Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

17 wszystko fajnie, ALE...


Robocze w stronę Stoków z Dubois

21| 16 56

Tego nie da się wytłumaczyć :roll:
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kazik »

Tzn. konkretnie czego?
Przyznam, że jeżeli gdzieś jeszcze da się szukać oszczędności, to właśnie w wieczornych kursach. Pandemia, więc knajpy pozamykane, życie studenckie wymarło, z późnych zakupów w galeriach czy seansów w kinach nie ma za bardzo kto wracać. Dość dawno (od marca 2020 r. na pewno) nie podróżowałem komunikacją o tej porze, ale jak mi się to jeszcze zdarzało, to o tej porze najbardziej rzucała się w oczy różna patologia, która wykorzystywała tramwaj jako bezkosztowy pub. M. in. z tego powodu, jak tylko mogłem, brałem auto. Ale przez szybę też trochę widać jaki jest ruch.
Tak, wiem, ludzie o różnych porach kończą pracę a czekanie na zimnie pół godziny to horror. Ale czy tych wracających jest tyle, żeby uruchamiać aż tyle tramwajów? Niestety, wg mnie akurat wieczorem trzeba ciąć, a dziwne jest co najwyżej to, że oberwało się tylko linii 17.
Jakimś rozwiązaniem, żeby zmniejszyć uciążliwość tych cięć, byłaby większa liczba takich łączeń jak to 52+76 albo zjazdy do zajezdni nieco okrężną drogą, żeby więcej punktów przesiadkowych wyłapać.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: px33 »

Pamiętaj, że okrężne zjazdy, zwłaszcza bez dobrych oznaczeń (a "XXX DO ZAJEZDNI YYY" to nie jest dobre oznaczenie), to opcja dla bardzo kumatych - takich, którzy będą śledzić rozkład albo planować trasę aplikacją. A jeśli jakaś linia będzie miała kilka tras zjazdowych (vide 75, gdzie jakiś późny kurs jechał strasznie daleko po trasie) to to też prosta droga do chaosu.

A wieczorami chyba nie bardzo już jest z czego ciąć, już chyba z dwojga złego lepiej wcześniej wystartować nocne i zachować jakiś szkielet tramwajów i linie, które jadą odcinkami omijanymi na sieci nocnej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

Wydaje mi się, że dla pasażera kursu zjazdowego istotniejszą informacją od tego, do której zajezdni zjeżdża pojazd jest to, do jakiego ostatniego przystanku na stałej trasie on dojeżdża.

Najlepiej by było chyba wyświetlać i jedną, i drugą informację – naprzemiennie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Żeby to był takt 30 od tej 21 okej, ale 40 minut przerwy o porze gdy ludzie jadą na nocną zmianę, albo kończą o 20-21 pracę? Na mimo wszystko miejskiej linii tramwajowej?

Nie można było inaczej tych brygad ustawić?


Co do nocnych to w tej chwili marnujemy na nie totalnie kasę. Od 1 do 3 autobusy wożą po kilka osób na cały kurs...

Raz na godzinę powinno wrócić tymczasowo.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Tomba »

Czy sprawdziłby się takt 18 minut na np trzech liniach 16,17, 11a(19 lub 45) ? W zamian tego 11(b) i 15 mogłby jeździć z taktem 12 minut.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: px33 »

Przy takim układzie f12+f18 na jednej linii co najmniej raz na godzinę masz zdublowany albo prawie zdublowany kurs.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Tomba »

Ok
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Od lutego koniec 90B. Na Sąsieczno dojedzie wydłużone 82A.

No to osiedle za torami zyska jakieś 3x kursów w stosunku do tego co mieli :)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

No i od 01.02 już nie ma bezsensownej przerwy 40 minut na 17 w robocze z Ikei po 21. Da się? Da się.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Tomba »

63 co godzine między 14-15
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jordi pisze:
pt 13:18, 29 sty 2021
No i od 01.02 już nie ma bezsensownej przerwy 40 minut na 17 w robocze z Ikei po 21. Da się? Da się.
Mam nadzieję, że jesteś świadomy, że to poniekąd dzięki powrotowi 12 i 18 (i siłą rzeczy zapewne 17) na swoje trasy. ;)
No i 15 i 17 wracają na swoje trasy przez pl. Wolności.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Raczej bym do końca nie przypisywał tego powrotom 12-18, ponieważ wywalono bezsensowny zjazd do Telefonicznej po 20 (w końcu te zjazdy to i tak pełne kursy) i przeniesiono go w dziurę jaka była ;)

Wystarczyło poprzesuwać brygady i mamy normalność :)

Tomba pisze:
pt 13:45, 29 sty 2021
63 co godzine między 14-15
Tak jest już od jesieni. Albo chodzi o przerwy posiłkowe, albo 63 przechodzi w H koło 14 (tak jak jedno 62 wieczorem przechodzi w H po 21).
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Na 65 i 99 wrócił sobotni szczyt 15-minutowy w końcu.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Tomba »

Ile trzeba taboru na 11A co 30 minut? Bo takie 11A powinno choć jeździć w weekendy.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: NamonPL »

Tylko, że dodatkowe wzmocnienie na ŁTR w postaci 11A jest kompletnie niepotrzebne w weekendy.
Tomba
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt 17:55, 04 cze 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Tomba »

To 56 wydłużyć do Pl. Niepodległości tj. Paderewskiego-Pabianicka. Zawsze kto wsiądzie.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: NamonPL »

Albo nie robić nic na siłę tylko po to, aby zrobić?
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: szymon5444 »

Wydłużenie linii 56 kursującej raz na godzinę, to trochę jednak bezsensu jest, bo po prawdzie nikomu nic nie da, a wymusi jeszcze konieczność dołożenia brygady. Pytanie po co? Skoro i tak trzeba się przesiadać, to również można z 15 zrobić to na 11B na rondzie Lotników Lwowskich. Linia "16" też nie kursowała z wysoką częstotliwością w weekendy. Poza tym jest linia 57, która dowozi do ŁTR, więc nie jest tak źle.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
orzel
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: wt 21:17, 04 lut 2020

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: orzel »

Abstrahując od sensowności takiej przesiadki (czemu z 56 nie wsiąść od razu w 3b na Rzgowskiej?), to dwie przesiadki z autobusu co godzinę z bliskiej miejscowości pod miastem po to, aby dojechać do centrum to jest jakieś nieporozumienie przy częstotliwościach 15-30 minut pojazdów w mieście i zachęta do auta. Dojazd powrotny i planowanie tramwaju na konkretny kurs docelowy to musi być katorga dla ludzi bez innych możliwości dojazdu.

Sam znam przykłady z życie wzięte od znajomych z okolic Andrespola, do którego przecież jeżdżą dwie linie na Dąbrowę i Widzew, czyli donikąd w kontekście dojazdu do centrum. W stronę miasta się jakoś dojechać da, bo wychodzisz na konkretny kurs z miejsca zamieszkania. Powrót to konieczność wybrania jednego lub dwóch kursów wcześniej, aby zdążyć na docelowy autobus kursujący raz na pół godziny/godzinę.
ODPOWIEDZ