PĘTLA DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

PĘTLA DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Post autor: BULL »

To specyficzna pętla tramwajowa- istny cud techniczny. Torowisko ułożono na nasypach. Ciekawe jak tam wjeźdza dźwig? Nie można było zasypać tych dołów? Pasażerowie wysiądą na pętli o ile nie ma tam innego tramwaju. Wspinaczka górska czeka każdego, kto zdecyduje się na odjazd z tej pętli. Teraz jak pętla przestała być awaryjna, ktoś powinien zatroszczyć się o
pasażerów i motorniczych.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez BULL, łącznie zmieniany 6 razy.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Re: PĘTLA ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Post autor: M. Kaźmierczak »

BULL pisze:To specyficzna pętla tramwajowa- istny cud techniczny. Torowisko ułożono na nasypach. Ciekawe jak tam wjeźdza dźwig? Nie można było zasypać tych dołów? Pasażerowie wysiądą na pętli o ile nie ma tam innego tramwaju. Wspinaczka górska czeka każdego, kto zdecyduje się na odjazd z tej pętli. Teraz jak pętla przestała być awaryjna, ktoś powinien zatroszczyć się o pasażerów i motorniczych.
Myślę, że gdyby zrównaliby te "nasypy" z poziomem Woronicza to powstałby taki spadek torowiska, że jadące w stronę pętli tramwaje linii 14, przy śliskich torach, lądowałyby na dziedzińcu nowowybudowanej siedziby ZUS-u. Dźwig wjeżdża tamże bez problemu od strony skrzyżowania z ul. Limanowskiego.
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Chyba wyrażnie napisałem. Wyrównanie terenu do poziomu torowiska, kto mówi o usunięciu nasypów.
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

Pętla...

Post autor: Josek101 »

Kiedyś to był na nią wjazd z iobydwu stron z krótkim torem na pozostawiony wagon
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Josek101, łącznie zmieniany 1 raz.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

BULL pisze:Chyba wyrażnie napisałem. Wyrównanie terenu do poziomu torowiska, kto mówi o usunięciu nasypów.
Mówisz o międzytorzu czy czym?
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Zabawne. Budując pętlę cieli koszty.
ODPOWIEDZ