Badania napełnienia MPK

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Badania napełnienia MPK

Post autor: Helter »

Witajcie.
Mam nadzieję, że zakładam temat w dobrym dziale.
Mianowicie, piszę pracę dyplomową o KM w naszym mieście i potrzebuję danych dot. napełnień na poszczególnych liniach MPK (autobusowych, tramwajowych - wiem, że takie badania były robione). Pytanie brzmi, czy są one gdzieś udostępnione, albo czy ktoś by wspomógł informacją gdzie takich informacji szukać? Niestety zarówno ZDiT jak i MPK od miesiąca nie są skore do odpowiedzi. Z góry dzięki wielkie za pomoc.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Badania napełnienia MPK

Post autor: px33 »

Tu masz coś w stylu takich wyników https://vox.uml.lodz.pl/storage/Vox_Pop ... ._10.0.pdf
A tu historyczne http://zdit.uml.lodz.pl/files/dane/dla_ ... 003f5b.pdf

W autobusach są liczarki i dane z nich chyba ściągają się automatycznie, spróbuj może zagadać do kogoś z tutejszych zditowców albo do @karol.ldz na forum obok.
Tymyk
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: pn 01:20, 11 wrz 2017

Re: Badania napełnienia MPK

Post autor: Tymyk »

Witaj,

a czy do pisma do ZDiT zostały załączone pełne dane osobowe (imię, nazwisko i adres korespondencyjny) oraz dodatkowo zaświadczenie z uczelni o podejmowanych studiach i deklaracja z podpisem promotora nt. tematu pracy? Po co takie dokumenty? Każdy może napisać, że jest studentem. ZDiT ma 30 dni na udzielenie odpowiedzi interesantom.

Co do badań potoków pasażerskich, to w ostatnich latach takie badania przeprowadzono jedynie na liniach tramwajowych w 2018 roku. Nie są one nigdzie udostępnione, ale można je uzyskać od ZDiT, dopełniając wszystkich, powyższych formalności. Z racji problemów technicznych związanych z bramkami zliczającymi w autobusach, nie ma z minionych lat żadnych oficjalnych badań napełnień w ramach komunikacji autobusowej.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Badania napełnienia MPK

Post autor: px33 »

Moment, jeśli tak wygląda realne stanowisko zditu to coś tu jest nie tak. Raport z badań raczej mieści się w informacji publicznej i żeby taką uzyskać nie trzeba ani załączać zaświadczenia o numerze buta ani w żaden sposób tłumaczyć się po co komu dane.
W przypadku wyciągnięcia danych z liczarek (z tego co wiem to są zgrywane na bieżąco) może być nieco trudniej bo zdobycie takiego zestawienia wymaga wykonania pewnej pracy - za którą teoretycznie urząd może zażądać wynagrodzenia - chociaż chyba program potrafi wygenerować zestawienia średniej liczby za zadany okres z podziałem na linie. Jeśli chodzi o sprawność systemu to tu rodzi się kolejne pytanie, dlaczego nie skorzystano z gwarancji i dlaczego jeśli liczarki są mało wiarygodne, zamawia się kolejne. Chociaż z tego co wiem to problemy z urządzeniami zostały rozwiązane co najmniej rok temu
Helter
Czasem wpada
Posty: 67
Rejestracja: ndz 22:58, 17 sie 2014
Lokalizacja: Łódź

Re: Badania napełnienia MPK

Post autor: Helter »

Tymyk pisze:
sob 17:30, 19 gru 2020
Witaj,

a czy do pisma do ZDiT zostały załączone pełne dane osobowe (imię, nazwisko i adres korespondencyjny) oraz dodatkowo zaświadczenie z uczelni o podejmowanych studiach i deklaracja z podpisem promotora nt. tematu pracy? Po co takie dokumenty? Każdy może napisać, że jest studentem. ZDiT ma 30 dni na udzielenie odpowiedzi interesantom.

Co do badań potoków pasażerskich, to w ostatnich latach takie badania przeprowadzono jedynie na liniach tramwajowych w 2018 roku. Nie są one nigdzie udostępnione, ale można je uzyskać od ZDiT, dopełniając wszystkich, powyższych formalności. Z racji problemów technicznych związanych z bramkami zliczającymi w autobusach, nie ma z minionych lat żadnych oficjalnych badań napełnień w ramach komunikacji autobusowej.
Dane zostały załączone, w tym informacja o możliwości podania niezbędnych dokumentów w celach weryfikacji czy rzeczywiście jestem studentem czy też nie. Mail również został napisany specjalnie z domeny Politechniki aby rozwiać ewentualne wątpliwości.
Poza tym, ze względu na pandemię nie mam możliwości uzyskania karty wyboru tematu z podpisem promotora (wypełniane elektronicznie) - jedyne co idzie uzyskać, to oświadczenie promotora.
Zresztą, tak jak px33 ujął, wydaje mi się, że powyższe dane można uzyskać w trybie dostępu do informacji publicznej. A jeśli nie to cóż, będziemy odzywać się do skutku, sama promotorka mówiła, że jak za długo będzie to trwać, to z Politechniki poleci jakieś pismo ;)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Badania napełnienia MPK

Post autor: nowy1212 »

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