Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

Zdjęcie pochodzi z 12-metrowego Jelcza a piszesz, że na 77 i 84 ludzie się tłoczą w mini. Skąd zatem założenie, że na 77 i 84 jest tłok?
orzel
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: wt 21:17, 04 lut 2020

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: orzel »

Powinniśmy dążyć do tego, aby w pojazdach każdy miał swobodę, a nie tylko, aby nie było tłoku.
Nie wiem, czy w Isuzu jest wydzielona jakaś strefa, ale jeśli jest, to wystarczą 4 osoby w pojeździe w kurtkach i już nie ma tyle miejsca wolnego, ile chcą mieć (bardzo słusznie) kierowcy. 77 jakkolwiek uważam za porażkę, w której tkwimy od 3 lat, to wozi te 5-7 osób.

Stąd uważam, podobnie jak Kpc21, że na ten okres pudełeczka Vero i Isuzu powinny być wysyłane w ostateczności, kiedy do wyboru na zajezdni zostaną tylko zapleśniałe Volvo z 2003.


A sytuacja z Jelczem to patologia, foteczka wisi na facebooku MPK i na wykopie. Informacja będzie się niosła dalej. Jeśli w kolejnych dniach takie sytuacje będą miały miejsca, to ludzie będą zrywać taśmy oddzielające od kabin.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kuba_bed »

No dobra, a jak to wyglądało w innych pojazdach? Nie uwierzę, że zmiana częstotliwości wielu linii z 12 na 15 minut wywołała takie absurdy, kiedy o godzinie 16 w poniedziałek na ulicach były pustki, w tramwaju każdy spokojnie miał miejsca siedzące na Piotrkowskiej... Autobusy które obserwowałem też były wypełnione w jakichś śmiesznych ilościach. A to był popołudniowy szczyt... Doraźnym rozwiązaniem jest oczywiście wysłanie przygubów.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

orzel pisze:Powinniśmy dążyć do tego, aby w pojazdach każdy miał swobodę, a nie tylko, aby nie było tłoku.
No właśnie w takiej sytuacji, jak jest, powinniśmy.
Przytoczone przez Ciebie zdjęcie pokazuje zapewne jakiś przykład, bo nie ma konkretnie reguły, wczoraj około 14 na 11B było trochę miejsc siedzących.
Ale wydaje mi się, że takie Isuzu/Vero powinny być oddelegowane ewidentnie na linie, gdzie nie ma oblężenia.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Analogicznie 75 rano też nabite w trupa krótkie autobusiki z ludzikami jadącymi na Ustronną, Graniczną, Siostrzaną...

Co jak co ale 75 można było wykopać to bezsensowne C i zrobić fakt 15/20 na pełnej trasie. Wtedy krótkie by starczyly. Jeśli ma zostać to co jest to MUSZĄ być przeguby na AB...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

kuba_bed pisze:No dobra, a jak to wyglądało w innych pojazdach? Nie uwierzę, że zmiana częstotliwości wielu linii z 12 na 15 minut wywołała takie absurdy, kiedy o godzinie 16 w poniedziałek na ulicach były pustki, w tramwaju każdy spokojnie miał miejsca siedzące na Piotrkowskiej... Autobusy które obserwowałem też były wypełnione w jakichś śmiesznych ilościach. A to był popołudniowy szczyt... Doraźnym rozwiązaniem jest oczywiście wysłanie przygubów.
Doraźnym rozwiązaniem jest owszem wysłanie przegubów, ale przede wszystkim szybka zmiana rozkładów jazdy tak by unikac jakiegokolwiek tłoku. To co jest w 75 to skandal i narażanie ludzi na złapanie koronawirusa - brawo za bezmyślnośc urzędników. Wiele razy krytykowałem ZDiT czy MPK, ale to już jest poważna sprawa, a nie zwykła niedogodność - cała Polska walczy z koronawirusem, a ci bezmyślnie sprzyjają jego rozwojowi, bo przecież jełopy (inaczej nie da się nazwać) nie pomyślały, że zakłady pracują i ludzie muszą jakoś dojechać, a autem nie każdy jeździ...
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Dziś już 75 w większości na przegubach i rano było "w miarę".

A na SSC na moje pytanie o 53AB i czemu ma rozkład roboczy dla osiedla domków jednorodzinnych gdzie pewno większość ma auta i siedzi w domu z pociechami, to jeden user odpisał, że nieprawda i to co mnie najbardziej wkurzyło - że "im się należy roboczy" :shock: Co lepsze na tej linii rozkład sobotni jest lepszy bo ma równy takt 20, a nie raz 6 raz 30 raz 12 raz 25...

