Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

^^Dlatego czysto teoretycznie fajnie by było taki układ 80 i 64B zostawić także po zrobieniu wiaduktu na Przybyszewskiego. Myślę, że dla 80 to by tez fajnie było gdyby powstały przystanki Widzewska-Milionowa. No, ale pisałem o tym do ZDiT gdy robili reformę i już odpowiedzi nie pamiętam, ale no zmian nie ma jak wszyscy widzą.

Pytanie tylko co wtedy puścić Niciarnianą - raczej nic sensownego się nie znajdzie...
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Ale w międzyszczycie co 20 jeździło, potem co 24, a teraz co 30, co jest paranoją dla Chojen i te "cudowne" przerwy po 90 minut na 75A... No i w stronę Widzewa przed szczytem popołudniowym cudowny "kwiatek" w postaci 45-minutowej przerwy na wspólnym już odcinku... To jest normalne?

Nie wiem po co to C, jak to nic nie daje... Ludzie 2 i 14 dojeżdżają do Tatrzańskiej... Jadę conajmniej 3-4 razy w tygodniu i widzę, że z tego C pojedyncze sztuki korzystają. Wszyscy na tramwaje bo są co 6/10 minut, a nie co 15/20.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Na 75B też jest 90-minutowa przerwa w międzyszczycie.
Szok :shock:
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kazik »

Jordi pisze:Nie wiem po co to C, jak to nic nie daje... Ludzie 2 i 14 dojeżdżają do Tatrzańskiej... Jadę conajmniej 3-4 razy w tygodniu i widzę, że z tego C pojedyncze sztuki korzystają. Wszyscy na tramwaje bo są co 6/10 minut, a nie co 15/20.
75C jest po to, żeby krócej czekać jadąc ze Skrzyżowania Marszałków. Nie każdemu pasuje jazda przez pl. Reymonta, zresztą, gdyby tak było, to niepotrzebny byłby tramwaj na Śmiglego-Rydza. Chyba, żeby zamiast 75C zrobić Z13 co 6 minut w szczycie i co 10 wieczorem i w weekend. Co właściwie ma nawet więcej sensu, bo 75C jest kompletnie niepotrzebne na Piłsudskiego, gdzie poza stałymi liniami jest jeszcze dodatkowo 4, 96A i 80 aż do Puszkina.
nowy1212 pisze:^^Dlatego czysto teoretycznie fajnie by było taki układ 80 i 64B zostawić także po zrobieniu wiaduktu na Przybyszewskiego. Myślę, że dla 80 to by tez fajnie było gdyby powstały przystanki Widzewska-Milionowa. No, ale pisałem o tym do ZDiT gdy robili reformę i już odpowiedzi nie pamiętam, ale no zmian nie ma jak wszyscy widzą.
80 jeździ Puszkina, 96A przez Widzewską. A co do reszty pełna zgoda, 80 mogłoby tak zostać, przystanek na Widzewskiej lub Lodowej przy Milionowej też by się przydał. 64B puściłbym na stałe przez Widzewską, razem z 64A.
Na Niciarnianej zaproponowałbym jakąś linię "literkową", bo poza przychodnią nie ma tu nic, co generowałoby ruch poza godzinami zmian (przy szpitalu nie zauważyłem jakiegoś ruchu), tyle że przykład linii B czy D pokazuje, że osobne linie pracownicze nie do końca się sprawdzają.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Przy powrocie 75AB co 12/20 razem z 70 w szczycie da autobus co 6 minut, dzisiaj mamy 70 co 12 i 75 co 15 - dojdzie kurs więcej, ale w międzyszczycie będzie 1 mniej - coś za coś.

Mało to popularne, bo jak pisałem nigdy nie widziałem, żeby na trasie objazdu z tych 6 bodaj przystanków razem skorzystało więcej niż 8-10 osób licząc wsiadających i wysiadających razem...

Z13 prócz ścisłego szczytu nie ma szałowych napełnień, a już dziś większość Dąbrowy jedzie 2/14 do ŚR i przesiada się na Z13 lub na Tatrzańskiej w 70/75. Nikt nie czeka 15 minut na autobus wolą jechać i może trafić 70 albo Z13...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kazik »

70 razem z 75AB dałoby autobus co 6 minut, tylko trzeba się jeszcze do tego autobusu zmieścić. Z kolei wieczorem 10 minut przy kolejnej przesiadce to już sporo. Odpadła ponad połowa kursów 96 jadących np. do Zapadłej i Nurta. Jest jeden tramwaj na Przybyszewskiego w stronę wiaduktu, zamiast 1,5 linii ze stałej siatki. Z Z13 korzysta mało ludzi, bo skoro mają czekać 12 minut, to wcześniej podjedzie im 70 lub 75, którym do ronda Broniewskiego przecież dojadą.
Efekt jest taki, że coraz częściej wsiadam w auto, bo korki mimo zwężenia Ś-R nie są takie straszne, jak je malują.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

Kazik pisze:(przy szpitalu nie zauważyłem jakiegoś ruchu), tyle że przykład linii B czy D pokazuje, że osobne linie pracownicze nie do końca się sprawdzają.
Ten szpital to wydaje mi się że od dłuższego czasu jest zamknięty
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Marecky »

Powinien być przystanek przy szkole na Milionowej. Tam jest bardzo duże osiedle i bez sensu że ludzie muszą chodzić od Wiejskiej lub Przybyszewskiego. Nie wiem jaki jest powód braku przystanku w tym miejscu, może jakiś formalny?

