Nowe linie

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Arinera »

Reforma tak, ale nie za wszelką cenę.
Jest to już drugie(?) podejście miasta do "zrównoważenia" transportu publicznego w Łodzi i raczej nie ostatnie.
Wątpię, aby władza, która realnie myśli o kolejnej reelekcji, zdecydowała się na tak szkodliwe zmiany (bazuję wyłącznie na zasłyszanych komunikatach).

Nie da się wszystkich upchać w tramwajach. Zrozumiałbym koncepcję "tram---> first", gdyby jakość usług przewozowych liniami tramwajowymi była na poziomie Warszawy.
Nie zgadzam się na wycinanie 99 z Centrum. Jeżeli dana linia jest bardzo popularna, mimo że cytując intelektualny beton "pokrywa się z tramwajami", to jej popularność widocznie ma logiczne uzasadnienie. Koniec, kropka!

Niech ta informacja wreszcie dotrze do ZDiT. Czy naprawdę chcemy mieć tak słaby system komunikacji autobusowej jak w Krakowie czy Gdańsku?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Nowe linie

Post autor: mig »

Arinera pisze:57, 69, 70, 96 i 99 - tych linii nie wolno ruszać! Doskonale spełniają swoją rolę od wielu lat. W przypadku 57, 70, 96 i 99 w godzinach szczytu aż prosi się o zwiększenie częstotliwości.

Migu, czy masz może jakieś wieści nt. Radogoszcza? 73/79?
Zgadzam się z Tobą, po co niszczyć dobrze funkcjonujące, popularne linie? Zostawmy w spokoju chociaż to co się udało.

Radogoszcz - jak już wspomniał Pawlak 59 bez zmian (choć Domino dobrze zasłyszał o relacji 11 Listopada - Świtezianki ale wycofano się z tego), 99 pojedzie p. Liściastą, Zgierską, Kniaziewicza, Hipoteczną, a potem z pominięciem Centrum czyli Kasprzaka, 1 Maja/Więckowskiego, Żeromskiego, Struga i dalej obecną trasą. 73 i 79 połączono tworząc dziwnego zawijasa ze Świtezianki przez Sikorskiego, Włókniarzy, Pojezierską, ks. Brzóski, Limanowskiego, Kasprzaka, Drewnowską, Zachodnią do pl. Wolności. Częstotliwość niższa niż 12 (24?). Dla Radogoszcza Zachodu będzie to nie do przyjęcia, zostaną dwie linie z czego żadna nie dowiezie do Centrum.
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Arinera »

Absolutnie nie do przyjęcia! To jest jakaś granda! Kpina z podatników!

Niby cięcia, niby oszczędności, niby racjonalizacja, a puszczają (tak zrozumiałem) DWIE linie na trasie Świtezianki - Plac Wolności (59 bez zmian i nowe 73/79)?

Nie ma szans na przepchnięcie tej koncepcji. Mam nadzieję, że poznamy w przyszłym tygodniu nazwiska osób, które podpisały się pod tzw. reformą. Chętnie się dowiem, co to za WYBITNE MÓZGI. Prezydent Zdanowska ma chyba w szeregach ZDiT sabotażystów. Szkoda, bo to dobry gospodarz miasta.

Z tego co napisałeś Migu wynika, że:
- dwie linie Świtezianki - Plac Wolności - mój komentarz HAHAHA!
- 73 w rzeczywistości przemianowane na 99 i wydłużone do Kaliskiego i Wyszyńskiego - po co?
- 99 przez Brzóski! Ratujcie mnie! Pewnie będą kursować Vero. W dodatku linia ta nie połączy obu Radogoszczy, ominie Liściastą.

A wystarczyło:
zostawić 73 lub połączyć z 79, czyli wydłużyć do pętli Świtezianki lub Placu Słonecznego po trasie obecnego 89. Znacznie więcej pożytku z takiej linii niż 89.
89 do Szczecińskiej z pętli 11-ego Listopada lub Świtezianki.
99 zostawić lub puścić na lotnisko.
65 skrócić do Dworca Łódź Kaliska.

CAŁKOWITA DEWASTACJA KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ NA RADOGOSZCZU ZACHODZIE!
Przepraszam za capslock, ale ręce i nogi mi opadły!
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Nowe linie

Post autor: pawlak »

Arinera pisze:Z tego co napisałeś Migu wynika, że:
- dwie linie Świtezianki - Plac Wolności - mój komentarz HAHAHA!
- 73 w rzeczywistości przemianowane na 99 i wydłużone do Kaliskiego i Wyszyńskiego - po co?
- 99 przez Brzóski! Ratujcie mnie! Pewnie będą kursować Vero. W dodatku linia ta nie połączy obu Radogoszczy, ominie Liściastą.
Zamieszałaś.
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Arinera »

Mogę prosić o korektę :D?

