Praca w MPK/ZDiT

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
alicja
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: śr 11:38, 17 sie 2016

Praca w MPK/ZDiT

Post autor: alicja »

Witam. Po niecalych dwoch latach przerwy chcialabym wrocic do pracy jako motornicza. Czy orientujecie sie czy sa przyjecia? Na stronie MPK jest tylko że szukają kontrolerow. Jednoczesnie robią nabór na kurs dla motorniczych. Niestety nie ma wzmianki o ludziach z papierami.
Mam wazne pozwolenie i badania. Jezdziłam tramwajem prawie 5 lat.
Pytanko drugie. Do kogo się zwrocic z takim pytaniem. Do kierownika zajezdni czy na Tramwajową ? Będę wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: praca w MPK dwa pytanka

Post autor: Mat »

Możesz zadzwonić na Tramwajową, oni są tam na bieżąco i Ci powiedzą, czy masz szansę i kiedy możesz wrócić. Ale jeśli jest wznowiony nabór to masz duże szanse ;). Pewnie skończy się na tym, żebyś przyjechała z CV.
Do kierownika nie tyle zajezdni, co może bardziej do tego od prowadzących też się możesz odezwać, ale chyba po tym jak zobaczysz co Ci na Tramwajowej powiedzą.
Mateusz

EA-1 8-)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: mig »

http://zdit.uml.lodz.pl/files/job_offer ... 047-16.pdf
Ktoś chce się wykazać a nie tylko lamentować na forum? :P
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: mig »

mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: mig »

http://zdit.uml.lodz.pl/files/job_offer ... 055_16.pdf nabór na 2 pracowników zajmujących się SIP i rozkładami jazdy
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: Kuba »

MPK szuka osób na stanowisko kierowcy autobusu:
http://mpk.lodz.pl/showarticle.action?a ... A+AUTOBUSU

Poza tym cały czas poszukiwani są kontrolerzy biletów.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
XboXC
Coś mówi
Posty: 47
Rejestracja: pt 19:20, 05 mar 2010
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: XboXC »

alicja pisze:Witam. Po niecalych dwoch latach przerwy chcialabym wrocic do pracy jako motornicza. Czy orientujecie sie czy sa przyjecia? Na stronie MPK jest tylko że szukają kontrolerow. Jednoczesnie robią nabór na kurs dla motorniczych. Niestety nie ma wzmianki o ludziach z papierami.
Mam wazne pozwolenie i badania. Jezdziłam tramwajem prawie 5 lat.
Pytanko drugie. Do kogo się zwrocic z takim pytaniem. Do kierownika zajezdni czy na Tramwajową ? Będę wdzięczna za pomoc.
Mozesz isc bezposrednio na dana zajezdnie do kierownika. On potem i tak skieruje na tramwajowa.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: mig »

http://zdit.uml.lodz.pl/files/job_offer ... C3%B3r.pdf Ktoś chętny by spróbować swoich sił?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: px33 »

To jest to ogłoszenie, które wisi chyba od 2 miesięcy i wciąż jest przedłużane?
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: mig »

Jak widać w nagłówku, ogłoszenie z 2 sierpnia.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: px33 »

A tak swoją drogą to jak teraz wejść na normalną stronę zditu? Bo ten adres co zawsze przekierowuje na nową stronę umł
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2283
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: jan_defecto »

Na nowej stronie UMŁ, kliknij "Transport i komunikacja". Potem "Zarząd Dróg i Transportu BIP". Następnie "BIP - Zamówienia Publiczne".
Tędy trafi się na stronę ZDiT.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: px33 »

Wow. Jakoś niedawno mi się to przypadkiem udało, ale algorytm jest naprawdę niesamowity. Rozumiem, że stara strona była nieprzesadnie estetyczna i stara, ale dobrze byłoby albo jeszcze chwilę potrzymać ją w osiągalnym miejscu albo w całości przenieść się na nową.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: SzK »

mig pisze:http://zdit.uml.lodz.pl/files/job_offer ... C3%B3r.pdf Ktoś chętny by spróbować swoich sił?
Moim skromnym zdaniem za duże oczekiwania jak na jedno stanowisko. Planowanie rozkładów jazdy i różne działania z tym związane to jedno, obszarowy system sterowania to drugie. Jeżeli chce się mieć wszystko to można mieć w rezultacie nic, co chyba ma miejsce wnioskując po trzecim przedłużeniu terminu naboru...
Jeżeli ZDiT chce mieć osoby kompetentne to musi nieco bardziej specjalizować stanowiska. Lepiej zrobić dwa etaty zamiast jednego, może koszty zatrudnienia większe, ale łączne efekty związane z poprawą działania ZDiT mogą się potem wielokrotnie zwrócić.

