Światła! no to stoimy!

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
volt
Coś mówi
Posty: 43
Rejestracja: pt 16:25, 08 lip 2016

Światła! no to stoimy!

Post autor: volt »

Lubicie zmiany świateł na ulicach Łodzi? Raczej nie. Wszędzie poprawiają zmiany,budują podwójne perony, ale nie tu.
Polecam światła od Żabieńca do Dworca Łódz Kaliska tzw trasa 8,14. Na początek z 3 -5 minut by skręcić w Włókniarzy, potem to już tylko po minucie Wielkopolska, Drewnowska, Srebrzyńska, Legionów. Dobrze jak z przodu nie jedzie 13.Potem tylko Kaliski i światła dla 12. Jeśli wepcha się taka na zakręt z Kopernika lub jadą nawet 3 to stoimy od 2 minut i mój rekord 15 minut.

Może macie swoje ulubione trasy, gdzie druga zmiana świateł to nic nadzwyczajnego.
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Światła! no to stoimy!

Post autor: Josek102 »

Łódź nie przyjazna dla pieszych
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Światła! no to stoimy!

Post autor: Mat »

Ale to dopiero ostatnio zauważyłem, że się to zmieniło na gorsze.
Osobiście wkurzają mnie światła na al. Włókniarzy przy Mickiewicza. Trasa W-Z ma dłuższe światła, a czekanie w autobusie jadąc od strony pasażu nie jest przyjemne.
Było też tragicznie na 6 Sierpnia przed Żeromskiego, ale ostatnio trochę się poprawiło. Tu taka ciekawostka. Zauważyłem, że na tym skrzyżowaniu jest ustawiony nietypowo jeden sygnalizator. Mianowicie jest on ustawiony na 6 Sierpnia, po wschodniej stronie skrzyżowania, skierowany "pod prąd". Nie działa, ale ciekawe po co tak jest ustawiony. Sygnalizacja jest tu nowa, więc to nie pozostałość po starych czasach czy coś. Zmian na tym skrzyżowaniu, wymagających tego też nie pamiętam.

Szczytem są światła dla pieszych uruchamiane przyciskiem. Uważam je za bezsens. Żeby to jeszcze działało dobrze. Część przycisków działa tylko w określonych okresach czasu. Dochodzisz do świateł, powinno być zielone, ale za późno wcisnąłeś i już nie przejdziesz, tracąc czas.
Mateusz

EA-1 8-)
volt
Coś mówi
Posty: 43
Rejestracja: pt 16:25, 08 lip 2016

Re: Światła! no to stoimy!

Post autor: volt »

Super jest też na Jana Pawła II a Obywatelska oraz Politechnki/Wróblewskiego. Przerwa na przekąske i dalej
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Światła! no to stoimy!

Post autor: Intermodalny »

Ja natomiast nie znoszę oczekiwania na zielone światło dla lewoskrętu (ze Zgierskiej w Pojezierską) jadąc 99. Czasem autobus czeka tam 3 cykle :evil: .
ODPOWIEDZ