Tak wynika z postu Miga.
kamil1112
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: czw 19:46, 05 sty 2017

Re: Nowe linie

Post autor: kamil1112 »

Witam wszystkich!
Czy zmieni się obsługa Kalonki i okolic?
Ostatnio zmieniony pt 15:56, 06 sty 2017 przez kamil1112, łącznie zmieniany 1 raz.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Nowe linie

Post autor: pawlak »

W miarę dobrze napisałaś i mig tylko ani 73 ani 99 przez Brzóski.
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Arinera »

Pawlaku, myślałEM, że napiszesz w stylu: wszystko nie tak, pomieszałeś wszystko, źle zrozumiałeś...
Niestety, Ty potwierdzasz mój tok rozumowania!

Jeżeli (podkreślam jeżeli) tak ma wyglądać organizacja komunikacji miejskiej w rejonie obu Radogoszczy, to pora pozbyć się paru radnych, w tym niejakiego p. Bartosza z PO.
Brak logiki, dublowanie idiotycznych rozwiązań, skracanie potrzebnych linii, manipulacja dla samej manipulacji.
KTO TO PROJEKTOWAŁ? Gdzie tu racjonalizacja? Udogodnienia dla mieszkańców?

Jaki jest cel wprowadzania linii na odcinku całej Brzóski? Wiem, że szkoła... Ale szkoła jest też na Sowińskiego. W okolicach Biegańskiego jest szpital, po św. Teresy nic nie jeździ od lat, a jest tam szpital i rozbudowujące się osiedle.
Ile osób jeździ 99 po Pojezierskiej, a ile pojedzie po Brzóski (w dodatku na odcinku limanowskim, określanej jako niezbyt bezpieczna).
Ktoś bardzo nie lubi Radogoszcza i północnego Julianowa, albo zwyczajnie NIE MA zielonego pojęcia o projektowaniu systemów komunikacyjnych.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Nowe linie

Post autor: pawlak »

Przepraszam. W pierwszej chwili myślałem że bardziej namieszałaś :D 79 przez Brzóski.

Też nie wiem kto to wymyślał. Może takie były głosy mieszkańców na konsultacjach by coś tam puścić. Nie wiem takich rzeczy niestety.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Nowe linie

Post autor: mig »

kamil1112 pisze:Witam wszystkich!
Czy zmieni się obsługa Kalonki i okolic?
91B skrócone do Janowa, 88/88A na Fabryczny, 94 wylatuje.
kamil1112
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: czw 19:46, 05 sty 2017

Re: Nowe linie

Post autor: kamil1112 »

mig pisze:
kamil1112 pisze:Witam wszystkich!
Czy zmieni się obsługa Kalonki i okolic?
91B skrócone do Janowa, 88/88A na Fabryczny, 94 wylatuje.
Z 88 dobra zmiana, bliżej centrum. Zamiast 94, będzie coś jeszcze przez Grabinę?
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Arinera »

Zapewne takie same głosy jak w przypadku paru dziadków w sprawie 62/62A czy matek, którym 89 porozjeżdża dzieci po Nastrojowej.

Rozbijanie całego układu komunikacyjnego na Radogoszczu, po to aby parę babć mogło dowieźć wnuczki na Brzóski to nowa jakość absurdu po stronie ZDiT. Wszystko przed nami. Sądzę, że urzędniczy beton jeszcze nie pokazał na co go stać...

Czyli podsumowując:
nowe 99 to stare 73 wydłużone do Wyszyńskiego?
73 i 79 połączone w 79, które pojedzie Pojezierską, Brzóski, Limanowskiego, Drewnowską do Pl. Wolności?
59 - jako druga linia ze Świtychzianek do Placu Wolności?
89 i 65 bez zmian?


Proszę o ewentualne sprostowanie. Wiem, że to na razie tylko spekulacje, ale trzeba się przygotować na walkę z ZDiT o lepszą komunikację.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Nowe linie

Post autor: mig »

@Kamil: przez Grabinę zostanie tylko 91B.

