Budżet obywatelski dla KM

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Budżet obywatelski dla KM

Post autor: Mat »

MPK-Łódź pisze:Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu mogą decydować mieszkańcy i mieszkanki Łodzi
Podobnie jak w zeszłym roku, w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zadecydujemy o przeznaczeniu 40 mln złotych. Na zadania lokalne przeznaczono 30 mln zł – po 6 mln zł na każdą z dawnych dzielnic miasta, a na zadania ogólnomiejskie – 10 mln zł.

Więcej informacji na stronie: http://budzet.dlalodzi.info

Głosowanie trwa od 19 do 27 września do godziny 18:00 w przypadku głosowania w punktach do tego wyznaczonych, zaś do północy w przypadku głosowania przez internet.

Poniżej prezentujemy projekty Budżetu Obywatelskiego związane z komunikacją miejską. Zachęcamy do oddawania swoich głosów, a dzięki temu wspierania komunikacji miejskiej w Łodzi!

BAŁUTY:

B0014 – Budowa chodnika łączącego ulicę Szmaragdową z przystankiem Strykowska – Stasia
B0082- Stowarzyszenie Rozwoju Łodzi- Modernizacja przystanków tramwajowych przy ul. Wojska Polskiego między ul. Głowackiego a al. Palki
B0144- Przystanek MPK Wielkopolska CKU ( Wielkopolska 72)

GÓRNA:
G0001 - Przedłużenie linii tramwajowej na Dąbrowę Przemysłową
G0022 - wyniesienie 2 przystanków Rzgowska-Lecznicza i Rzgowska-Piaseczna

POLESIE:
P0009 - remont chodników i montaż nowych wiat przystankowych na pętli Zdrowie

WIDZEW:
W0006 - Bezkolizyjny autobus na Przybyszewskiego- wykonanie wspólnego pasa autobusowo- tramwajowego od wiaduktu w ciągu Przybyszewskiego do ul. Lodowej
W0007 - Tramwaj na Przybyszewskiego- doprowadzenie drugiej linii tramwajowej na Widzew- Wschód i Olechów- Janów
W0044 - Przystanek ul.Wodna- ul.Nawrot i korekta tras linii autobusowych 74, 74A, 74B, 80 i 83 (2)

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE:
L0005 - Tramwaj na Kopcińskiego na odcinku od ul. Narutowicza do Ronda Solidarności - dokumentacja projektowa
L0006 - Tramwaj niskopodłogowy dla Łodzi. Modernizacja dwóch wagonów tramwajowych typu Konstal 805 z wstawieniem członu niskopodłogowego
L0009 - skrócenie czasu przejazdu komunikacji miejskiej, przeprogramowanie OSSR
L0011 - Przywrócenie do ruchu liniowego niskopodłogowych tramwajów Cityrunner oraz PESA Tramicus
L0017 - uruchamianie systemu informacji pasażerskich dla pasażerów komunikacji autobusowej
L0018 - tablice informacyjne na łódzkich tramwajach
L0026 - nadanie priorytetu komunikacji miejskiej na centralnym odcinku trasy ŁTR
L0063 - Przystanki na dwa tramwaje Zielona i Struga
L0068 - Remont tramwajów linii 43
L0084 przystanek Manufaktura
L0087 zielone torowisko ŁTR
L0099 / L0098 / L0097 / L0096 / L0095 / L0094 - Tramwaj linii 3 bez opłat
Zaciekawiły mnie propozycje związane z budową torowisk na Dąbrowskiego, na Widzewie i Kopcińskiego.
Z tym ostatnim były przecież jakieś plany związane również z przeniesieniem pętli Strykowskiej bliżej ŁKA.
Na Widzewie również, by były lepsze możliwości poprowadzenia tras.
Na przemysłowej Dąbrowie była nawet kiedyś zaczęta budowa torowiska, z planowaną pętlą w okolicach obecnej autobusowej Dąbrowskiego/Puszkina, ale chyba nigdy nie powstała.

