Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Czy to prawda że na wakacje:

- 13 będzie skrócona do Radiostacji
- 17 będzie kursować tylko w dni robocze?

Takie rzeczy obiły mi się o uszy...
Kamil.2
Stały bywalec
Posty: 255
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kamil.2 »

W sumie ta 13 mogłaby tak jeździć już od roku, tak naprawdę 4, 9 i 13 jadą duży kawałek tą samą trasą. Ale zmiana chyba na plus. A z 17 nie wiem, sama 11 do Ikei w weekendy to chyba minus, choć może napełnienia będą adekwatne, to i tak wakacje.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

Kamil.2 pisze:W sumie ta 13 mogłaby tak jeździć już od roku, tak naprawdę 4, 9 i 13 jadą duży kawałek tą samą trasą. Ale zmiana chyba na plus. A z 17 nie wiem, sama 11 do Ikei w weekendy to chyba minus, choć może napełnienia będą adekwatne, to i tak wakacje.
Jasne, ze 13 powinna być skrócona. W momencie gdy wydłużono Z13 to nie ma sensu wysyłac tyle linii na Widzew Wschód, ale cóż my lubimy marnowac pieniądze, których potem bedzie brakowac na inne linie
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Yakuzzi pisze:Czy to prawda że na wakacje:

- 13 będzie skrócona do Radiostacji
- 17 będzie kursować tylko w dni robocze?

Takie rzeczy obiły mi się o uszy...
Nieprawda. 13 skrócona do Fabrycznego, 17 zawieszona na wakacje :lol:


Nie no żartuję ale to co napisałeś nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Tak jak pisałem słyszałem rozmowę motorniczego z kolegą i padły takie informacje. Stąd poprosiłem o potwierdzenie. To może podasz @mig jakie czekają nas zmiany na wakacje?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Ja od motorniczych i kierowców tyle się nasłuchałem "ciekawostek", że niektórym to by kapcie pospadały. Może co dziesiąta z nich miała coś wspólnego z prawdą, więc radzę nie przywiązywać do tego wagi.
Zmian będzie sporo, nie tylko tych wynikających ze zmian wakacyjnych. Cierpliwości, po długim weekendzie będzie wszystko jasne.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Akurat w kwestii 13 to jej skrócenie jest dobrym wyjściem. Było pisane, żeby poczekać - będzie zyskiwać pasażerów, a tymczasem jak woziła powietrze, tak wozi zazwyczaj... 4 jeszcze da się wybronić (choć ciężko), ale 13 już dawno powinna być skrócona do Radiostacji najlepiej.

17 mogłaby nie kursować w niedziele. W soboty są tłumy w Porcie i często 17 ma lepsze potoki od 11 ;)

1, 5 na upartego cały tydzień mogłyby być na solówkach, byleby utrzymać takt 12, ale skoro ma być masa zmian, to obawiam się rzadszych taktów gdzieniegdzie :(
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: BB93 »

Ja, szczerze mówiąc, boję się, że będzie wszystko co 15 minut. Oczywiście 10AB, 11AB co 7,5 na wspólnym odcinku ale tylko w szczycie.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

mig pisze:Zmian będzie sporo, nie tylko tych wynikających ze zmian wakacyjnych. Cierpliwości, po długim weekendzie będzie wszystko jasne.
No pewno spore zmiany będą ze względu na Kilińskiego w okolicy Włókienniczej - juz samo to wpływa na 1,4,5 i to bardzo mocno wpływa, bo sensownego objazdu brak.

Swoją droga na stronie MPk mapka jest totalnie nieaktualna - 7 już nie ma od dłuższego czasu bo jest 7AB i to na innej trasie, 3 skrócona. NA stronie UMŁ to samo, czyli widac skończył się zapał do edycji. Pytanie po co w takim razie w ogóle publikować mapy z nieaktualnymi trasami? Niech bedzie jedna ze stałą siatką połączeń i tyle.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: BB93 »

Z tą mapką to przydałby się taki bajer, że jest ona w wersji elektronicznej (łatwo edytowalna dla osoby ją obsługującej) z możliwością kliknięcia przycisku "Drukuj/Eksportuj do PDF".
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: STUDI »

kuba_łódź pisze:Czyli 60 zostaje pod Tulipanem, słuszna decyzja. Chociaż idealne byłoby wydłużenie na Widzew.
Jedynie słuszną decyzją byłby powrót linii w rejon placu Dąbrowskiego czy Dworca Fabrycznego. Mieszkańcom okolic Strykowskiej zabrano i dojazd do centrum oraz zabrano możliwość powrotu komunikacją miejską z drugiej zmiany.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: domino »

