Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kuba »

Remont jezdni powiązany z budową kanalizacji od Dąbrowskiego do Olechowskiej (etap 1), potem do Kotoniarskiej (etap 2), a chyba w II. połowie roku jeszcze dojdzie budowa ronda na skrzyżowaniu z Jędrzejowską (chyba że się to przesunie na 2019r.).
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

Ale nie będą tego robić równocześnie z remontem Rokicińskiej?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kuba »

No chyba lepiej nie robić równocześnie. Zrobią teraz to w przyszłym roku jak będzie zamknięta Rokicińska od Gajcego do granicy miasta będzie można puścić objazd Tomaszowską, Jędrzejowską i Feliksińską w stronę Andrespola.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

No właśnie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kuba_łódź »

Ciekawe, którędy pojedzie 72 - Lodową do Śląskiej i potem Wełnianą i Kotoniarską do Tomaszowskiej, czy jeszcze jakoś inaczej ?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Kotoniarską może pojechać tylko Vero. Puszkina, Przybyszewskiego, Książąt Polskich.
Worpion
Coś mówi
Posty: 35
Rejestracja: pn 08:07, 03 lip 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Worpion »

Na rozkładzie 84A/B, na stronie MPK jest podane, że zjazd jest do Nowych Sadów?. A na 84A/B jeżdżą autobusy z Limanowskiego. Aplikacja Mybus pokazuje zjazdy do Limanowskiego.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

mig pisze:Kotoniarską może pojechać tylko Vero. Puszkina, Przybyszewskiego, Książąt Polskich.
I odetnie się Olechowską od komunikacji miejskiej? Tamtejsi mieszkańcy za bardzo nie mają żadnej alternatywy względem 72. To jest ponad dwukilometrowa ulica, nie można zabrać z niej całkowicie komunikacji.

A z drugiej strony - patrząc na StreetView, Kotoniarska jest prosta i ma dobrą nawierzchnię. Jeśli dopilnować przy układaniu rozkładu, by dwa autobusy nie musiały się na niej mijać, to autobusy powinny tam dać radę. Już gorzej będzie z objazdami zamknięcia Rokicińskiej w gminie Andrespol - tam węższymi ulicami autobusy będą musiały jeździć.

Chyba, że może tę Olechowską będą robić po jednym pasie, z ruchem wahadłowym.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kuba »

Worpion pisze:Na rozkładzie 84A/B, na stronie MPK jest podane, że zjazd jest do Nowych Sadów?. A na 84A/B jeżdżą autobusy z Limanowskiego. Aplikacja Mybus pokazuje zjazdy do Limanowskiego.
Tak, MPK nie zmieniło rozkładu jazdy, niemniej jednak dla przeciętnego pasażera nie robi to różnicy. Zjazdy, mimo że do Limanowskiego, też są skrócone do przystanku przy Wici.
Kpc21 pisze:A z drugiej strony - patrząc na StreetView, Kotoniarska jest prosta i ma dobrą nawierzchnię. Jeśli dopilnować przy układaniu rozkładu, by dwa autobusy nie musiały się na niej mijać, to autobusy powinny tam dać radę.
Kotoniarska to jeszcze ujdzie. Wydaje mi się, że problemem jest skręt Kotoniarska>Wełniana. Duży autobus musiał by się trochę wychylić, a tam jest kiepska widoczność i może być kłopot z jadącymi osobówkami z przeciwka.
Kpc21 pisze:Już gorzej będzie z objazdami zamknięcia Rokicińskiej w gminie Andrespol - tam węższymi ulicami autobusy będą musiały jeździć.
Nie będą musiały jeździć, bo wójt podobno nie wyraża zgody na puszczenie tymi wąskimi ulicami zbiorkomu, a bez jego zgody nic się nie zrobi. Pewnie skończy się na objazdach przez Gajcego, Słowiańską, Brzezińską (od północy), albo jak pisałem wcześniej: Tomaszowską, Jędrzejowską, Feliksińską (od południa).
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

Tyle, że Słowiańska wcale nie jest jakoś szersza.

