Otablicowanie

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Tablice wkładali, bo wyświetlaczy nie było. Zamontowali je później. Jak widać da się porządnie otablicować autobus bez wyświetlacza, a nie kwadrat za szybę.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

To 1790 jest (ale chyba jeszcze przed wpisaniem na stan, może jako testowy). Kiedyś miałem wyciętą całą fotkę z gazety (jakiś artykuł pewnie pisali o testowcu), a teraz mi tylko pół jej zostało. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Zdaje się, że 405N też miały takie tablice. Swoją drogą, to ciekawe, czy jeszcze gdzieś w zajezdni zalegają...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Które? Te 2-drzwiowe miały wyświetlacze na bank. Z jakimś antycznym sterownikiem
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Tzn tak mi się wydaje. Ale jeśli mam rację, to to było i tak w pierwszym okresie eksploatacji.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Jeśli chodzi o ciekawe otablicowanie to dzisiaj na 84 jeździ Vero (#2635) - ma wszystkie wyświetlacze sprawne, ale mimo to z przodu wrzucony jest jeszcze kwadrat z numerem linii. Swoją drogą dawno takowego nie widziałem.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Masz foto? Ew. opisz Obrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Mówiąc szczerze vera z tablicami za przednią szybą jeszcze nie widziałem.
Ciekaw jestem jak kierowca kurduplowatego wzrostu taką tablicę wyciągnie na zajezdni :-b
roch_k
Czasem wpada
Posty: 78
Rejestracja: pt 23:51, 22 lut 2008
Lokalizacja: Łódź Kurczaki

Post autor: roch_k »

Kiedy do tramwajów były wprowadzane "choinki" była mowa o tym, że pojawią sie również a autobusach. Ale po nich ani widu ani słychu. Domyślam się, że niektóre linie mają tyle przystanków, że trudno byłoby je zmieścić, ale w 11 czy w Warszawie dano sobie z tym radę.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Mówione było, ale potem umilkło. Ale mogliby założyć choinki, a z przodu i może nawet i z tyłu zakładać obecne boczne.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

ikarusojelcz pisze: Ciekaw jestem jak kierowca kurduplowatego wzrostu taką tablicę wyciągnie na zajezdni :-b
Przy Tobie każdy jest "kurduplowaty" :)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Ostatnio zauważyłem, że na linii 15 są założone chyba stare choinki. Chodzi o tramwajowe linie, na które można się na danym przystanku przesiąść. Do RLL jest ok, ale potem na odcinku od RLL, aż do Legionów/Zachodnia, na każdym przystanku jest 6 i 16. Wydaję mi się, że był taki okres czasu (chyba przy zamknięciu skrzyżowania Kościuszki/Zachodnia, ale nie jestem pewien), że tramwaje linii 6 i 16 tak jeździły, ale to było jakiś czas temu, a ta zmiana nie była jakoś specjalnie długa. Dlaczego więc nie są założone tablice z normalnymi trasami? Nie wiem, czy tak jest we wszystkich 15-tkach i od kiedy, ale w tym miesiącu, za każdym razem jak jechałem 15-tką, taka tablica była wywieszona. Raczej nie możliwe, że tego nie zauważono. Nie jest to też chyba błąd w druku. Więc dlaczego takie tablice są w 15-tkach?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
ODPOWIEDZ