Skręt dla MPK

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Joxer
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: czw 12:57, 12 lip 2018

Skręt dla MPK

Post autor: Joxer »

Czy jadąc Rzgowską od Kurczaków można skręcić w lewo w Bankową lub inaczej jakby tam poustawiać znaki dla tramwajów i aut, to czy taki skręt byłby możliwy (oczywiście nawet plastyka skrętu) dla autobusów? Pewnie taki autobus zablokowałby skręt w Paderewskiego.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Skręt dla MPK

Post autor: mig »

Można tam skręcać, N3 tak jeździ.
Joxer
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: czw 12:57, 12 lip 2018

Re: Skręt dla MPK

Post autor: Joxer »

To za dnia było by ok, jakby coś typu 75AB, nawet na przegubie skręciło tam ?
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Skręt dla MPK

Post autor: szymon5444 »

Ale pytanie po co? Skoro przez obsługę przystanku Broniewskiego/Kilińskiego umożliwia przesiadkę na linie 69 i 72.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Skręt dla MPK

Post autor: Woronin »

Na 69 i 72 można się przesiąść na przystanku Broniewskiego/Tatrzańska.
Joxer
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: czw 12:57, 12 lip 2018

Re: Skręt dla MPK

Post autor: Joxer »

Bo tak by coś z Chojen szybko i sprawnie mogłoby pojechać Bankowa-Śląska(dojazd do dworca)-Kilińskiego-Dąbrowskiego-Tatrzańska. Oczywiście to sugestia. A w konsekwencji np 77 do Piasta Kurak za 63, a same 63 po staremu i za 75AB te zawijasy na Dąbrowie by robiło.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Skręt dla MPK

Post autor: szymon5444 »

Woronin pisze:Na 69 i 72 można się przesiąść na przystanku Broniewskiego/Tatrzańska.

Myślę, że na tym przystanku nie można jednak przesiąść się z linii 75 jadącej na Widzew. Dla pasażerów jadących z Rudy Pabianickiej czy Kurczaków w okolice Kraszewskiego lub ronda Broniewskiego ma jednak zasadnicze znaczenie obsługa przystanku Broniewskiego/Kilińskiego i możliwość przesiadki właśnie na linie 69 i 72. Jest to również pewne wzmocnienie dla 70 dojeżdżającej do tego węzła. Skrócenie linii dla oszczędności dwóch minut bez obsługi pobliskiego węzła przesiadkowego jest złym pomysłem.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Skręt dla MPK

Post autor: mig »

Salomonowym rozwiązaniem byłoby skierowanie 75 w obu kierunkach przez Niższą, byłoby mniej kręcenia a zachowana zostałaby wygodna przesiadka na 69 i 72 na przystanku Broniewskiego/Tatrzańska, na tym samym przystanku można by było skorzystać z 70 i 75 jadących w kierunku Piłsudskiego.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Skręt dla MPK

Post autor: Kazik »

szymon5444 pisze:Dla pasażerów jadących z Rudy Pabianickiej czy Kurczaków w okolice Kraszewskiego lub ronda Broniewskiego ma jednak zasadnicze znaczenie obsługa przystanku Broniewskiego/Kilińskiego i możliwość przesiadki właśnie na linie 69 i 72. Jest to również pewne wzmocnienie dla 70 dojeżdżającej do tego węzła. Skrócenie linii dla oszczędności dwóch minut bez obsługi pobliskiego węzła przesiadkowego jest złym pomysłem.
Z jednej strony zgadzam się z tą argumentacją. Z drugiej - to działa tylko w jedną stronę, skrzyżowanie Rzgowska/Broniewskiego/Paderewskiego ma fatalnie rozmieszczone przystanki, więc w przeciwną stronę takim węzłem przesiadkowym był przystanek Broniewskiego/Kraszewskiego, a ten 75 teraz omija.
Ogólnie, to ja nie do końca rozumiem skierowanie 75 przez Śląską. Orientuje się ktoś, czy dużo ludzi korzysta z przystanków przy Kilińskiego i Niższej?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Skręt dla MPK

Post autor: Jordi »

Przy Niższej prawie zawsze ktoś wysiada i wsiada. Na Dworcu Chojny o wiele popularniejszy jest przystanek w stronę Dąbrowy. W stronę Chojen nie ma szału.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Skręt dla MPK

Post autor: szymon5444 »

Pomysł skierowania linii przez Śląską nie jest sam w sobie zły. 95 też miało dobrą frekwencję w tym miejscu.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ODPOWIEDZ