Oczywiście nawet od wybrania tych projektów do realizacji i budowy jeszcze daleko, ale to pokazuje, że mieszkańcy myślą o rozwoju sieci tramwajowej.

Myślą także o taborze tramwajowym. Mało jest w ogóle zadań typowo związanych z autobusami.
Ludziom przeszkadza wysoka podłoga, a i chyba modernizacje w formie Woltanów. Chcą niskiej podłogi, dlatego zgłoszenie powrotu Citków i Pes oraz niski człon w Konstalach.

Ciekawa też opcja tablic informacyjnych w pojazdach. Może to coś w stylu tablic, o których wspominałem wcześniej.
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Spoko lista tylko, że z podanych pozytywnie zweryfikowane zostały tylko L0018, L0063, L0087, B0082, G0022, P0009, W0006 Obrazek Także i tak na wiele inicjatyw nie da się zagłosować Obrazek Ja zagłosuje na pewno na L0063 - mam pewne wątpliwości, ale dołączam mimo wszystko do grona osób które już na ten projekt zagłosowało a było ich kilku.
Piotrek
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pt 00:03, 02 mar 2007
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: Piotrek »

Pominęliście jeszcze jeden wniosek z Górnej. G0075, mówiący o przebudowie torowiska w ul. Paderewskiego na torowisko zielone. Pozytywnie zwryfikowany, jest w d wyboru.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

To raczej nie my pominęliśmy, ale MPK na swoim facebooku, bo tam ukazało się cytowane info.
Mateusz

EA-1 8-)
Piotrek
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pt 00:03, 02 mar 2007
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: Piotrek »

Ale zawsze można sprawdzić Obrazek i dopisac w komentarzu
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Fajnie, że jest sporo projektów odnośnie taboru i infrastruktury dla komunikacji miejskiej ale niestety, niektórych z wymienionych nie byłoby nawet szans wykonać z budżetu obywatelskiego bo koszty realizacji znacznie przewyższają kwotę 6 lub 10 mln złotych np. G0001, W0007, L0005 z czego dwa ostatnie bardzo by się przydały bo G0001 to według mnie głupi pomysł tak samo jak linia 3 za darmo.
Przywrócenie do ruchu wszystkich Cityrunnerów i PES to też fajny pomysł ale trudny w realizacji.

Myślę, że spokojnie dałoby się zmodernizować tramwaj z członem niskopodłogowym w ramach budżetu obywatelskiego bo to fajny pomysł szkoda tylko, że nie przyjęty.


Z tych co zostały zaakceptowane to zagłosowałbym na L0063 a inne to zobaczę.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Sporo z proponowanych brzmi tak jakby tylko miały zwrócić uwagę władz na to czego potrzeba, a nie realnie mogące wygrać. Chociażby budowa PAT-u na Przybyszewskiego (wiadukt-Lodowa), który w jakiejś tam części (o ile nie uległo to zmianie) ma być robiony wraz z przebudową wiaduktów na tej ulicy czy torowisko na Paderewskiego, bo jedyne co można z nim teraz zrobić to to co z Narutowicza. Może zwróci uwagę, że inne torowiska powinny być zielone, bo betonu jest już za dużo, ale wracając do Paderewskiego to tam powinno się zmienić dość radykalnie łuk przy Karpackiej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Nawet jeśli projekt nie zostanie przyjęty do realizacji, zwrócenie uwagi miasta to już coś jest.

Ciekawym projektem jest wprowadzenie autobusów na przystanek tramwajowy przy Manufakturze. Choć wydaje mi się, że niższym kosztem można by było wybudować po prostu zatoki dla autobusów (miejsce jest), co w żaden sposób gorsze by nie było, bo autobusy stamtąd jeżdżą w innych kierunkach niż tramwaje (może poza 99 na pewnym odcinku, no i 78 pozwala także dojechać do przesiadki na 15).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