Dzisiaj rano widziałem to zapotrzebowanie na 53AB. Na Nowosolną dwa ludziki, z Nowosolnej 4 po godzinie 8...

Ja rozumiem trudną sytuację obecną, ale jak czytam takie "argumenty" to nóż w kieszeni się otwiera...
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: igor »

a. od nocy 20/21 marca 2020 r. do odwołania czasowo zawieszone będą kursy linii N4B do Pabianic (linia będzie kursować w relacji Stoki do Chocianowice Ikea),
b. od dnia 21 marca 2020 r. do odwołania trasa linii 50C zostanie skrócona do pętli Tuszyńska w Rzgowie (funkcjonować będzie jako linia 50B)
c. od dnia 22 marca 2020 r. do odwołania w niedziele i święta zawieszone będzie kursowanie linii 14, 17, 77, 80, 87A, 87B, 89
d. od dnia 22 marca 2020 r. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii 1
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Szkoda, że 89, które ma sensowną trasę.

Tak to raczej dobrze powybierane linie. 17 dzisiaj rano na kurs ma po 2-3 osoby w wagonie...
komlo13
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: czw 21:35, 11 lip 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: komlo13 »

Jordi pisze:Dziś już 75 w większości na przegubach i rano było "w miarę".

A na SSC na moje pytanie o 53AB i czemu ma rozkład roboczy dla osiedla domków jednorodzinnych gdzie pewno większość ma auta i siedzi w domu z pociechami, to jeden user odpisał, że nieprawda i to co mnie najbardziej wkurzyło - że "im się należy roboczy" :shock: Co lepsze na tej linii rozkład sobotni jest lepszy bo ma równy takt 20, a nie raz 6 raz 30 raz 12 raz 25...

Dzisiaj rano widziałem to zapotrzebowanie na 53AB. Na Nowosolną dwa ludziki, z Nowosolnej 4 po godzinie 8...
Z 53 pewnie chodzi o kursy do Brzezin, bo nimi naprawdę sporo ludzi dojeżdża do pracy do Łodzi i dlatego jest tam potrzebny rozkład roboczy, bo pozostałe warianty faktycznie są słabo obłożone, z wyjątkiem paru kursów do Nowosolnej.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kuba »

Tak, na 75 są głównie przeguby, a np. na 58 i 77 zamiast Isuzu są solówki. Pewnie pierwszy dzień wymagał obserwacji i wprowadzenia pewnych korekt w przydziale taboru do linii.
Jordi pisze:A na SSC na moje pytanie o 53AB i czemu ma rozkład roboczy dla osiedla domków jednorodzinnych gdzie pewno większość ma auta i siedzi w domu z pociechami
Według rozkładu roboczego kursuje tylko część linii na porozumieniach międzygminnych (do nich należy m.in. 53ABCDE). Nie wiem - może nie zdążyli się tak szybko dogadać z gminami, a może właśnie nie było zgody gmin na wprowadzenie rozkładu sobotniego i tak musiało pozostać.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

No to dobrze ze wnioski wyciągnęli szybko, oby nikt z pasażerów 75 nie miał koronawirusa, bo inaczej będzie mocno nieciekawie, bo jazda w takim ścisku jest hmm bardzo ryzykowna zwłaszcza że no nie jedzie się 2min ale z 15min
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kuba_bed »

nowy1212 pisze:Doraźnym rozwiązaniem jest owszem wysłanie przegubów, ale przede wszystkim szybka zmiana rozkładów jazdy tak by unikac jakiegokolwiek tłoku. To co jest w 75 to skandal i narażanie ludzi na złapanie koronawirusa - brawo za bezmyślnośc urzędników.
Myślę, że w tym tłoku ryzyko wzrosło nieznacznie w porównaniu do częstszego kursowania, ale też nie jestem epidemiologiem, żeby takie rzeczy oceniać. Jeśli ktoś będzie miał to zrobić to jak nie zrobi tego w autobusie to w zakładzie w szatni... Oczywiście tak czy inaczej będę za zwiększeniem częstotliwości kursowania (przynajmniej w godzinach zmian), ale trudno - czasami błędy się popełnia. Jak widać zostało to częściowo skorygowane.
Kuba pisze:Według rozkładu roboczego kursuje tylko część linii na porozumieniach międzygminnych (do nich należy m.in. 53ABCDE). Nie wiem - może nie zdążyli się tak szybko dogadać z gminami, a może właśnie nie było zgody gmin na wprowadzenie rozkładu sobotniego i tak musiało pozostać.
Tutaj w ogóle nie były brane pod uwagę kwestie podpisywania nowych porozumień, jak wynika z takiego pisma dostarczonego wszystkim gminom. Pytanie co zadecydowało o podziale na rozkłady z dnia roboczego, soboty albo wzmocnionej soboty? ;)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Z 14 to trochę przegięcie pały. Ja rozumiem, że tak jak 2 jeździ z Dąbrowy na PC, ale pozbycie się tramwaju na Śmigłego-Rydza w niedziele?
Co w zamian? Ciężko powiedzieć, musianoby zdjąć NF6D z 8, bo tak to 8 byłaby w porządku.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

