Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
orzel
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: wt 21:17, 04 lut 2020

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: orzel »

Podróż przez wschodnią część Maratońskiej ma sens w przypadku szybkiej komunikacji zachodniej części Retkini do/z centrum jako pewnego rodzaju skrót do dworca. Bo rzeczywiście ten jeden przystanek przy Wróblewskiego nie jest żadnym wielkim generatorem ludzi. No, ale do tego potrzebna jest taka linia, która szybko skomunikuje z tymże centrum. Taką linią nie było 88, ani 65, ani tym bardziej 86. Obecne 86A to jest komunikacja pro forma. Myślę, że lepiej było wrzucić te pojazdy w całości na 86B dając sensowną częstotliwość 10/12 minut.
CLIFF
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: czw 20:31, 25 mar 2021

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: CLIFF »

Matury a Mpk nic. Więcej jest 2,3,8 ale czemu cisza o 16? 15 i 17 nie częściej?
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: NamonPL »

>matura
>16 dla studentów

W jakim celu 15 i 17 ma być częściej przy obecnej sytuacji skoro potoki na Politechniki robią głównie studenci?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

W okolicy Pomorskiej i Gdańskiej jest sporo liceów.

Ale no nadal, bez przesady, ilu tych maturzystów jest? To jeden rocznik. Nie wierzę, że im tej komunikacji nawet w ograniczonej ilości nie wystarczy.

Pewnie zmiany z powodu matur ograniczą się, tradycyjnie, do przetrasowania 57 przez Sterlinga zamiast Anstadta (bez znaczenia dla pasażerów, bo na zmienionym odcinku i tak nie ma przystanków) w dniu matury pisemnej z angielskiego.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kazik »

Szkoły średnie, obok których przejeżdża linia 15:
IX LO przy Paderewskiego
Zespół Szkół Ekonomii i Usług przy Astronautów
Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych, al. Politechniki 37 przy Cieszyńskiej
Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej przy Różyckiego
Zespół Szkół Politechnicznych (d. Zespół Szkół Elektroniczno – Energetycznych), al. Politechniki 38 przy Skrzywana
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 przy Żeromskiego
XXI LO przy Kopernika
I LO przy Więckowskiego
IV LO przy Pomorskiej
XII LO przy Anstadta
VIII LO przy Pomorskiej
Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ przy Pomorskiej
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Intermodalny »

Kpc21 pisze:
pn 10:29, 03 maja 2021
Pewnie zmiany z powodu matur ograniczą się, tradycyjnie, do przetrasowania 57 przez Sterlinga zamiast Anstadta (bez znaczenia dla pasażerów, bo na zmienionym odcinku i tak nie ma przystanków) w dniu matury pisemnej z angielskiego.
Odnotować można informacyjnie, że w tym roku nawet tego nie było. Zarówno wczoraj (na angielskim) jak i dziś (na angielskim rozszerzonym) po godzinie 9 autobusy jeździły normalnie Anstadta. Wiem co piszę, byłem na miejscu.

Czyżby koniec wieloletniej tradycji?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

W sumie nie wiem, czy z rok temu albo 2 lata z tego nie zrezygnowali.

Może to kwestia tego, że nie ma już Ikarusów – ale nawet nowoczesne autobusy hałasują na tym bruku pomiędzy XII LO, a pomnikiem Ofiar Komunizmu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Czy jest szansa na korektę odjazdów w stronę Radogoszczy z przystanku targowisko Dolna w weekendy?

Słabo to wygląda....
W soboty 9 i 11 odjeżdżają dokładnie o tej samej godzinie potem 15 minut przerwy.

W niedzielę jest jeszcze gorzej.
9, 11, 59 i 73 odjeżdżają w zasadzie razem i potem 20 minut czekania. Czyli niby 4 linie a w zasadzie 1.

Na prawdę nie da się tego ułożyć choć trochę lepiej?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Ja ogólnie zauważyłem, że ostatnio coraz więcej rozkładów jest tak trochę niezbyt zsynchronizowana.

W robocze z Ikea 11-17 odjeżdżają w takcie 10-5-10-5-10-5... W drugą stronę z RLL jeszcze lepiej 11-4-11-4-11-4...

50 w obu kierunkach IDENTYCZNE czasu odjazdu co 11. Ale to problem znany od wielu lat już...


Chociaż po kilku latach w końcu w miarę zsynchronizowanie 62 z 70...
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kuba_bed »

Yakuzzi pisze:
pn 16:25, 10 maja 2021
[...] w stronę Radogoszczy [...]
Radogoszcza *
To tak na przyszłość, bo to aż razi w oczy 8-) :mrgreen:

Co oczywiście jest problemem i wiadomo, że nie wszystko w całym mieście da się zsynchronizować odpowiednio, ale...
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Miałem na myśli obydwa Radogoszcze - Zachód i Wschód ;)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Od 3 czerwca chyba wchodzą wakacyjne rozkłady 51A i 85AB.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

N3A od 14.06 pojedzie Kurczakami i Sternfelda :)

57 wraca na Sienkiewicza w kierunku Karpackiej.