A na Olechowskiej, jeśli Kotoniarską nie będzie się dało puścić 72, będą chyba musieli wprowadzić jakąś komunikację zastępczą na Vero.

Wydaje mi się, że podczas prac jakiś przejazd Tomaszowską będą musieli zachować, bo przecież mieszkają tam ludzie. A jak dojazd dla mieszkańców przez plac budowy będzie zachowany, to i Vero przejedzie.
Ostatnio zmieniony ndz 14:07, 21 sty 2018 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Kpc21 pisze:
mig pisze:Kotoniarską może pojechać tylko Vero. Puszkina, Przybyszewskiego, Książąt Polskich.
I odetnie się Olechowską od komunikacji miejskiej? Tamtejsi mieszkańcy za bardzo nie mają żadnej alternatywy względem 72. To jest ponad dwukilometrowa ulica, nie można zabrać z niej całkowicie komunikacji.

A z drugiej strony - patrząc na StreetView, Kotoniarska jest prosta i ma dobrą nawierzchnię. Jeśli dopilnować przy układaniu rozkładu, by dwa autobusy nie musiały się na niej mijać, to autobusy powinny tam dać radę. Już gorzej będzie z objazdami zamknięcia Rokicińskiej w gminie Andrespol - tam węższymi ulicami autobusy będą musiały jeździć.

Chyba, że może tę Olechowską będą robić po jednym pasie, z ruchem wahadłowym.
1. A kto napisał, że się odetnie? W pierwszym etapie robót będzie linia zastępcza Z72. Żadnej Olechowskiej robić nie będą.
2. Ale tu nie chodzi o nawierzchnię tylko o szerokość. Kotoniarska jest wąska, zwłaszcza zaraz po skręcie z Tomaszowskiej, gdzie po obu stronach są posesje praktycznie przy samej jezdni. Jeśli wyciągasz takie wnioski tylko ze Street View i nigdy tam nie byłeś i ci się teraz coś "wydaje", to lepiej się nie wypowiadaj bo znów się kompromitujesz. Ktoś kto bierze za to odpowiedzialność nie będzie się opierał na Street View tylko na inspekcji w terenie i przejeździe technicznym. Tu jest znacząca różnica.
3. Rozkład swoje, życie swoje. Jeśli wierzysz, że da się to zagwarantować przy dwóch liniach co 18 minut i koszmarnym zakorkowaniu okolicy to ja ci gratuluję. To tak jakby ustawą znieść ubóstwo...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

mig pisze:2. Ale tu nie chodzi o nawierzchnię tylko o szerokość. Kotoniarska jest wąska, zwłaszcza zaraz po skręcie z Tomaszowskiej, gdzie po obu stronach są posesje praktycznie przy samej jezdni. Jeśli wyciągasz takie wnioski tylko ze Street View i nigdy tam nie byłeś i ci się teraz coś "wydaje", to lepiej się nie wypowiadaj bo znów się kompromitujesz. Ktoś kto bierze za to odpowiedzialność nie będzie się opierał na Street View tylko na inspekcji w terenie i przejeździe technicznym. Tu jest znacząca różnica.
Nie jest tak, że tam byłem (zdarzyło mi się raz czy dwa jechać samochodem osobowym, dosyć dawno - i z mojej perspektywy była to normalna ulica), ale raczej oczywiste, że nie jechałem tam autobusem, szczególnie nie pełnowymiarowym 12-metrowym. I myślę, że raczej mało kto z forum, o ile ktokolwiek, miał taką okazję. Więc już nie przesadzaj z tą kompromitacją, bo raczej mało kto z forum ma tu szansę wyciągnąć jakiekolwiek wnioski z czegoś więcej niż StreetView. Idąc tam pieszo, jadąc samochodem osobowym czy Vero nie wyciągnie się więcej wniosków, niż ze StreetView.