Docelowo 64B też powinno jeździć Widzewską. 80 przez Puszkina wystarczy bo tam jest też tramwaj skręcający z Rokicińskiej w Puszkina. Mam na myśli czas kiedy 96 wróci na stałą trasę.
Pozdrawiam - Marek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kuba »

Marecky pisze:Nie wiem jaki jest powód braku przystanku w tym miejscu, może jakiś formalny?
O ile w kierunku południowym raczej teoretycznie nie byłoby problemu, o tyle w kierunku północnym sprawę komplikuje chyba brak miejsca na taki przystanek. Wzdłuż drogi biegnie rów, a jego likwidacja wiązałaby się jednak z (prze)budową odwodnienia drogi, a to już większa inwestycja.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

Można zrobić przed skrzyżowaniem
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

Można też przykryć rów na wysokości przystanku – tak ostatnio zrobiono przy DK14 w Dobrej, stawiając wiatę wreszcie we "właściwym" miejscu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Tymczasem "cichaczem" ZDiT poprawił rozkład 75AB, dzięki czemu jadą cały dzień na zmianę bez 45-60 minutowych przerw w szczycie i 90-minutowych między i wieczorami.

Jak widać wiele wysiłku to nie kosztowało, a rozkład czytelniejszy i dużo prostszy do zapamiętania :)

Edit: Jednak jest jedna 90-minutowa przerwa no i nadal przed popołudniowym szczytem jest 45-minutowa dziura na wspólnym odcinku, ale i tak jest lepiej niż było.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Ja z prywatą trochę tym razem.

Jak wiadomo przez tydzień 62 ma nowy rozkład od 01.12 do 07.12.

Jest... IDEALNY taki jaki powinien być :D

Cały dzień piękny równy takt, wywalony kurs o 4:00 wożący duchy, za to wieczorem w weekendy ostatni kurs 16 minut później niż dzisiaj, w roboczej równy takt 20 bez dziwnych kombinacji najpierw przerwa tylko 16 minut, a potem... 34 :shock: . No i między 17 a 19 też jest równe przejście do 20, a nie raz 17 minut przerwy, raz 25, raz 23... :roll: Jest śliczne równe jak stół 20 minut :D


I pytanie, czy nie może tak zostać? Nawet może być rano i wieczorem w weekendy co te 30 jak normalnie jest, ale żeby były RÓWNO odjazdy.

@mig
dałoby się to zrobić? Bo jak widać łączenia z H nie są niezbędne korzystając z 62 przez co rozwalają takt wieczorem...

PS. No i plus za kurs 22:08 z Pabianickiej na Chojny. Kilka osób znam, które narzekają, że nie ma takiego kursu i muszą jechać 75A i drałować pieszo kawał do domu, bo dzisiaj jest 21:56 i potem ostatnie 62 22:30.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mateeusz »

Czym spowodowane są cięcia w rozkładach wchodzące od 1 grudnia? Na przykład na linii 83 w szczycie częstotliwość maleje z 12 minut na 15.
I przy okazji rzuciło mi się w oczy pewnie kuriozum - podczas gdy w dni robocze w międzyszczycie autobus kursuje co 20 minut, to w soboty o tej porze jeździ co 15. :o
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

52 tak jeździło półtora roku. Międzyszczyt 20, a soboty 15 ;)

74AB potrzebuje 2-3 więcej autobusów plus może Z15 coś z Limanki weźmie i dlatego cięcia na 83 na tydzień?


Edit: Na to wychodzi, bo 55 też 15 takt będzie...
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: mateeusz »

Za to teraz jak patrzę, to nowy rozkład na 83 został usunięty. MPK chyba samo nie ogarnia. :D
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Zmiany 55 i 83 ponoć tylko do 7 grudnia.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

Czyli Sady dodatkowe autobusy na 62 pożyczy z 55, a Limanka na 74AB pożyczy z 83.

No i Z15 ciekawe skąd autobusy bo tu 100% NS.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Yakuzzi »

Jeszcze widzę że 64 też będzie co 15
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Jordi »

To już wiadomo skąd Z15 ;)
ODPOWIEDZ