Chwilowe zmiany tras

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Przecież pisałem, że już wczoraj trasę objazdu zmieniono i 6 jeździło dokładnie tak jak opisujesz.

Łatwa przesiadka na KZ i tak była, bo KZ wyjeżdżała z pl. Wolności przez Legionów i zatrzymywała się przed skrzyżowaniem z Zachodnią.

Natomiast problem z taką trasą jest taki, że jest dłuższa od normalnej trasy 6 na Doły - w przeciwieństwie do trasy na Żabieniec przez skręt z Zachodniej w Limanowskiego, której długość jest zbliżona - co powoduje opóźnienia.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

No chyba, że znowu w tym czasie pójdzie rura... Obrazek
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Czyli od jutra znowu pewnie zacznie się bieganie pasażerów po skrzyżowaniu Zachodnia/Legionów Obrazek
Szczególnie w poniedziałek będzie wesoło Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

DŁ pisze: Awaria wodociągowa przy Centralu. Al. Mickiewicza zamknięta dla ruchu

W sobotę (24 stycznia) pękła rura wodociągowa przy al. Mickiewicza obok Centralu. Mieszkańcy nie mają wody. Z powodu usuwania awarii, al. Mickiewicza ok. godz. 14 zostanie zamknięta dla ruchu.

Do awarii doszło w sobotę rano. Mieszkańcy zostali pozbawieni wody, podstawiono dla nich cysternę. Utrudnienia czekają też na kierowców. Około godz. 14 al. Mickiewicza w kierunku Widzewa, od ul. Piotrkowskiej do al. Kościuszki zostanie zamknięta. Trasy autobusów linii 98A, 98B oraz Z10 ulegną zmianie. Podczas usuwania awarii będą kursowały przez al. Kościuszki, ul. Radwańską, ul. Piotrkowską i al. Piłsudskiego.

LINK
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Czemu przez Radwańską? Takiej ulicy jak Żwirki na planie miasta już nie ma?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Najprawdopodobniej, chodzi o korki na ul. Żwirki.
Od kiedy ruszył kolejny etap budowy trasy WZ, ul. Żwirki stała się jednym z alternatywnych objazdów dla samochodów. Wcześniej była ona otwarta chyba tylko dla tramwajów i docelowych wjazdów. Gdy wprowadzono objazd, przeniesiono przystanki tramwajowe, z ul. Żwirki, na ul. Piotrkowską. Miało to trochę zmniejszyć korki (mało to pomogło Obrazek ).
Gdyby teraz jeszcze puścili tam autobusy, które przecież mają dużą częstotliwość, to oprócz opóźnień autobusów, opóźniony jeździł by również ŁTR. Nie wiem ile czasu zajęło by tramwajowi wjechanie w Żwirki od strony Kościuszki, ale na pewno dużo.
Po drugie, Żwirki jest wąska i krótka, między Kościuszki, a Piotrkowską, a autobus (przegubowy) ma swoją długość i szerokość.
Oczywiście na Radwańskiej też tworzą się spore korki, ale w tym przypadku, wybrano chyba mniejsze zło. Przy takim poprowadzeniu objazdu autobusów, jest szansa, że nie spowoduje to opóźnień tramwajów.
Swoją drogą, wie ktoś, czy autobusy zatrzymują się na przystanku tramwajowym Piotrkowska/Żwirki?
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ale na Radwańskiej tworzą się znacznie większe korki niż na Żwirki.

Jeśli korki i utrudnienia w ruchu tramwajów miałyby być powodowane przez autobusy skręcające w Piotrkowską w lewo (który to lewoskręt dla samochodów osobowych jest zabroniony) - to mogą one równie dobrze jechać dalej prosto do Sienkiewicza.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Myślę, że nie ma większego znaczenia, czy autobusy by wtedy skręcały ze Żwirki w Piotrkowską, czy jechały by prosto Wigury. Tak jak już pisałem, autobus na takim krótkim odcinku Żwirki poważnie wydłużyłby jeszcze korki (1. częstotliwość 98, 98A, 98B, Z10; 2. kursują na tych liniach przeguby, a 18 m to znaczna część Żwirki, między Kościuszki, a Piotrkowską). Już teraz tramwaj tam stoi w korku.
W przypadku takiej awarii, były chyba tylko dwie opcje: Żwirki i Radwańska. Wybrano pewnie tą drugą, bo autobus i tak stałby w korku i w obu przypadkach będą opóźnienia. Jazda przez Radwańską, może pewnie spowodować większe, ale nie ma to chyba aż takiego znaczenia, gdyż odcinek Radwańskiej i Żwirki, między Kościuszki, a Piotrkowską jest proporcjonalny, a na Kościuszki i Piotrkowskiej, między Żwirki, a Radwańską, autobus nie powinien złapać wielu dodatkowych minut. Zaletą tego rozwiązania jest to, że tramwaj nie powinien odczuć za bardzo tego objazdu i to według mnie miało kluczowe znaczenie. Zamiast dodatkowych opóźnień linii: 2, 3, 6, 11, 16, 16A, 98, 98A, 98B i Z10, możemy mieć opóźnienia tylko autobusów. Jest różnica.
Mateusz

