"Filmowa Encyklopedia Łodzi" o MPK

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

"Filmowa Encyklopedia Łodzi" o MPK

Post autor: rkplodz »

MPK Łódź pisze:MPK bohaterem filmu

MPK – Łódź zagrało w filmie, w ramach cyklu „Filmowa Encyklopedia Łodzi”, realizowanego przez Jadwigę Wileńską z łódzkiego ośrodka Telewizji Polskiej. Bohaterem było przedsiębiorstwo, a dokładnie jego historia. Film emitowano dwa razy w TVP 3.

O historii najciekawszych obiektów MPK – Łódź opowiadał Ryszard Bonisławski, dyrektor Centrum Informacji Turystycznej, który z naszym przedsiębiorstwem ma osobiste wspomnienia: jego ojciec pracował bowiem w jednej z zajezdni, a kilkunastoletni Rysiek często bywał w niego w pracy i fascynował się tramwajami.

Film o naszym przedsiębiorstwie to nie jedyny projekt zrealizowany z udziałem Ryszarda Bonisławskiego. W replice zabytkowego tramwaju Herbrand, kursującej po ulicy Piotrkowskiej w Łodzi można usłyszeć ciekawe informacje o historii ulicy Piotrkowskiej i znajdujących się przy niej obiektach. Ten specjalny „elektroniczny” przewodnik po Piotrkowskiej został opracowany na prośbę MPK – Łódź Sp. z o.o. przez Ryszarda Bonisławskiego. W czasie podróży po ulicy Piotrkowskiej można się dowiedzieć, między innymi, gdzie i kiedy otwarto pierwszą w Polsce państwową aptekę oraz w którym kinie pokazywano „żywe fotografie”.

„Replika zabytkowego tramwaju kursuje we wszystkie dni tygodnia na trasie od placu Wolności do al. Piłsudskiego i z powrotem. Pierwszy odjazd z placu jest o godzinie 13.00, a z ulicy Piotrkowskiej na wysokości posesji nr 146 o godzinie 13.30.

W pojeździe obowiązują takie same opłaty jak we wszystkich autobusach i tramwajach w Łodzi. Honorowane są także „migawki”.

Ryszard Bonisławski i Jadwiga Wileńska:
http://www.mpk.lodz.pl/files/mpk_20060614.jpg
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: "Filmowa Encyklopedia Łodzi" o MPK

Post autor: mch »

MPK Łódź pisze:„Replika zabytkowego tramwaju kursuje (...)


A kiedy remont #71? A kiedy remont #158? Też by sobie pokursowały...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Re: "Filmowa Encyklopedia Łodzi" o MPK

Post autor: morton »

MPK Łódź pisze:„Replika zabytkowego tramwaju

Trambus? :?
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

To chyba zrozumiałe...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Replika? chyba jakaś pomyłka. Jechałem oryginałem, a trambus to tylko volvo FL ze zmienionym nadwoziem
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

...I przednią szybą od Ikarusa (żeby było śmieszniej - tylną). Obrazek
ODPOWIEDZ