Monitoring w KM

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Gazeta Wyborcza pisze: Monitory w autobusach rozpraszają kierowćów?

Na zamontowanych z tyłu autobusów monitorach kierowcy mogą obejrzeć filmik przypominający o bezpiecznej jeździe. - Tak się na niego zapatrzyłem, że o mały włos nie rozjechałem kobiety na przejściu dla pieszych! - alarmuje jeden z czytelników.
Ekrany należą do firmy NovaMedia, która w 60 pojazdach MPK zainstalowała system kamer strzegących bezpieczeństwa. Za sprzęt i jego serwisowanie MPK nie musi płacić przez sześć lat. W zamian NovaMedia może emitować reklamy nie tylko w pojazdach, ale i na ekranach zewnętrznych.

Oprócz reklam pojawiają się na nich także ostrzeżenia. - Pokazał się znak ograniczenia prędkości do 50 i hasło "zwolnij". Pomyślałem początkowo, że to całkiem fajna kampania - napisał pan Witold. - Potem jednak znak zakazu zaczął się obracać, a ja tak się zapatrzyłem, że o mały włos nie spowodowałem wypadku - opowiada.

Nie ma przepisów zabraniających takich reklam. - A to, czego prawo nie zabrania, jest dozwolone - mówi starszy aspirant Bogusław Kędziora z drogówki. - Ekrany nie emitują tyle światła, by mogły oślepiać.

Prywatnie przyznaje jednak, że nie jest to najlepszy pomysł. - Znam naszych kierowców i podejrzewam, że niektórzy mogą się zagapić i dojdzie do niebezpiecznych sytuacji - twierdzi Kędziora.

Jego odczucia potwierdza dr Alicja Grochowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie: - Tak jak nie sposób nie zerknąć na włączony telewizor w pokoju, tak trudno będzie zignorować filmową reklamę w autobusie. Taka kampania może być bardzo skuteczna, ale bezpieczeństwa na drodze nie poprawi. Nawet chwila nieuwagi może przecież spowodować wypadek.

Co na to firma NovaMedia? - Podobny system wprowadziliśmy w Kaliszu już półtora roku temu i nie było tam żadnych problemów. Zależy nam na bezpieczeństwie kierowców i dlatego nasze reklamy nie są dłuższe niż 15 sekund - mówi Artur Kłobucki, dyrektor ds. klientów. - Nie ma powodu, by reklamy na ekranach rozpraszały kierowców bardziej niż np. billboardy. Nasze monitory przyciągają uwagę, ale i do nich wszyscy z pewnością się przyzwyczają.

Dr Grochowska jest przeciwnego zdania: - Ruchomy obraz będzie zawsze przykuwał uwagę. To odruch. Mała szansa, by kierowcy szybko przywykli.

MPK i NovaMedia czekają, by poznać zdanie łodzian. - Jesteśmy otwarci na opinie i sugestie. Chcemy, by nasze monitory dobrze służyły wszystkim - zapewnia Kłobucki.

Magdalena Witkowska z MPK dodaje: - To na razie tylko eksperyment. Jeśli pojawią się skargi lub nie daj Boże wypadek, na pewno coś z tym zrobimy.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A to prawda jest. Już parę osób mówiło mi, że by się władowali w autobus - a podobno jeszze gorzej jest nie jak jedziesz tuż za autobusem i widzisz że to ekran świeci - tylko jak gdzieś daleko coś mruga.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ostatnio samochód władował się pod przegubowe VBolvo na Strykowskiej kawałek za Smutną w strone Dołów ale akurat on nie miał reklamy ruchomej ani innej jakiejkolwiek Obrazek Więc nie tylko monitory powodują wypadki ale również zwykłe Volvo w zakładowych barwach Obrazek
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Czy wiadomo coś o rozszerzeniu współpracy MPK z firmą NovaMedia i instalacją kamer (oraz ekranów reklamowych) w kolejnych pojazdach łódzkiego przewoźnika? Dotychczasowa współpraca trwa już ponad pół roku.

Ciekaw jestem czy NovaMedia jest zadowolona ze współpracy i czy zakładane wpływy z reklam osiągają satysfakcjonujący poziom.
xx

Post autor: xx »

Słyszałem, że jak się uda to będzie monitoring w nowych Citarach Obrazek

Ale wątpię, żeby zyski były szczególnie duże - firma musi serwisować kamery i system, a w połowie Volv, którymi zdarzyło mi się jechać ekrany były wyłączone
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

To ja chyba jeżdżę tą drugą połową, bo nigdy nie widziałem wyłączonych monitorów Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ja też nie spotkałem się z wyłączonymi a reklam coraz więcej jest;)
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Przydałoby się rozszerzyć współprace z NovaMedia z uwagi na to, iż w tym roku sporo nowego taboru nam przybyło. Fajnie byłoby zamontować monitoring we wszystkich Citkach (teraz będzie to możliwe po powrocie wypożyczonych do Walencji), przegubowych Citarach G i mających niedługo przyjechać 5 Volvach 7700 i 14 7700A. Nowym autobusom na pewno by się to przydało z uwagi na mniejsze zniszczenia w monitorowanych pojazdach (trzeba dbać o nasz najlepszy tabor).

