Nowe linie

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

A kto powiedział, że ta linia ma do czegokolwiek przekonywać?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Dla STUDIego powinien jeździć co 10-15 min. by zachęcić do KM. Jasne, że to by zachęciło bardziej, ale czy by było opłacalne, jak większość kursów jechała by na pusto? No i trzeba wtedy zaangażować więcej brygad, bo z powietrza się nie wezmą.

Rozumiem, że jak nie było autobusu tam w ogóle, to było lepiej i wtedy ludzie byli zachęceni do zbiorkomu. Bo jeśli nie to znaczy, że jest (nawet na razie niewielka, ale zawsze) poprawa.

Trzeba się zapytać mieszkańców (którzy się domagali tam jakiejś linii), czy lepiej jak autobus jeździ rzadko (trzeba sobie dopasować kursy, ale czasami będzie pasował), czy jak nie jeździ.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

mig pisze:A kto powiedział, że ta linia ma do czegokolwiek przekonywać?

A przekonają linie wprowadzone zamiast obecnych, które będą takimi dowozówkami typu 5 - 10 kursów na dobę? Tak ma wyglądać poprawa oferty komunikacyjnej?

Kończąc pracę o rożnych porach (tak, wiem na państwowym to widząc wychodzących z pracy można zegarki regulować - ale u "prywatnego" to jest różnie niema stałej pory początku i końca pracy) to niestety ale to nie jest "oferta" do skorzystania. Czyli co to ma być - usługa socjalna dla tych co nie stać na samochód, tak?

A najlepsze to że jak się spóźnisz bo poprzedni środek transportu miał opóźnienie i niestety ale do następnego kursu jest tylko 5 godzin to naprawdę można polubić MPK.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

STUDI pisze:
mig pisze:A kto powiedział, że ta linia ma do czegokolwiek przekonywać?

A przekonają linie wprowadzone zamiast obecnych, które będą takimi dowozówkami typu 5 - 10 kursów na dobę? Tak ma wyglądać poprawa oferty komunikacyjnej?

Ale to nie jest linia wprowadzona "zamiast" tylko dodatkowo.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

Ostatnie nowo uruchomione linie nie pozwalają przypuszczać że będzie inaczej w przypadku tych "w zamian".
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

MPK się nie popisało... na Gajcego ustawiono słupki dla przystanków tymczasowych (!), w dodatku są tak ustawione, że zajmują pół chodnika... Obrazek
A autobus dziś przed 8 w stronę Rataja jechał pusty.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Kurs o 15:06 z Rataja odjechał z wszystkimi miejscami siedzącymi zajętymi. Poza tym zauważyłem około 6-7 osób, które przyjechały nim z Rokicińskiej. Widać więc, że linia ma potencjał.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Czyli na razie 50/50 z tego co tutaj przytoczono. Ale to dopiero pierwszy dzień.

Niemniej jestem pewien, że w wyniku konsultacji w nowym planie będzie jakaś linia obsługująca "Andrzejów północny", że tak to nazwę...
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Post autor: Intermodalny »

Na krańcówce też jest 'przystanek tymczasowy', ale tylko on spośród wszystkich nowych na trasie został wkopany na stałe.
 
Działamy dla dobra naszych pasażerów a ich zadowolenie ze świadczonych usług jest dla nas najwyższą wartością” – Tramwaje Podmiejskie
 
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Post autor: kuba_łódź »

Dziś rano jechałem kursem o 9:33, wsiadałem na przystanku Gajcego-Taborowa, z Rataja jechała jedna osoba, później do końca trasy wsiadła tylko jedna osoba (przy OBI). Czyli łącznie przez cały kurs przewinęły się 3 osoby Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Może to nie do końca odpowiedni temat, ale trudno, z przyczyny braku dokładniejszych informacji wrzucam tutaj.

Może to nic nowego i gdzieś już o tym jest wzmianka, ale dla mnie osobiście to ciekawostka. Na Romanowie została wyremontowana i wydłużona ul. Romanowska. Nowe chodniki, wjazdy, odwodnienie i... przystanki autobusowe wraz z nowiutką krańcówką autobusową z dwoma stanowiskami Obrazek. Nazwa krańcówki chyba powinna brzmieć Zielony Romanów lub Romanów. Trasa od ul. Wojska Polskiego do krańcówki przy osiedlu to ok. 1,5 km.

Nie mam pojęcia, czy będzie tam kursowała jakaś nowa linia (np. 78B, czy może zostanie tam wydłużona jakaś linia z Teofilowa) czy np. będzie to na zasadzie wjazdu kieszeniowego np. 78. Wnioskuję jednak, że chodzi tu o linię MPK, ze względu na osiedle (PKSu tu raczej nie skierują), a poza tym przy pętli stoi znak zakazu wjazdu z tabliczką pod spodem "Nie dotyczy MPK".

Dojazd jest od ul. Wojska Polskiego. Ok. 60 m od tej ulicy, na ul. Romanowskiej jest ustawiony przystanek w kierunku północnym.
Dalej za skrętem są następne dwa przystanki, po jednym w każdą stronę, a przy osiedlu Zielony Romanów jest krańcówka.
Lepiej to widać na mapie (wybaczcie jakość, robione na szybko).
Pozwoliłem sobie wrzucić tutaj trochę zdjęć (niestety te są wykonane telefonem, ale aparatem też zrobiłem Obrazek ) by nie wyszło zaraz, że kłamię i byście mogli trochę zobaczyć jak to wygląda Obrazek.

