Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
MoBilny
Bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: MoBilny »

Zdit chciał zaoszczędzić na 1,5km do Portu. A takie Z11 do Dubois to jakiś mega problem,jak są wozy na linię ZOO czy WOŚP. Może Port ma dopłacać?
TBO
Czasem wpada
Posty: 56
Rejestracja: wt 11:34, 05 paź 2021

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TBO »

Kolejny nonsens. 3a w robocze do 19,a w weekend do 24.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

W weekend nie ma 3A, więc nie wiem, skąd to info.
komlo13
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: czw 21:35, 11 lip 2019

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: komlo13 »

Moment, czemu nie zastosowano wcześniej tego "genialnego" pomysłu żeby nie uruchamiać linii zastępczych? Po co marnują się dwie brygady na Z3 - wystarczyło zalecić pasażerom korzystanie z linii 60D, po co Z6 - jest na przykład 64, teraz tylko z Północnego, no to zapraszamy do 87A - przecież Smutna to też Doły. Zaraz, zaraz, a czy przypadkiem po uruchomieniu nowego 68 nie obniżono "troszkę" częstotliwości linii 50? Gdzie jest linia Z do Gadki Starej co 7,5 minuty tak jak na Kurczaki? Jak widać pewne rejony są nieco uprzywilejowane.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

Dobra, dobra, Doły i tak mają źle, bo mają tylko Z6 zamiast dwóch linii tramwajowych (niegdyś mieli też 59, ale z pewnych przyczyn zostało skrócone).
Generalnie jeśli chodzi o Rudę, najbardziej na zamieszaniu cierpią i tak osoby starsze. Ci młodsi jakoś do tej Rudzkiej dojdą. Pomijając fakt, że tramwaj jest tylko co 15 minut zamiast co 7,5 i w NF6D po feriach w szczycie będzie masakryczny ścisk przez minimum dwa miesiące. Tym gorzej, jeśli nie zdejmą do tego czasu stref buforowych, bo podobno i tak niedługo obostrzenia mają być pozdejmowane. :P
TBO
Czasem wpada
Posty: 56
Rejestracja: wt 11:34, 05 paź 2021

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TBO »

A MZK Pabianice może wjechać do Łodzi? Taka linia 263 np
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: BB93 »

Widziałeś rozkład tego 263 czy tylko zobaczyłeś kreskę na mapie? To typowa linia podmiejska, która głównie ma za zadanie wożenie uczniów i emerytek na zakupy w sobotę od rana.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

A w zasadzie jaka logika stoi za tym, że wycofano autobusy z Północnej i przeniesiono je na Pomorską/pl. Wolności, pomimo że na Północnej zachowana jest przejezdność w obu kierunkach (ruch przeniesiony na południową jezdnię)?

Że utkną w korkach? Ale to na trasie przez plac Wolności korków nie będzie?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Intermodalny »

To ja zadam podobne pytanie. Czym spowodowany jest objazd 78 polegający na skróceniu linii do Drewnowskiej/Zachodniej, bo w sumie to już nie wiem?
zbychooo
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: pn 20:46, 18 lip 2005

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: zbychooo »

Intermodalny pisze:
pn 00:01, 14 lut 2022
To ja zadam podobne pytanie. Czym spowodowany jest objazd 78 polegający na skróceniu linii do Drewnowskiej/Zachodniej, bo w sumie to już nie wiem?
Budową podziemnej stacji kolejowej przy Manufakturze. Wtedy skrócono linię...
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: BB93 »

Docelowo 59 i 73 też nie będą korzystać z Placu Wolności tylko prawdopodobnie będą spełniać dodatkową funkcję ;)
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Intermodalny »

zbychooo pisze:
pn 09:07, 14 lut 2022
Intermodalny pisze:
pn 00:01, 14 lut 2022
To ja zadam podobne pytanie. Czym spowodowany jest objazd 78 polegający na skróceniu linii do Drewnowskiej/Zachodniej, bo w sumie to już nie wiem?
Budową podziemnej stacji kolejowej przy Manufakturze. Wtedy skrócono linię...
Tyle że stacja powstaje pod ulicą Ogrodowa, a ruch na Drewnowskiej nie jest w żaden sposób ograniczony.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mig »

MoBilny pisze:
pt 13:43, 11 lut 2022
Zdit chciał zaoszczędzić na 1,5km do Portu. A takie Z11 do Dubois to jakiś mega problem,jak są wozy na linię ZOO czy WOŚP. Może Port ma dopłacać?
Dziś tak naprawdę nie pieniądze na kursowanie są problemem a liczba dostępnych ludzi do pracy. Dla przypomnienia: https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 72323.html

Kierowcy powrócą ze zwolnień i kwarantann to będzie Z11.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: px33 »