Jeśli w ogóle firma jest teraz zainteresowana zwiększeniem liczby pojazdów z reklamami to wydaje mi się, że będą to pozostałe Cityrannery i nowe Volva. Obecnie tylko w Volvach zamontowane są wyświetlacze a i początkowe testy (chyba w Toruniu) były przeprowadzane na tym modelu autobusu.

Pozdrawiam Michał
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

W conecto i w citaro G też by się przydało szkoda mi szczególnie citaro takie fajne wozy. Co do skuteczności czy ktoś z was słyszał czy dzieki niemu złapali jakiś wandali czy złodziejaszków. Ja tylko raz czytałem, że złapali gościa który urwał łańcuszek jakiejś kobiecie...dobrze mu tak!!!
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Mysle ze MPK jest zadowolone ze wspopracy, jestem prawie pewien ze rozmowy nad rozszerzeniem wspopracy sa prowadzone, NOVAMEDIA z tego co widze rowniez nie narzeka na brak reklamodawcow, wiec mysle ze w najblizszych miesiacach dowiemy sie o rozszerzeniu wspopracy.

Aleksej
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ostatnio został tez przez tą firme założony monitoring na terenie i w budynku zajezdni Limanowskiego. Wkrótce ma też tam zostać wprowadzony system kart chipowych na wejściu aby nikt postronny tam nie wszedł Obrazek
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Łódzkie PESY mają mieć monitoring, będzie on zamontowany przez producenta? Czy będzie to ten sam „system” który zainstalowała NOVAMEDIA, gdyż chyba dobrze wytrzymuje trudy eksploatacji w łódzkich warunkach? W przeciwieństwie do kiedyś testowanego urządzenia, które podobno było bardzo awaryjne (nie wytrzymywało wstrząsów na łódzkich ulicach).

Pozdrawiam Michał
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Pewnie ten sam co reszta, wazne by dazyc do ujednolicenia
Damian

Post autor: Damian »

Wczoraj okradziono 11 Volvo z monitoringu. Złodzieje włamali się do zajezdni przy ulicy Limanowskiego. Także już 11 autobusów nie ma monitoringu. Więcej w dzisiejszym expresie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Polecam przejrzeć forum zanim wpadnie się z "newsem" Obrazek
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

MPK Łódź pisze:Monitoring w zajezdni i w pojazdach

Na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Nowe Sady, ze środków prewencyjnych PZU S.A. Oddział Okręgowy w Łodzi został dofinansowany system monitoringu.

Ponieważ zajezdnia to ogromny teren, codziennie porusza się po niej ponad 200 autobusów i bardzo duża liczba osób, dla monitorowania ruchu takie urządzenia są bardzo potrzebne.

MPK – Łódź dbając o bezpieczeństwo zarówno pasażerów jak i pracowników będzie w miarę możliwości finansowych instalowało monitoring w innych swoich obiektach oraz pojazdach. Aktualnie w monitoring wyposażone są autobusy marki „Volvo”, tramwaje „Pesa” oraz „Cityrunner”.

Źródło: MPK Łódź
http://www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=2763


Może już nigdy więcej się nie powtórzy sytuacja jaka miała miejsce na Limance, że na zajezdni wykradziono monitoring z pojazdów Obrazek


Pozdrawiam Michał
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Podobno kradli je sami pracownicy NOVAMEDIA bo oni jako jedyni mieli dostęp do zamkniętych na klucz (niektórych) Volv. No ale co jak co to tylko pogłoski więc nie chcę by wyszło, że kogoś oskarżam. Co jak co monitoring jak widać mało daje. Wozy wciąż są dewastowane. Szkoda, że nowe wozy go nie mają. Solarisy już są poniszczone.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Porażająca skala zniszczeń... Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Dokładnie:/. Ja nie wiem nasze pojazdy sa tragiczne, a będąc chocby w Warszawie tam wsiadłem do 2 wagony w skłądzie. kamer brak a szyby...o dziwo nieporysowane lub no jakieś drobne porysowania. U nas - znajdź w 2 wagonie całą szybę to święto. W autobusach podobnie:/.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Jakie miasto taka kultura.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