Yakuzzi pisze:Tak jak pisałem słyszałem rozmowę motorniczego z kolegą i padły takie informacje. Stąd poprosiłem o potwierdzenie. To może podasz @mig jakie czekają nas zmiany na wakacje?
W wakacje linie tramwajowe 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7A, 7B, 8, 9B, 10A, 10B, 11A, 11B, 12, 13, 14, 15, 17, 18 kursować będą w dni robocze co 15 minut.
Linie autobusowe 50ABC, 51AB, 55AB, 58AB, 59, 60ABCD, 62, 64AB, 65AB, 72AB, 73, 74AB, 76, 81, 82AB, 83, 99, Z3 w godzinach szczytu w dni robocze (w godz. 6-8 i 14-17) kursować będą co 15 min.
Natomiast autobusy linii 52, 57, 69, 70, 75ABC, Z2, Z13 kursować będą co 15 minut w dni robocze od 6 do 18.
Częstotliwość kursowania pozostałych linii autobusowych dziennych i nocnych nie ulega zmianie.
Ponadto na zmienionych trasach w okresie wakacji kursować będą linie 11A, 15, 17, 18 i Z13.
Natomiast wszystkie kursy linii 9A wydłużone będą jako 9B na Zdrowie. Linia 16 nie będzie kursować w okresie wakacji.
Trasy zmienionych linii:
Linia 11A HELENÓWEK – Zgierska, Zachodnia, Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska – PIOTRKOWSKA CENTRUM – Kościuszki, Zachodnia, Zgierska – HELENÓWEK
Linia 15 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Pomorska, działki – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA
Linia 17 CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska, Limanowskiego - DW. ŁÓDŹ ŻABIENIEC
Linia 18 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Kilińskiego, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego – RETKINIA
Linia Z13 DĄBROWA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, Rydza-Śmigłego, Kopcińskiego – WYDAWNICZA – Nowowęglowa, łącznik do Kopcińskiego, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Niższa – DĄBROWA ŚLĄSKA
https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul ... 2019/6/21/
"a dla tych, którzy chcą dostać się na Młynek, otwieramy nową linię 55B - mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu. (...)"
https://www.radiolodz.pl/posts/53851-ro ... ch-w-lodzi
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Czyli ZDiT wytrzymał z nieobcinaniem częstotliwości tylko rok. W tym już wszystko ścięte do 15 i poskracane niektóre trasy.

No to 75 z taktu 24 już 30 na Rudzie... Mogliby wywalić w kosmos to bezsensowne 75C, które wozi powietrze...

A trasa 17, to w związku z czym taki wygibas nikomu niepotrzebny? Tyle dobrego, że do Placu dojedzie i że jest na Pabianickiej cały tydzień.

Największy plus to 55B. Oby w te weekendy tak co drugi kurs tam jechał na Młynek. W robocze wystarczy raz na godzinę.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

To już lepiej tą 17 było puścić na Helenówek. Widzę że odcinanie Radogoszcza od reszty miasta trwa w najlepsze. 12 kursów na godzinę tramwaju w szczycie - jeszcze nigdy nie było tak źle.
Solar
Bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw 19:31, 29 sty 2009
Lokalizacja: Łódź Chojny

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Solar »

Jordi pisze:A trasa 17, to w związku z czym taki wygibas nikomu niepotrzebny?
Zastąpienie 5 na północnym odcinku.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Właśnie miałem pisać, że jedyne co mi teraz do głowy przyszło to za 5 ta 17.

1 z 5 pewno do Dworca Fabrycznego będą jechać, albo na Radiostację.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Ale o zmianie trasy linii 5 nie ma ani słowa w tym artykule.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

W lipcu zamykają Kilińskiego przy Włókienniczej, a 1 z 5 nie mają jak puścić, bo ŁTR nawet przy zmniejszonej częstotliwości na wakacje jest obładowany. Dlatego pewno 17 na Żabieniec.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

1 i 5 w wakacje skrócone do Fabrycznego. 4 przez Pomorską, Konstytucyjną, Narutowicza na Widzew Stadion, 13 na cm. Zarzew.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: emilek12 »

Yakuzzi pisze:Częstotliwość kursowania pozostałych linii autobusowych dziennych i nocnych nie ulega zmianie.
Może i częstotliwość linii nocnych nie ulegnie zmianie ale za to wróci układ linii nocnych sprzed września 2018r. - od lipca Konstantynów w nocy zostaje tylko z linią N9: http://www.43bis.media.pl/wiadomosci,15 ... mosci.html
ODPOWIEDZ