Jak nie można się pozastanawiać, jak może być zorganizowana komunikacja podczas remontu Tomaszowskiej, to ja nie wiem, po co w ogóle jest to forum.

Co do tego łuku w Wełnianą, to pewnie dałoby się go czasowo poszerzyć. Chyba, że to teren prywatny i właściciel nie zgadza się, by coś tam wysyłać, żeby autobus mógł ściąć łuk.

Piszesz o zetce na Olechowskiej w pierwszym etapie robót. A co w drugim etapie?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Kpc21 pisze:Idąc tam pieszo, jadąc samochodem osobowym czy Vero nie wyciągnie się więcej wniosków, niż ze StreetView.
Padłem!
W miarę czytania Twoich postów coraz bardziej cieszę się, że nie rządzisz zbiorkomem w naszym mieście :lol: Idąc takim tokiem rozumowania najlepiej nie ruszać się zza biurka bo przecież jest Street View, Google Grafika, Wikipedia itp. Wyrocznia po prostu. Abstrahując nawet od komunikacji, to typowe myślenie wchodzącego obecnie w dorosłość pokolenia, które wiedzę o świecie czerpie bezkrytycznie i niemal wyłącznie z internetu. Jestem trochę starszy od ciebie i boję się, co będzie gdy ludzie o takiej mentalności zaczną opanowywać publiczne instytucje i prywatne korporacje. Choć oczywiście nie twierdzę, że nie mają zalet.

Łuk w Wełnianą jest tutaj tylko jednym z problemów. Szerokości przy prywatnych posesjach nie przeskoczysz.
W drugim etapie Olechowska będzie ślepa. Albo Z72 będzie wtedy zawieszone, albo, jeśli warunki pozwolą, (nie wiem jak sprawa wygląda technicznie i w kwestii własności działek) będzie wykonana jakaś tymczasowa zawrotka z destruktu możliwie jak najbliżej Tomaszowskiej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

mig pisze:W miarę czytania Twoich postów coraz bardziej cieszę się, że nie rządzisz zbiorkomem w naszym mieście :lol: Idąc takim tokiem rozumowania najlepiej nie ruszać się zza biurka bo przecież jest Street View, Google Grafika, Wikipedia itp. Wyrocznia po prostu.
Przecież oczywiste chyba, że rzeczywistej decyzji o skierowaniu w jakąś ulicę autobusu nie można podejmować na podstawie źródeł typu StreetView. Tutaj koniecznie trzeba by wykonać przejazd próbny autobusem takiego typu, jaki miałby po danej ulicy jeździć. Są rzeczy, których nie zobaczy się ani na StreetView, ani wybierając się tam piechotą czy autem osobowym.

Nie wiem, skąd to oburzenie, przecież to jest tylko forum i zastanawianie się, a nie żadna realna decyzja.
Łuk w Wełnianą jest tutaj tylko jednym z problemów. Szerokości przy prywatnych posesjach nie przeskoczysz.
Widziałem autobusy jeżdżące węższymi ulicami, tak więc nie jest to jakiś super wielki problem. Łuk - faktycznie jest.
W drugim etapie Olechowska będzie ślepa. Albo Z72 będzie wtedy zawieszone, albo, jeśli warunki pozwolą, (nie wiem jak sprawa wygląda technicznie i w kwestii własności działek) będzie wykonana jakaś tymczasowa zawrotka z destruktu możliwie jak najbliżej Tomaszowskiej.
A jak mieszkańcy Tomaszowskiej będą wyjeżdżać z posesji? Myślę, że jakiś przejazd dla mieszkańców będzie zorganizowany.

Swoją drogą, w ogóle całkowite zamykanie ulicy takiej jak Tomaszowska wydaje mi się niezbyt dobrym pomysłem, bo nie ma ona za bardzo alternatyw. Powinni zrobić ruch wahadłowy po jednym pasie. Tak, jak to jest robione np. przy remontach dróg wojewódzkich.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Ależ ja się nie oburzam, ja tylko krytykuję Twoje komunikacyjne poglądy, ponieważ są oparte na tezach, które w mojej opinii mają się nijak do rzeczywistości.