EA-1 8-)
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ZEA1-7700 »

A czy tam nie ma po prostu zakazu skrętu w lewo w Żwirki?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Kolejna wielka nieścisłość, którą dopiero teraz zauważyłem.
Na stronie MPK w zakładce utrudnienia i na MPK-Łódź Traffic, pojawił się komunikat o objeździe linii 98, 98A, Z10 (zapomniano o 98B Obrazek ), przez: Radwańską, Brzeźną, Sienkiewicza. Inaczej jest na facebooku MPK-Łódź, gdzie jest link do komunikatu ze strony MPK-Łódź Traffic i gdzie informacja jest o objeździe przez Piotrkowską. Jeden jest sprzed 6 godzin, drugi sprzed 8. To jak w końcu autobusy jeżdżą? Deja vu sprzed paru dni, gdy rozbieżności pojawiły się dla 5, 6 i Z6.
Brak informacji na jakich przystankach na trasie objazdu, autobusy się zatrzymują. Powinny chyba przystawać po skręcie w Kościuszki, na przystanku nocnych, by pokryć przystanek przy Centralu, a dalej to zależy od trasy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

98B nie kursuje w weekendy.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Autobusy linii 98, 98A i Z10 wróciły na swoją trasę.
Pisałem o 98B, bo pojawiało się ono w niektórych komunikatach, a zmiany obowiązywały do odwołania, nie wiadomo było, czy awaria zostanie usunięta całkowicie już w weekend. Dobrze, że tak szybko sobie poradzono.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

www.mpk.lodz.pl
Komunikat 18/15
W związku z pracami interwencyjnymi w pasie drogowym na ul. Klonowej na odcinku Lutomierska-Powstańców Wielkopolskich w dniu 7 lutego 2015r. w godzinach około 7:00 – 14:00 autobusy linii 73, 78, 78A i 79 pojadą zmienionymi trasami.

linia 73
PLAC BARLICKIEGO - Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, Włókniarzy, Lutomierska, Klonowa, Hipoteczna, Kalinowa, Kniaziewicza, Zgierska, Liściasta, Włókniarzy, 11 Listopada - 11 LISTOPADA

11 LISTOPADA - 11 Listopada, Włókniarzy, Liściasta, Zgierska, Kniaziewicza, Kalinowa, Hipoteczna, Klonowa, Lutomierska, Włókniarzy, Drewnowska, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego - PLAC BARLICKIEGO

linia 78/78A (w wybranych kursach ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI Aleksandrowska, Rydzowa) ROJNA - Rojna, Traktorowa, Aleksandrowska, Limanowskiego, Woronicza, Dworzec Łódź Żabieniec, Wielkopolska, Włókniarzy, Drewnowska, Zachodnia, Legionów - PLAC WOLNOŚCI

PLAC WOLNOŚCI - Legionów, Zachodnia, Drewnowska, Włókniarzy, Wielkopolska, Dworzec Łódź Żabieniec, Limanowskiego, Aleksandrowska, Traktorowa, Rojna - ROJNA (w wybranych kursach Rydzowa, Aleksandrowska - ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI)

linia 79
PLAC BARLICKIEGO - Żeromskiego, Więckowskiego, Zielona, Kasprzaka, Drewnowska, Włókniarzy, Lutomierska, Klonowa, Hipoteczna, Kalinowa, Kniaziewicza, Zgierska, Sikorskiego, Świtezianki - ŚWITEZIANKI

ŚWITEZIANKI - Świtezianki, Sikorskiego, Zgierska, Kniaziewicza, Kalinowa, Hipoteczna, Klonowa, Lutomierska, Włókniarzy, Drewnowska, Kasprzaka, Zielona, 1 Maja, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego - PLAC BARLICKIEGO

Na czas objazdu przystanek linii 78 Drewnowska-Kasprzaka (na zachód) zostanie przeniesiony na zachód od skrzyżowania z Kasprzaka. Ponadto na trasie objazdu autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

MPK-Łódź Traffic
Linia:55, - Awaria wodociągowa na ul.Tymienieckiego miedzy ulicami Sienkiewicza i Kilińskiego. Zmiana trasy autobusów.

Objazd w kierunku pętli Janów przez ul.Wigury, Kilińskiego do Tymienieckiego, w kierunku lotniska przez Kilińskiego, Abramowskiego do Sienkiewicza.

Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

mpk.lodz.pl
KOMUNIKAT 20/15
W związku z pracami sieciowymi na ulicy Zgierskiej (wjazd na pętlę Helenówek), na podstawie organizacji ruchu zatwierdzonej przez Zarząd Dróg i Transportu, w noc 16/17 lutego 2015r. w godz. około 0:10 – 3:30 nie będą kursowały tramwaje linii 46 w relacji plac Wolności – Ozorków, jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza linia Z9:

linia Z9
PLAC WOLNOŚCI – Nowomiejska, Zgierska, (Zgierz), Łódzka, Armii Krajowej, Krótka, Jana Pawła II, Łęczycka, DK 1 (Ozorków), Zgierska, Wyszyńskiego, Starzyńskiego, 3. Maja do ronda przy Mielczarskiego gdzie zawraca, 3. Maja – OZORKÓW

OZORKÓW – 3. Maja, Starzyńskiego, Wyszyńskiego, Zgierska, DK 1 (Zgierz), Łęczycka, Armii Krajowej, Krótka, Jana Pawła II, Długa, Armii Krajowej, Łódzka (Łódź), Zgierska, Nowomiejska – PLAC WOLNOŚCI
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

mpk.lodz.pl
Komunikat 21/15
W związku z rozpoczęciem prac na skrzyżowaniu Hetmańska - Zakładowa na podstawie organizacji ruchu zatwierdzonej przez Zarząd Dróg i Transportu od dnia 23 lutego 2015r., ulegną zmianie trasy autobusów linii 82 i 82A.

linia 82, 82A
STRÓŻA-LUDWIKÓW / ANDRZEJÓW - Gajcego, Zakładowa, Józefiaka, Rokicińska, Hetmańska, Zakładowa, Przybyszewskiego, Niciarniana, Piłsudskiego, Tuwima – WYDAWNICZA

WYDAWNICZA - Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska, Rokicińska, Józefiaka, Gajcego - ANDRZEJÓW - Rokicińska, Tuszyńska - STRÓŻA-LUDWIKÓW

Na trasie objazdu autobusy linii 82 i 82A będą dodatkowo zatrzymywały się na istniejących przystankach autobusowych oraz na nowo uruchomionych:

- Józefiaka-Rokicińska (2077) w kierunku południowym

- Józefiaka-magazyny (2078) w kierunku południowym

- Józefiaka-magazyny (2079) w kierunku północnym

- Józefiaka-Zakładowa (2076) w kierunku północnym
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ciekawe, co na to gmina Andrespol.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Ale, co masz na myśli z tym Andrespolem? Jakbyś mógł doprecyzować. Objazd jest na terenie miasta Łodzi, więc co ma do tego Andrespol. Jeśli chodzi o wydłużenie czasu jazdy, to chyba nie jest wielki problem, a po za tym w wielu przypadkach linii MPK, które wyjeżdżają poza granice Łodzi, następują zmiany i raczej gminy, do których autobusy kursują nie mają dużo do gadania, tym bardziej, że ten objazd jest spowodowany budową Trasy WZ.
Poza tym bardziej mnie interesuje dojazd do Panattoni Park, bo obecnie większość pracowników wysiada na przystanku Zakładowa/Transmisyjna, przy zakładach pracy. Przy tym objeździe ten przystanek zostanie pominięty, a setki pracowników będzie musiało iść do pracy kilkaset metrów dalej, od ul. Józefiaka. Tym bardziej, że chyba można było spróbować ten objazd poprowadzić inaczej. Nie wiem co prawda jakie relacje na skrzyżowaniu zostaną całkowicie lub częściowo zamknięte (na pewno wjazd w Zakładową na wschód i możliwe, że wjazd w Hetmańską na południe), ale objazd mógłby wyglądać tak:
Od Hetmańskiej, w prawo w Hetmańską. Jeżeli ten wjazd byłby nie możliwy, to od Zakładowej w Świdnickiego i dalej Odnowiciela, a jeżeli nie, to w ostateczności, od Zakładowej w Odnowiciela. Dalej z Odnowiciela w Opolczyka, ul. Łokietkówny do Zakładowej. Zależnie od trasy 82(A), ominęło by 1, albo 2 przystanki, na Zakładowej, między Hetmańską, a Odnowiciela lub Świdnickiego, ale ten odcinek byłby skomunikowany przez autobusy pozostałych linii jadących z/przez/na Janów, a co ważniejsze, przystanek przy Transmisyjnej pozostałby bez zmian. Objazd nie byłby też chyba dłuższy od zaplanowanego.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Andrespol zawsze prostestował przy okazji zmian na trasie 82 i zwykle ZDiT się w końcu uginał.

Nie wiem czy ul. Opolczyka nie byłaby za wąska, ale autobus na pewno bez problemu przejechałby Hetmańską, Odnowiciela i Łokietkówny. I objazd byłby znacznie krótszy. Nie wiem, co nimi decydowało, że pociągnęli to 82 aż do Rokicińskiej. Może nie zdawali sobie sprawy, że osiedlowe uliczki mogą być tak szerokie Obrazek
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