Z ciekawostek w najbliższy weekend Z8 obsłużą głównie... Nowe Sady :o
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Nareszcie z tym powrotem 57 na stałą trasę, bo obecnie jest strasznie upierdliwa, stoi w korku na Kilińskiego/Tuwima, a potem na Piłsudskiego/Sienkiewicza, gdzie przejedzie pięć-sześć samochodów na krzyż i już jest czerwone. Prosto przez Sienkiewicza na pewno jeździ sporo więcej.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: kuba_bed »

Ciekawe jak długo to 57 pojeździ Sienkiewicza na południowym odcinku, bo przecież fragment od Tymienieckiego do Wigury idzie do remontu :mrgreen:
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jeżeli będzie jeździć przez Tuwima/Nawrot i Wólczańską, to zasadniczo dla mnie lepiej ;)
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: geograf »

Jordi pisze:
śr 15:19, 26 maja 2021
Od 3 czerwca chyba wchodzą wakacyjne rozkłady 51A i 85AB.
Na czym polegają wakacyjne rozkłady 51A? Autobusy tej linii kursują... rzadko.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Dorzucili parę kursów w weekendy, nieco wyrównali godziny i rzucili przeguby.
orzel
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: wt 21:17, 04 lut 2020

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: orzel »

Nie jestem peiwen, czy dobry temat, ale przemyślenia wynikły ze spoglądania na aktualne rozkłady.
Tak jak zwykle nazewnictwo i oznaczenia kursów, linii, rozkładów były mi obojętne, tak teraz w związku ze zmianami wakacyjnymi patrzę na oznaczenia i zauważam, że mamy:
- linię będącą wariantem, ale pozbawioną jakichkolwiek innych wariantów (96C)
- linię wariantowe, które łączy 1 przystanek (3AC) - bądź teraz przyjezdnym i szukaj w którą trójkę masz wsiąść i gdzie dojedziesz, a być może nawet masz się przesiąść z jednej trójki do drugiej,
- linie, które w ramach jednego wariantu będą jeździły różnymi trasami w różnych porach dnia (80AB, 60C)
- z kolei inne linie mają brak literek pomimo różnych tras w tygodniu (5, kiedyś 14, 80)
- wariant, który jeździ raz dziennie, w dodatku na pół kółka (85A)
- łącznie z podstawowych linii autobusowych (50-99) naliczyłem 26 numerków wariantowych (ponad połowa) a szaleństwu nie ma końca.

A to są głównie świeżynki, bo można dodać alfabet przy 53, 65AB z połową trasy niewspólnej i bilet 20-minutowy ważny 40 minut, ale do tego się chyba przyzwyczailiśmy tak jak do patologii na TVP. Wszyscy wiedzą, że tak być nie powinno, ale niewiele mogą lub nie korzystają ;).

Taki system jest strasznie nietransparentny i może być zrozumiały chyba tylko dla lokalsa. Gdy dodamy do tego linie, które w dwóch różnych kierunkach zatrzymują się na tych samych przystankach (52, Z13, najlepiej jeszcze gdy mają awarie wyświetlaczy) mamy pełen komplet niezrozumiałego systemu.
Z czego to wynika nie wiem, choć się domyślam.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: BB93 »

1. Co do 96C to po co nadmiernie mieszać teraz i po wakacjach? Każdy już się przyzwyczaił do tego, jaką trasę ma 96C oraz czym różni się od 96A i 96B. Dla osoby, która nie korzysta z jakiegoś połączenia na codzień, nie ma to znaczenia, bo po prostu sprawdzi, że ma jechać 96C i nie będzie nawet zbytnio się zastanawiał, gdzie jest i czy jest 96A i 96B.
2. Z "trójkami" jest ten problem, że dwukierunki muszą iść na dość brygadożerną 11. Wystarczy czytać kierunek na tablicach elektronicznych.
3. Co do 80, kursy omijające ZOO są tylko rano i wieczorem, kiedy tą linią podróżuje niewiele osób. Jeśli chodzi o 60C to, korzystający z linii i tak wiedzą, który kurs ich dowiezie do celu. Kiedyś rozpisałem sobie warianty, doszlibyśmy bodajże do 60G. Już widzę narzekania, że "a po co 60G jak ono ma tylko jeden kurs w jedną stronę".
4. Wprowadzono niepisaną zasadę, że jeśli jakaś linia ma inną trasę w dni robocze a inną w dni wolne to nie rozdziela się wariantów. Poza tym Karolew nie jest aż tak problematyczny, bo można się przesiąść na 10, 12 lub 18.
5. To jest dla mnie też absurd i tu się zgodzę.
6. Taka specyfika łódzkiego systemu. Nie wiedzieć czemu, ale propozycje wprowadzenia trzycyfrowej numeracji nie zostały ciepło przyjęte. Jako ciekawostkę dodam, że przedstawiałem kiedyś własną prezentację nt. propozycji zmian w komunikacji miejskiej w Zgierzu członkom jednego ze zgierskich stowarzyszeń. O ile rozwiązania typu pełna integracja taryfowa, rozkładowa i informacji (rozkłady MPK, MUK, ŁKA, itp. na jednej stronie Internetowej i w jednej aplikacji) były dobrze przyjęte to na propozycję ujednolicenia numeracji dla całej aglomeracji (dla Zgierza byłby to zakres 5xx) zostały skrytykowane, choć zasada byłaby prosta typu 1->501, 61->561 itp.
ODPOWIEDZ