Łódzki Rower Publiczny

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Łódzki Rower Publiczny

Post autor: TramMomentyStudenta »

Nie ma chyba tematu o rowerze miejskim, więc go zakładam :)
A dziś przychodzę z ciekawostką przyrodniczą w postaci zerwanego plakatu reklamowego Citi-handlowego tuż za skrzyżowaniem Politechniki-Wróblewskiego w stronę centrum. Oczywiście, żeby nie było, plakat leżał na drodze dla rowerów :) A sam plakat widziałem dziś rano. Niestety zdjęcia nie posiadam, wszak spieszyłem się na zajęcia.
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Łódzki Rower Publiczny

Post autor: Marecky »

Nie żartujmy. Rower to nie jest transport zbiorowy. Na tej zasadzie zróbmy też wątki o samochodach, przynajmniej taxi.
Pozdrawiam - Marek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Łódzki Rower Publiczny

Post autor: px33 »

Ten jest. I te skuterki i auta na minuty w zasadzie też.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Łódzki Rower Publiczny

Post autor: nowy1212 »

Marecky pisze:Nie żartujmy. Rower to nie jest transport zbiorowy. Na tej zasadzie zróbmy też wątki o samochodach, przynajmniej taxi.
No, ale taxi to inna sprawa, bo Miast wydaje tu tylko licencje. ŁRP to natomiast projekt finansowany przez miasto, wiec jest w pewnym sensie takze i zbiorkom.

Choć no nie wiem czy jest potrzeba by taki watek istniał, ale skoro już powstał...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Łódzki Rower Publiczny

Post autor: Kpc21 »

Nie jest to środek komunikacji zbiorowej, ale publicznej – jak najbardziej. Taxi także.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Marecky
Stały bywalec
Posty: 304
Rejestracja: pt 15:20, 12 sty 2018

Re: Łódzki Rower Publiczny

Post autor: Marecky »

Może jestem w błędzie ale wydaje mi się że dla ogromnej większości to jest forum o tramwajach, autobusach, kolei i wg mnie wątki o rowerach, skuterach, autkach, hulajnogach to śmiecenie forum. Ten wątek gdyby nie powstał świat doznałby zagłady.
Pozdrawiam - Marek
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Łódzki Rower Publiczny

Post autor: BB93 »

Według mnie jednak to forum o komunikacji, która ma rozkłady jazdy, trasy itd. Na Rowerze Publicznym teoretycznie też jest skończona liczba możliwych tras (jest to wielokrotność liczby stacji), ale nie są one ustalone. Poza tym, na międzynarodowym forum o urbanistyce, architekturze i infrastrukturze jest wiele wątków rowerowych, w tym o ŁRP.
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Łódzki Rower Publiczny

Post autor: SCEL »

Rower publiczny można podciągnąć pod transport publiczny tak jak skutery na minuty czy auta na minuty, ale jak zauważył kolega wyżej dla większości jest to forum o autobusach tramwajach trasach itd. Jeszcze rozumiem temat o umiejscowieniu stacji ŁRP gdzieś blisko przystanków węzłów itd., ale nie temat o tym, że gdzieś leżała zerwana papierowa reklama z roweru.Naprawdę jest to super interesujące i wnosi dodatnią wartość na forum.
ODPOWIEDZ