Chwilowe zmiany tras

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: TramMomentyStudenta »

Co do zasady powinien być jakiś rozpisany konkurs na usługę transportową do transportu sportowców, trenerów oraz osób wspomagających a nie wysługiwać się MPK Łódź. Swoją drogą ja personalnie jako wolontariusz będę raczej mimo wszystko transportować się zwykłymi liniami (ostatnio wykupiłem ponownie Migawkę, chociaż szczerze byłem zły, że muszę wznowić korzystanie ze zbiorkomu zwłaszcza w tym czasie, gdy po Łodzi w ogóle nie jeździ się zbyt komfortowo), bo zwykłe linie mają przede wszystkim dostępny rozkład jazdy a o rozkładach linii specjalnych nawet jako wolontariusz nie wiem nic.
MoBilny
Bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: MoBilny »

Od 1.08 skracają dziwnie 7 do Centrali. Dziwnie, bo z Stajni skręci do Żwirki. Skręt niby mało ekonomiczny. Nasuwa się myśl z częściowym przywróceniem 5 chociaż do dworca i likwidacja Z.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: BB93 »

Na skrzyżowaniu Piotrkowska/Żwirki nie ma łuku w relacji NW.

Edit: Nie ogarnąłem, że 7 ma zastępować 11A ;)
Ostatnio zmieniony czw 08:00, 28 lip 2022 przez BB93, łącznie zmieniany 1 raz.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: geograf »

Jaki jest sens skrócenia 7 z Kurczaków do Centralu, skoro identyczną trasą kursuje Z?
Na dodatek odjazd 7 w stronę Górnej z najgorszego, bo nieintuicyjnego przystanku...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: nowy1212 »

7 jedzie przez Paderewskiego
Z jedzie przez Rzgowska

Swoja droga śmiesznie bo Z i 7 są takie podobne :D Mnie zastanawia czemu Z to Z, a nie jak zwykle bywa jakieś nie wiem Z7
Tominio
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pn 16:29, 05 lip 2021

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: Tominio »

Jakie atrakcje w związku z 1 września ktoś wie?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: px33 »

Podejrzewam, że końca wakacji można się będzie w najlepszym wypadku spodziewać 1 października
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: TramMomentyStudenta »

A tak naprawdę to nawet 3.10., bo 1.10. to weekend. :)
MoBilny
Bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: MoBilny »

65A wróci na Jana Pawła i Lotnisko, ale w odwróconym wariancie. Coś ewidentnie Karolew chciał.

Niestety do października nie wraca na Widzew 75AB i nadal będzie dojeżdżało tylko na Dąbrowę.

Remont Legionów czeka na zakończenie budowy torów na Chocianowicach więc 3B,11i 15 bez zmian.

7 mimo września nadal tylko do Centralu. Nikt nie pomyślał o jej wydłużeniu na Karolew czy nawet na Żabieniec.
komlo13
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: czw 21:35, 11 lip 2019

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: komlo13 »

Tymczasem zatrzymanie na Narutowicza przy Matejki, MPK w komunikacie podaje objazd dla 12 i 18 od strony Fabrycznego przez KUSOCIŃSKIEGO! (no ok, może to wina autokorekty) na Widzew Stadion, natomiast od strony Stoków skrócone do Radiostacji. Tylko czy od strony Stoków jest wjazd na pętle Radiostacja? Chyba nie za bardzo...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: Kpc21 »

Może jadą tyłem przez pętlę.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Riolushe
Bywalec
Posty: 234
Rejestracja: śr 15:20, 20 mar 2019

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: Riolushe »

MoBilny pisze:
wt 13:25, 30 sie 2022
65A wróci na Jana Pawła i Lotnisko, ale w odwróconym wariancie. Coś ewidentnie Karolew chciał.

Niestety do października nie wraca na Widzew 75AB i nadal będzie dojeżdżało tylko na Dąbrowę.

Remont Legionów czeka na zakończenie budowy torów na Chocianowicach więc 3B,11i 15 bez zmian.

7 mimo września nadal tylko do Centralu. Nikt nie pomyślał o jej wydłużeniu na Karolew czy nawet na Żabieniec.

75 może wrócić? A co z W? Nie powiem, ale miało dobrą trasę, bo dość dużo osób z okolic ronda Broniewskiego jechało.
A w maju
Zwy­kłem jeź­dzić, sza­now­ni pa­no­wie,
Na przed­niej plat­for­mie tram­wa­ju!
(...)
We­so­ło w czu­bie i w pię­tach,
A naj­we­se­lej na skrę­tach!
MoBilny
Bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: MoBilny »

Zbliża się remont Legionów. O dziwo mówi się już nie o wekslu pod koniec Gdańskiej, a zetce. Brak tramwajów pewnie.
NamonPL
Sympatyk forum
Posty: 501
Rejestracja: pt 22:50, 05 lip 2019

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: NamonPL »

Brak tramwajów? Przecież niedługo zamykają Przybyszewskiego i otworzą Pabianicką, więc 3AB będzie potrzebować mniej tramwajów. Dodatkowo NF6D też jeżdżą na 9 i 18. Jakby była potrzeba to można skrócić 17, żeby nie woziła powietrze na Stoki bez sensu.
MoBilny
Bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: MoBilny »

17 chciano zapełnić braki 86 , a tak jeździ i wozi powietrze. Tylko jeszcze jeden skręt i mogła by jeździć nawet pod Senatorska.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: TramMomentyStudenta »

NamonPL pisze:
czw 08:00, 29 wrz 2022
Przecież niedługo zamykają Przybyszewskiego i otworzą Pabianicką, więc 3AB będzie potrzebować mniej tramwajów.
Ale takt 7,5 na Łagiewnickiej utrzymać trzeba. Więc pewnie oba warianty scalą się w 3 kursującą na Kurczaki. To wprawdzie zeżre o jedną brygadę mniej, ale to i tak za mało. Natomiast na 9 i 18 faktycznie te brygady NF6D są zbędne. Podobno niektóre M8CN przynajmniej początkowo były też na 11, nie wiem jak jest teraz.
MoBilny
Bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: MoBilny »

Od poniedziałku zawieszają z konieczności 4 i 14. Będzie budowany na Przybyszewskiego,dwa przystanki wcześniej -weksel. Wydłużają 7 na Karolew. 3a zastąpi 4 i 14 od Śmigłego Rydza i Przybyszewskiego na Dąbrowie.
Od soboty podwyżka biletów....
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: TramMomentyStudenta »

A to niespodzianka. Myślałem, że w ogóle zawieszą tramwaje na Śmigłego. Czyli jednak 3 podzielone na warianty minimum do jesieni '23 (bo mniej więcej tyle będzie trzeba poczekać na wznowienie ruchu na Śmigłego i przypuszczalnie na Przybyszewskiego). I pewnie to tłumaczy, że będzie konieczne zawieszenie tramwajów na Gdańskiej.
MoBilny
Bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt 08:17, 20 sie 2021

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: MoBilny »

Legionów? piszą o Zetce na Gdańskiej, nie wekslu. Niby w październiku. Za tydzień może 15 na Karolew lub Retkinia.😀.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Chwilowe zmiany tras

Post autor: igor »

Czyli praktycznie rok bez tramwajów na niemal całej długości Przybyszewskiego, nawet na odcinku po remoncie. Upadek
ODPOWIEDZ