Ja też widziałem autobusy jadące węższymi ulicami. Jednokierunkowymi.

Mieszkańcy Tomaszowskiej wyjadą do Zakładowej lub do Transmisyjnej.

Może i to niedobry pomysł ale widocznie inaczej się nie dało. W sumie się nie dziwię, podobno pod ulicą biegnie rurociąg o dużej średnicy i na dużej głębokości.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Marecky »

https://m.facebook.com/?_rdr#!/notes/mp ... 797633182/

Na fb MPK opublikowano informacje o zmianach. Są m.in. zmiany nazw krańcówek, nie wiadomo po co. Pytanie kiedy będzie można podejrzeć nowe rozkłady? Zmieniam datę ale nic się nie wyświetla.
Pozdrawiam - Marek
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jak będzie na stronie MPK informacja o zmianach. Nie wystarczy post na Fejsie. Poza tym, co prawda do 4 lutego jest bliżej niż dalej, ale chyba jednak wystarczająco daleko. ;) Też jestem ciekaw w szczególności, czy uda się wygospodarować choć ze cztery wagony z ET-1 dla 17, czy nadal tylko Choćki, o czym nie w tym miejscu, a ponadto patrzę na ewentualne zmiany w kontekście Pabianickiej, tak, aby tramwaje na jakiś czas przestały jeździć stadami (choć na to akurat Zdat wbrew pozorom może pozostać dość głuchy pomimo, że w geodyskusji była o tym mowa).
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

A no właśnie. Przy okazji lutowych zmian w bonusie poprawiona zostanie (na tyle na ile się dało bez wysadzania 90% rozkładów tramwajów w powietrze, ale zawsze coś) regularność 11B i 17 na Pabianickiej.
Ktoś też pytał o przystanek 75 w okolicy Dubois - będzie utworzony nowy dla 68 i 75 po zawrotce.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Zostanie? O, to chwała Bogu. :)
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: eDragon55 »

Od dnia 5 lutego 2018 rozpoczyna się I etap remontu ulicy Tomaszowskiej na odcinku Olechowska - Dąbrowskiego.
Zmiany tras linii autobusowych w związku z I etapem remontu Tomaszowskiej.
Linia 71 bez zmian (trasa nie przebiega przez remontowany odcinek)
Linia 72 od skrzyżowania Zakładowa - Olechowska Zakładową, Książąt Polskich, Przybyszewskiego, Puszkina, Dąbrowskiego i dalej według stałej trasy . (w niedzielę przez Lodową)
Linia 92 od ronda Zakrzewskiego (Tomaszowska - Ofiar Terroryzmu 11 Września, Kotoniarska) przez Kotoniarską, Śląską, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańską, Dąbrowskiego na pętlę Dąbrowa.

Uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe:
Linia 72D: RONDO ZAKRZEWSKIEGO - Ofiar Terroryzmu 11 Września - Józefiaka - Zakładowa - Książąt Polskich - Przybyszewskiego - Puszkina - Dąbrowskiego - Gojawiczyńskiej - Felińskiego - Broniewskiego - Rzgowska - Bednarska - Pabianicka - PLAC NIEPODLEGŁOŚCI
Linia Z72: JANÓW - Hetmańska - Zakładowa - Olechowska - Tomaszowska - RONDO ZAKRZEWSKIEGO

Zawieszona będzie linia D.
http://uml.lodz.pl/files/public/uploads ... zmiany.pdf

Trasa 72D będzie nieźle wygięta ale to jest zdecydowanie lepsze niż puste autobusy linii D.
Szkoda, że 72 nie można było wysłać Kotoniarską. Krótkie autobusy nie raz widziałem tam na 71 ale pewnie wąskie gardło przy rondzie jest głównym powodem bo jest ciasno nawet dla mijających się osobówek.
ODPOWIEDZ