P.S. Nawet jeśli taki szalony pomysł by mi przyszedł do głowy, to nie spełniam jednego wymogu, czyli prawda jazdy (nie mam i nie zamierzam).
System transportu miejskiego w Łodzi działa przecież rewelacyjnie, więc po co prawo jazdy i samochód, skoro wszędzie da się bez problemu dojechać...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: nowy1212 »

Rzeczywiście absurdalne to ogłoszenie - dwa zupełnie inne zadania i ktoś postanowił to połączyć w jedno. Idiotyczne.
Na dodatek z pełnieniem nadzoru nad OSSR jest tyle roboty, że tego jedna osoba by nie dała rady, a tu bierze się to tylko jako jedno z zadań. Dziwne. Potem nie ma się co dziwić, ze taki urzednik nie panuje nad tym co robi, bo ma za dużo obowiązków.

Swoją drogą ciekawe jakie zarobki.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: kuba_bed »

Zarobków to nie ma się co spodziewać dużych - w dużym mieście często są one niższe niż w małych gminach ;) Ot urzędowy paradoks.
A co do tego prawa jazdy to dla mnie często wymóg kompletnie zbędny. Sami ludzie pracujący nawet dla tego cuda jakim jest ZDiT mówią, że przez ileś lat ANI RAZU nie wyjechali na miasto samochodem, ale może raz kiedyś takie coś się przyda.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: TramMomentyStudenta »

nowy1212 pisze:Rzeczywiście absurdalne to ogłoszenie - dwa zupełnie inne zadania i ktoś postanowił to połączyć w jedno. Idiotyczne.
Racja, ale wiadomo, że miasto oszczędza na wszystkim, czym się da. To ma pewien wymiar polityczny, widać, jak zarządzają dosłownie dwa różne ugrupowania: w samorządzie i na szczeblu centralnym, różnice widoczne gołym okiem, nawet nie trzeba bawić się w szukanie różnić między "obrazkami" ;)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: mig »

SzK pisze:
mig pisze:http://zdit.uml.lodz.pl/files/job_offer ... C3%B3r.pdf Ktoś chętny by spróbować swoich sił?
Moim skromnym zdaniem za duże oczekiwania jak na jedno stanowisko. Planowanie rozkładów jazdy i różne działania z tym związane to jedno, obszarowy system sterowania to drugie. Jeżeli chce się mieć wszystko to można mieć w rezultacie nic, co chyba ma miejsce wnioskując po trzecim przedłużeniu terminu naboru...
Jeżeli ZDiT chce mieć osoby kompetentne to musi nieco bardziej specjalizować stanowiska. Lepiej zrobić dwa etaty zamiast jednego, może koszty zatrudnienia większe, ale łączne efekty związane z poprawą działania ZDiT mogą się potem wielokrotnie zwrócić.
Masz sporo racji, szerokie spektrum obowiązków nie sprzyja jakości pracy. Nieco większy od nas Kraków ma ok. 2 razy więcej etatów związanych z organizacją transportu publicznego a oni i tak twierdzą, że to mało, także o czymś to świadczy.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tyle że oni (tzn. Kraków) mają przy okazji więcej linii tramwajowych (w sumie 27), blisko dwa razy więcej linii autobusowych (gdyby brać pod uwagę, że w Łodzi funkcjonują linie wariantowe, wziąłem pod uwagę warianty), w planach coś w rodzaju metra. A u nas jest, cytując jednego z Użytkowników, deforma siatki odłączeń, i jedynie w planach budowę tunelu średnicowego i remonty cennych torowisk. Choć, zaznaczam, że Kraków jest bardzo podłużnym miastem i rzeczywiście dość trudno zorganizować transport w taki sposób, żeby połączyć jak najwięcej miejsc, z drugiej strony oni mają problem ze smogiem i poprzez sprawną komunikację próbują też jakby ograniczyć problem tego smogu. Łódź się skupia jakby w taki kwadracik, przy czym już krańce wschodnie i południowo-wschodnie, a także trochę środkowo-zachodnie i południowo-zachodnie, są znacznie słabiej zaludnione. I też jest łatwiej zorganizować ten transport.
Swoją drogą, powinno być więcej stanowisk pracy, i nie chcę powielać tego, co powiedziałem kilka godzin temu, jest to kwestia polityki.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: Kuba »

Patrząc z innej strony co do szerokiego zakresu oczekiwań, no to wiadomo, że nie robi się wszystkiego na raz. Dyżury w Centrum Sterowania Ruchem są rotacyjne i tam oczywiście wykonuje się nieco inne obowiązki niż pracując w biurze w siedzibie ZDiT. W treści ogłoszenia trzeba to było jednak wszystko napisać.
Trochę to mi się kojarzy z pracą dziennikarza telewizji informacyjnej. Jednego dnia prezentuje informacje, innego dnia siedzi gdzieś za kulisami jako redaktor wydania, a jeszcze innego dnia wyślą go w miasto coś tam zrelacjonować. No i też pewnie w ogłoszeniu o pracę napiszą te wszystkie obowiązki i ktoś mógłby pomyśleć, że też jest szeroki zakres i by się przydało kilka osób na to miejsce, a nie jedna.

Albo powiem na swoim przykładzie - też mam w zakresie obowiązków pewne czynności, które wykonuję tylko w sytuacji zastępstwa czy choroby za inną osobę. Na papierze to może wygląda bardzo obszernie, ale w praktyce nie robię przecież wszystkiego jednocześnie.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