Trochę kwarantann (po kontakcie z zarażonym) kilka dni temu zniknęło. Ciekawe jaki to procent nieobecności w MPK.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: geograf »

px33 pisze:
śr 19:19, 16 lut 2022
Trochę kwarantann (po kontakcie z zarażonym) kilka dni temu zniknęło. Ciekawe jaki to procent nieobecności w MPK.
Założę się, że tym większy %, im bardziej zależy na tym MPK.
Litości, przecież ogon macha psem w tym mieście...
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

mig pisze:
śr 17:06, 16 lut 2022


Kierowcy powrócą ze zwolnień i kwarantann to będzie Z11.
Powiedz to ludziom, którzy w poniedziałek się nie zmieścili do Z41 po 16, we wtorek ledwo drzwi się zamknęły po półtorej minuty, a dzisiaj musieli czekać po nawet 20 minut w wichurze i ulewie, bo przecież na Długiej nie ma wiaty :evil:

A wystarczyłoby zoptymalizować Z13 dublujące się z 4 na 60% trasy. No ale nie.... Niech ludzie zarażają się, kiszą w trupach BP Touru...

Kpina a nie KM szczerze powoli mam serdecznie DOŚĆ. Nie ma ludzi czy taboru? To się zabiera gdzieś (właśnie skrócenie Z13 byłoby najlepszą opcją - do Ronda Broniewskiego mają 250 metrów także no ujdzie, poza tym mają 75 jadące prawie że równolegle do Piłsudskiego w szczycie co 20 minut - to nie jest tragedia) no nie może być tak, że się odcina największe CH od 8 kursów tramwaju i zostawia autobus raz na 30 minut do jasnej anielki :evil: A te radosne komentarze na FB typu "no przecież JEST Z41 i 68" woła o pomstę do nieba...


Ja za kilka dni wsiadam do auta i raczej nie wrócę na stałe do KM, zanim nie będzie wyraźnej poprawy, a patrząc na to jak NIKOMU w mieście na tym nie zależy to obawiam się, że długo nie wrócę prócz jakichś totalnie wyjątkowych przypadków. Byłem cierpliwy przez 5-7 lat - koniec i tak wytrzymałem dłużej od tysięcy ludzi.... Niestety KM w tym mieście to już totalny socjal rodem z Rosji jakichś wiosek na końcu świata.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: TramMomentyStudenta »

A tak a propos Z13: nie wiem, które konkretnie brygady bazują na BP, ale przeżyłem zaskoczenie, gdy najpierw zobaczyłem jeden autobus BP, jadący przez Zieloną (a patrzyłem z perspektywy skrzyżowania Żeromskiego/6 Sierpnia), a potem, prawdopodobnie ten sam, przy Dworcu Fabrycznym (z perspektywy skrzyżowania Traugutta/Kilińskiego). Normalnie idę piechotą około 15 minut. I to wszystko w okolicach 16. Naprawdę tak długo jedzie ta Z13? Wiem, że musi jakoś objechać, ale bez przesady... W drugą stronę planowo jedzie jakieś 10 minut z tego co kojarzę...
orzel
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: wt 21:17, 04 lut 2020

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: orzel »

Jordi pisze:
czw 22:28, 17 lut 2022

A wystarczyłoby zoptymalizować Z13 dublujące się z 4 na 60% trasy. No ale nie.... Niech ludzie zarażają się, kiszą w trupach BP Touru...
Dubluje się, bo jest tak rozkład ułożony, by jechał tandem co 15/20 minut. Rozwiązaniem nie jest kasacja linii ze wspólnego odcinka, tylko ułożenie 4 i Z13 naprzemiennie co 15/10/7,5 minuty, by zagęścić odcinek i nie wozić powietrza. Ucięcie już i tak wykastrowanego Z13 do linii z arterii przy Włókniarzy do dworca Fabrycznego spowoduje, że przestaną korzystać z linii nawet te pojedyncze niedobitki, które tym kikutem jeżdżą.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: geograf »

Brak koordynacji tych dwóch linii to nie tylko głupota, ale i marnowanie (palenie) pieniędzy.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

TramMomentyStudenta pisze:
pt 04:45, 18 lut 2022
Naprawdę tak długo jedzie ta Z13? Wiem, że musi jakoś objechać, ale bez przesady... W drugą stronę planowo jedzie jakieś 10 minut z tego co kojarzę...
Trasa Z13 w stronę Dąbrowy w okolicy Dworca Fabrycznego jest masakrycznie pokręcona.

Jak dobrze kojarzę, jedzie Zieloną, Gdańską, Próchnika, Rewolucji... I z racji nieprzejezdności Kilińskiego (w tym momencie nawet podwójnie... kamienica i zbyt wąskie przystanki tramwajowe) musi do dworca jechać POW. Z POW skręca w prawo w Narutowicza (czyli się wraca), podjeżdża pod dworzec – i dopiero jedzie do Narutowicza i potem już w normalny i zrozumiały sposób.

W kierunku przeciwnym z tym objeżdżaniem Fabrycznego jest chyba jeszcze gorzej...

Nie do końca jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego Z13 nie korzysta ze Wschodniej. Jak dobrze kojarzę, ona jest już w tym momencie przejezdna, i jeśli dobrze widzę (bo w ostatnich latach z jej kierunkowością bywało różnie) – jest dwukierunkowa.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