^^Ewentualnie można było pomyśleć nad skróceniem 14 do Stajni, ale też nie oszukujmy się liczba pasażerów w niedziele będzie naprawdę mała, więc w pewnym sensie rozumiem te cięcia.
kuba_bed pisze: Myślę, że w tym tłoku ryzyko wzrosło nieznacznie w porównaniu do częstszego kursowania, ale też nie jestem epidemiologiem, żeby takie rzeczy oceniać. Jeśli ktoś będzie miał to zrobić to jak nie zrobi tego w autobusie to w zakładzie w szatni...
Oddychasz parą wodną, a jak teraz ktoś chory bedzie przez 15min na ciebie oddychał w odległości 20cm to powiedz mi tak na logikę wzrasta zagrożenie czy nie?No wzrasta i to znacząco... Tu nie trzeba być epidemiologiem.
Z resztą gdyby to nie stanowiło problemu to sklepy by nie nakazywały stania 2m od siebie w kolejce do sklepu w której to kolejce stoisz ile 3-5minut? Czy też apteki by przyjmowały ludzi normalnie, a nie przez okienko, bo przecież ile czasu farmaceuta stoi przed potencjalnie chora osobą? Łącznie 30 sekund?

Tak więc gdyby się okazało, że w tym autobusem jechała jedna chora osoba to mozliwe, ze by w w tym kursie zakaziła moze nie wszystkich, ale 10 osób i te 10 osób by poszło do zakładu pracy i zaraziło kolejne osoby i mamy piękny łańcuszek chorych. I nie to nie głupia gadka takie sa realia, bo koronawirus jest wirusem, który się łatwo rozprzestrzenia. Tłok w komunikacji miejskiej sprzyja rozprzestrzenianiu koronawirusa. Tu nie przemyslano rozkładów i doprowadzono to potencjalnie niebezpiecznej sytuacji - oby wszyscy którzy jechali byli zdrowi.

Jak nie wierzysz że to była tak niebezpieczna sytuacja to pogadaj z jakimś lekarzem, może masz jakiegoś znajomego.
orzel
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: wt 21:17, 04 lut 2020

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: orzel »

Kuba pisze:Tak, na 75 są głównie przeguby, a np. na 58 i 77 zamiast Isuzu są solówki. Pewnie pierwszy dzień wymagał obserwacji i wprowadzenia pewnych korekt w przydziale taboru do linii.
I to jest dobra wiadomość :).
Cięcia w liniach w większości rozumiem, 14 jak najbardziej możliwa do wywalenia jak i pozostałe. 80 mnie tylko dziwi - z Retkini pozostanie 1 autobus do centrum. Może po prostu wystarczyłoby skrócić do Wydawniczej?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

Realnie to w niedzielę ludzie nie mają teraz po co jechać do centrum, a może i nawet lepiej jeśli nie będą mieli czym bo tłumów na Piotrkowskiej nie chcemy :)

Co za czasy
orzel
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: wt 21:17, 04 lut 2020

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: orzel »

nowy1212 pisze:Realnie to w niedzielę ludzie nie mają teraz po co jechać do centrum, a może i nawet lepiej jeśli nie będą mieli czym bo tłumów na Piotrkowskiej nie chcemy :)

Co za czasy
Też w tą stronę zacząłem myśleć - zawieszenie komunikacji publicznej spowoduje, że ludzie wsiądą do aut - a tam w miarę bezpiecznie, bez roznoszenia wirusów :).
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

Kto mógł wsiąść do auta, ten już wsiadł. Skoro wszędzie trąbią, by to robić, a autem i tak zawsze wygodniej.

Ci, co się tłoczą w MPK, muszą pojechać MPK, bo albo nie mają auta, albo nie mają żadnej sensownej możliwości zaparkowania go koło pracy.

Tutaj przydałoby się zniesienie opłat w strefie płatnego parkowania. Niektóre miasta już to zrobiły.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: px33 »

IMO raczej długi czas bezpłatny, rzędu 4h. Tak żeby dla pracowników to nie było jakieś bardzo uciążliwe (konieczność 2 wizyt w parkomacie w ciągu dnia), ale jednak wymuszało jakąś tam rotację.
ODPOWIEDZ