Praca w MPK/ZDiT

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Graficzny »

A na ile aktualnie można liczyc m/w na starcie, z najgorszą kategorią podatku? Jako motorniczy i kierowca?
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Wojtek94 »

Graficzny pisze:A na ile aktualnie można liczyc m/w na starcie, z najgorszą kategorią podatku? Jako motorniczy i kierowca?
Na czysto około 2600/2700 w zależności od ilości dni i godzin weekendowych czy nocnych za co masz dodatek i odlicz od tego lekko ponad 200 zł raty za kurs. Pierwsza umowa na 3 miesiące, później podwyżka i dalej dwie umowy po 7 miesięcy i osiągasz już konkretną stawkę na stanowisku ;)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: nowy1212 »

No zarobki nie są niby złe, choć wg mnie powinny trwać starania, by podnieść do 3000 zł, ale z drugiej strony to dzisiaj ofert pracy coraz więcej, a tam nie ma problemu z punktami socjalnymi, godziny pracy ma sie stałe, a stresu też mniej.

Z ciekawości są motorniczowie z Ukrainy albo kierowcy?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Kpc21 »

Na pewno kurs na motorniczego trwa dłużej? Kierowca autobusu musi nie tylko zrobić kat. D (na przegubowce wystarcza samo D, czy wymagane jest D+E?), ale jeszcze tę kwalifikację wstępną, i potem ją co ileś lat odnawiać. A dla motorniczych jest tylko kurs na motorniczego, i tyle - nie ma żadnych kwalifikacji wstępnych.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Wojtek94 »

nowy1212 pisze:No zarobki nie są niby złe, choć wg mnie powinny trwać starania, by podnieść do 3000 zł, ale z drugiej strony to dzisiaj ofert pracy coraz więcej, a tam nie ma problemu z punktami socjalnymi, godziny pracy ma sie stałe, a stresu też mniej.

Z ciekawości są motorniczowie z Ukrainy albo kierowcy?
Na obecnym kursie jest murzynka i będzie to ewenement nie wiem czy nie na skalę Polski nawet ;)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: Graficzny »

Kpc21 pisze:Na pewno kurs na motorniczego trwa dłużej? Kierowca autobusu musi nie tylko zrobić kat. D (na przegubowce wystarcza samo D, czy wymagane jest D+E?), ale jeszcze tę kwalifikację wstępną, i potem ją co ileś lat odnawiać. A dla motorniczych jest tylko kurs na motorniczego, i tyle - nie ma żadnych kwalifikacji wstępnych.
W Niemczech wystarcza D, bo przegubowy autobus traktuję się w sumie jako jednoczęściowy pojazd. Więc na terenie Polski chyba będzie podobnie.
Ten kurs trwa ok. 3,5 mies., w czym jednocześnie się robi prawo jazdy. Kwalifikacje odswierza się co 5 lat.
Wojtek94 pisze:
nowy1212 pisze: Z ciekawości są motorniczowie z Ukrainy albo kierowcy?
Na obecnym kursie jest murzynka i będzie to ewenement nie wiem czy nie na skalę Polski nawet ;)
A jeżdżą też "niemcy"? xD
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: Kpc21 »

Graficzny pisze:W Niemczech wystarcza D, bo przegubowy autobus traktuję się w sumie jako jednoczęściowy pojazd. Więc na terenie Polski chyba będzie podobnie.
Też tak mi się wydaje, ale gdzieś się z taką informacją o D+E na jakichś forach spotkałem, więc sam już nie wiem.
Ten kurs trwa ok. 3,5 mies., w czym jednocześnie się robi prawo jazdy. Kwalifikacje odswierza się co 5 lat.
A jak to wygląda na motorniczego?
A jeżdżą też "niemcy"? xD
Ale w sensie tacy bardziej południowi "Niemcy"?

Za wiele takich to u nas raczej nie ma, a jak się trafią, to prędzej jacyś Erasmusi czy inni studenci, niż ktoś, to miałby tu pracować.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: Graficzny »

Kpc21 pisze:
Ten kurs trwa ok. 3,5 mies., w czym jednocześnie się robi prawo jazdy. Kwalifikacje odswierza się co 5 lat.
A jak to wygląda na motorniczego?
A jeżdżą też "niemcy"? xD
Ale w sensie tacy bardziej południowi "Niemcy"?

Za wiele takich to u nas raczej nie ma, a jak się trafią, to prędzej jacyś Erasmusi czy inni studenci, niż ktoś, to miałby tu pracować.
Tego to nie wiem.

Nie, takie "prawdziwe" z zachodu. Tyle że korzenie polskie. Wiem, może dziwnie brzmi, ale jednak. :D
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: SCEL »

Kpc21 pisze:
Graficzny pisze:W Niemczech wystarcza D, bo przegubowy autobus traktuję się w sumie jako jednoczęściowy pojazd. Więc na terenie Polski chyba będzie podobnie.
Też tak mi się wydaje, ale gdzieś się z taką informacją o D+E na jakichś forach spotkałem, więc sam już nie wiem.
Jak rozmawiałem kiedyś z kierowcami starszymi stażem, to według ich słów dawniej faktycznie na przeguba trzeba było mieć D+E ale jak zaczęły się pojawiać autobusy typu pchacz to ktoś pomyślał, że w sumie to wychodzi, że przyczepa napędza pojazd i zniesiono wymóg posiadania D+E, a przegubowca zaczęto traktować jako jeden pojazd.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: Graficzny »

Pytanie na śniadanie.. :lol:

Przy ogłoszeniach do pracy jako kierowca autobusu czy motorniczy jest wymóg m. in. "wykształcenie średnie, mile widziane średnie techniczne". Czy występowały w ostatnim czasie też wyjątki, że zostały pracowniki przyjęte z niższym wykształceniem lub patrzą na to inaczej, jeżeli kandydat jest obcokrajowcem?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: Kuba »

ZDiT prowadzi obecnie nabór na pracownika zajmującego się SIP i tworzeniem rozkładów jazdy:
http://zdit.uml.lodz.pl/files/job_offer ... 20ZDiT.pdf
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Praca w MPK/ZDiT

Post autor: mig »

http://zdit.uml.lodz.pl/files/job_offer ... k%20II.pdf
Ktoś chętny na sprawdzenie się w pracy przy sygnalizacji świetlnej?
ODPOWIEDZ