowej, 64 przy Stadionie przesiadka no i 75A/B też. Trochę gorzej by było z W bo teraz jest na Rokicińskiej na jednym przystanku a byłoby na Rondzie Sybiraków na różnych.
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kamil.2 »

No tak tylko co do US Widzew dać?
Wjazd kieszeniowy 69A/B ale to łatwe do zrobienia w kierunku Kusocińskiego bo w przeciwnym trudniej.
ODPOWIEDZ