@Arinera: wszystko się zgadza, prócz skróconego 65 - do pl. Barlickiego obecną trasą, a następnie dowóz do ŁTR i pętla uliczna.
Jedna uwaga - nową siatkę układał nie ZDiT a zespół powołany przez Prezydenta, w którym zasiadają przedstawiciele różnych miejskich jednostek i którego pracami kieruje Biuro Strategii UMŁ.
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Arinera »

Dziękuję. Cofam słowa o ZDiT. W przyszły weekend, po przeanalizowaniu "projektu komunikacyjnego" napiszę do Prezydent Łodzi p. Hanny Zdanowskiej. Jestem przekonany, że to sabotaż.

Nie uwierzę, że inteligentna kobieta, w dodatku inżynier, i chyba wszyscy zgodzimy się, że jak dotąd najlepszy gospodarz miasta, firmowałaby swoim nazwiskiem taką CHAŁĘ.

Zwrócę się również z prośbą o przekazanie nazwisk tych geniuszy. Chcę wiedzieć, kto personalnie rozwala komunikację w Łodzi. Poproszę również o przekazania pisemnego uzasadnienia takiego, a nie innego poprowadzenia linii autobusowej wraz z danymi ekonomicznymi/kwestiami opłacalności.

Bardzo dobrze życzę p. Zdanowskiej, ale ludzie zlinczują władze miasta za tego typu pomysły.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Yakuzzi »

Tramwaje na Radogoszczu zostaja bez zmian?
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Taker »

Brzóski od Kniaziewicza do Pojezierskiej nadaje się na autobus, bo dalej to wąska uliczka osiedlowa.
Tak więc jak już to 73 wydłużone na Retkinię po trasie 99 (od Struga) w przegubach i dużej częstotliwości.
79 Świtezianki-Sikorskiego-Włókniarzy-Pojezierska-Zgierska-Zachodnia-Pl. Wolności
65 szybciej do Dw. Łd.Kaliska, ale wtedy co na Lotnisko
55 z Janowa połączą Radwańska Inżynierska- Parkowa-JPII- estakada -trasa 98
77 -z Widzewa podobnie jak 55, dalej Bandurskiego-Maratońska-Waltera Janke-Pienista-Maczka-Lotnisko
50 do Górniaka
72 z Janowa do Wróblewskiego i Politechniki-Obywatelska
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Nowe linie

Post autor: kuba_łódź »

69/69A zostaje bez zmian ?
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: Nowe linie

Post autor: Arinera »

Z przegubami na 73 po Kniaziewicza zawsze był problem. Przejedzie, ale trzeba się nagimnastykować przy skręcie w Kalinową. Zimą, katastrofa.
Ogółem siatka na Radogoszczu Wschodzie to jak sen pijanego księgowego.
Nowe 79 - absurd. Idiotyczny dubel 59, o którym tyle gardłowano (głównie ZDiT), że pokrywa się z tramwajami, że za długa trasa, że utyka w korkach na Zachodniej. Teraz są dwa duble tramwajów i dwie linie wzajemnie się dublujące.
Ktoś projektował ten układ w Nowy Rok, po ciężkim kacu. Innego wytłumaczenia nie mam.
Nowa 79 nie spełnia żadnej funkcji.

Na Zachodzie z 5 linii dziennych (73, 84, 84A, 99,99A) zostają dwie! I żadna nie dowozi do ścisłego centrum. Nic! Nawet do Placu Wolności!

55-77-72 ---> zmiany na zasadzie, żeby coś zmienić na papierze.

Chciałbym poznać uzasadnienie, dlaczego kasuje się jedną z najpopularniejszych w Łodzi linię 99, dla niepoznaki nadając ten numer linii 73, a w zamian tworzy się 2x linie 79-59 na trasie Radogoszcz Wschód - Plac Wolności.


Bardzo kiepsko to wygląda.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Nowe linie

Post autor: pawlak »

ZTCW 69A prawie bez zmian. To co pisze Taker to tylko 50 się zgadza. Radogoszcz nie bardzo wiem, ale bez większych zmian a nawet trochę lepiej będzie.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Nowe linie

Post autor: STUDI »

Jordi pisze:Nie potrafię sobie wyobrazić żadnej z dotychczasowych linii. Najprędzej 4, ale wtedy Zgierska zostaje naprawdę "biedna"...
Jest takowa - linia 1. Tyle że coś innego by było planowane na Dw. Chojny.

Są linie 13 i 14. 14 ma zmienić trasę a Retkinia ma zyskać w dni wolne, więc odpada. Zostaje 13. Zielona w weekendy tylko z 9tką (oraz ??Niższa też tylko 1 linia)

Trzecia kandydatka to 5 tka. Wedy w weekendy na Limanowskiego tylko 2. Jest to wysoce prawdopodobne przy planowanym wzmocnieniu 96.
ODPOWIEDZ