Obrazek
Legenda: niebieski - wyremontowana trasa, fioletowy - nowa trasa i krańcówka, czerwony - punkty zdjęć.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Zdjęcia krańcówki, miejsce oznaczone na mapie liczbą 1.

ObrazekObrazek
Zdjęcia przystanków na ul. Romanowskiej, miejsce na mapie oznaczone liczbą 2, widok w kierunku zachodnim.

Obrazek
Zdjęcie ul. Romanowskiej, około 200-300 metrów od ul. Wojska Polskiego, widok w kierunku południowym.

Obrazek
Zdjęcie przystanku na ul. Romanowskiej przed ul. Wojska Polskiego, około 200 metrów od Wojska Polskiego, widok w kierunku północnym, miejsce wykonania zdjącia oznaczone na mapie liczbą 3.


Co o tym myślicie Obrazek ?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Nie wiedziałem, że za zmodernizowanym w zeszłym roku odcinkiem niebieskim już tyle zrobili fioletowego Obrazek Co do puszczenia jakieś linii niech się wypowie ktoś kto posiada lepsze informacje (deklaracja puszczenia linii była już dawno). Dziś zbadam temat w terenie Obrazek

Ja bym stawiał jednak na 84 w wariancie, ale to subiektywna ocena.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez pawlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

A tam nie miało być przypadkiem wydłużone linia 96?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

pawlak pisze:Ja bym stawiał jednak na 84 w wariancie, ale to subiektywna ocena.
Czyli co? Część kursów do Poselskiej, część do Zielonego Romanowa i oprócz tego 84A do Szczecińskiej?
Graficzny pisze:A tam nie miało być przypadkiem wydłużone linia 96?
No nie wiem czy mimo tych dwóch stanowisk, ta pętla nie byłaby trochę za mała na wszystkie kursy 96. Chyba, że mówimy o kursach w wariancie.
Mateusz

EA-1 8-)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Lepiej wydłużyć np. 84A bądź stworzyć jakąś dowozówkę. 96 stałoby dodatkowo w korkach na Szczecińskiej i Aleksandrowskiej, poza tym kursy co 6-7 minut w szczycie na Zielony Romanów to, moim zdaniem, zbyt duża częstotliwość.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Co by tam miało jeździć to nie wiem. Spośród obecnych to chyba najlepiej 84. Zbadałem teren i tam poza tymi dwoma stanowiskami to miejsca na postój nie ma więc raczej linie o małej częstotliwości.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Jeśli byśmy nie ruszali kursów z obecnego 84 (bo za bardzo nie można, mieszkańcy Aleksandrowa by stracili), to zostaje wydłużenie 84A. Ale i tu trzeba będzie coś dodać bo obecne brygady chyba nie starczą.

Osobiście wydaję mi się, że bardziej by tu mogło wchodzić w grę 78A, przy czym nie wiem, czy skierowanie wszystkich kursów czy części. Obawiam się, że może właśnie powstać coś w stylu ostatniego 90B, czyli jakieś 78B.

Jest też opcja linii 97. Może mają zamiar ją reaktywować. Częstotliwość by zależała od trasy, a gdzie by ona miała jeździć to też nie mam pojęcia.
Mateusz

EA-1 8-)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Mat pisze:
Graficzny napisał: A tam nie miało być przypadkiem wydłużone linia 96?
Chyba, że mówimy o kursach w wariancie.

No chyba. Było też mówione, że trasa ma prowadzić dalej Rojną i jakoś na ten Romanów.
Solar
Bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw 19:31, 29 sty 2009
Lokalizacja: Łódź Chojny

Post autor: Solar »

Według rozkładów na stronie MPK 84 nie ma granicy strefy taryfowej przy Szatonii jak 78. Ktoś się orientuje czy to błąd strony, czy zaplanowane działanie? Jak to drugie, to wychodziłoby że 84 jest docelową linią dla mieszkańców Zielonego Romanowa, tylko póki co nie ma jak tam wjechać i stąd to kryterium uliczne w Aleksandrowie. Zwłaszcza, że to jeden przystanek, coś jak 50 w Gadce Starej - wyjeżdża za granicę miasta, ale bez zmiany strefy, bo dowozi do łódzkiego cmentarza. Tak więc otwarcie Romanowskiej oznaczałoby przetrasowanie przede wszystkim 84.

No i jest tam chyba wystarczająca liczba mieszkańców żeby dostali cały wariant 78A bezpośrednio do centrum. Lepiej ich od początku przyzwyczajać do trochę lepszych standardów, może zostawią samochody na wyjazdy biznesowe i wycieczki za miasto, a do podróżowania po Łodzi wykorzystają komunikację miejską Obrazek
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Graficzny pisze:No chyba. Było też mówione, że trasa ma prowadzić dalej Rojną i jakoś na ten Romanów.

Jedyna opcja z Rojnej Szczecińską, Aleksandrowską, Romanowską, ale to spory kawałek, korkogenny. Rojna i Toeplitza to za duży ugór :D
Solar pisze:Według rozkładów na stronie MPK 84 nie ma granicy strefy taryfowej przy Szatonii jak 78. Ktoś się orientuje czy to błąd strony, czy zaplanowane działanie?

Też jestem zdziwiony (bo dziś o tym rozmyślałem), ale 84 nie ma zmiany strefy od Szatonii. Wykaz: http://www.mpk.lodz.pl/showarticleslist.action?category=1267&Aktualna+taryfa
ODPOWIEDZ