MPK Łódź pisze:W związku z pracami torowymi na linii Ozorków w Zgierzu przy ul. Śniechowskiego od godz. 14:00 w dniu 15 września do godz. 4:00 w dniu 18 września 2017 r. nie będą kursowały tramwaje linii 46 do Ozorkowa. Jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza linia Z46 za kursy dzienne i nocne.
Kierowanie pociągów w dniu 15 września br. (piątek):
- 46/1 o godz. 10:54 wykonuje ostatni kurs w relacji Koziny – Ozorków
- 46/2 o godz. 11:18 wykonuje kurs w relacji Koziny – Helenówek
- 46/1 o godz. 13:59 przy (Zgierz - Śniechowskiego w kier. południowym) przejeżdża jako ostatni pociąg po którym nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego.
Pierwszy pociąg w dniu 18 września br. (poniedziałek):
- 46/4 o godz. 4:05 (Zgierz- Śniechowskiego w kier. północnym)
linia 46 KOZINY – Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, Zachodnia, Zgierska –HELENÓWEK
HELENÓWEK - Zgierska, Zachodnia, Legionów, Cmentarna, Srebrzyńska – KOZINY
linia 46 tramwajowa nocna zawieszona (kursuje autobus Z46 z pl. Wolności)
linia Z46 dzienna:
ŚWITEZIANKI – Świtezianki, Zgierska, (Zgierz): Łódzka, Armii Krajowej, Łęczycka, Ozorkowska, Lućmierz, Emilia, Słowik, Aleksandria, Ozorków: Zgierska, Wyszyńskiego, Starzyńskiego, Konstytucji 3. Maja – OZORKÓW
OZORKÓW – Konstytucji 3. Maja, rondo Kazimierza Pułaskiego (gdzie zawraca), Konstytucji 3. Maja, Starzyńskiego, Wyszyńskiego, Zgierska, Aleksandria, Słowik, Emilia, Lućmierz, (Zgierz): Ozorkowska, Łęczycka, Armii Krajowej, (Łódź): Zgierska, Świtezianki – ŚWITEZIANKI
linia Z46 nocna:
PLAC WOLNOŚCI – Nowomiejska, Zgierska, (Zgierz): Łódzka, Armii Krajowej, Łęczycka, Ozorkowska, Lućmierz, Emilia, Słowik, Aleksandria, Ozorków: Zgierska, Wyszyńskiego, Starzyńskiego, Konstytucji 3. Maja – OZORKÓW
OZORKÓW – Konstytucji 3. Maja, rondo Kazimierza Pułaskiego (gdzie zawraca), Konstytucji 3. Maja, Starzyńskiego, Wyszyńskiego, Zgierska, Aleksandria, Słowik, Emilia, Lućmierz, (Zgierz): Ozorkowska, Łęczycka, Armii Krajowej, (Łódź): Zgierska, Nowomiejska – PLAC WOLNOŚCI
Autobusy linii Z46 będą zatrzymywały się w rejonie przystanków tramwajowych oraz istniejących przystanków autobusowych (z wyłączeniem przystanków Zgierska-Brzoskwiniowa w obu kierunkach.
MPK Łódź pisze:1. W związku z imprezą plenerową organizowaną na terenie pętli Północna przez Łódzką Okręgową Izbę Architektów RP na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu od godz. 10:00 w dniu 16 września 2017 r. do zjazdów ulegnie zmianie trasa tramwaju linii 43A.
linia 43A KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI (pl. Wolności) - Konstantynów Łódzki: Jana Pawła II, Łódzka, Konstantynowska, Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Strykowska – DOŁY
Zmiana trasy w obu kierunkach jazdy
Na trasie objazdu tramwaje będą się zatrzymywać na istniejących przystankach tramwajowych.
Zmiany tras autobusów linii 80, 83, N2, N4A, N4B od nocy 17/18 września 2017r. w związku z zakończeniem prac torowych na skrzyżowaniu Gdańska - Skłodowskiej Curie
2. W związku z zakończeniem części prac torowych w ul. Gdańskiej (dopuszczenie do ruchu skrzyżowania Gdańska - Skłodowskiej Curie) na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, od nocy 17/18 września 2017r. na swoje trasy w tym rejonie powrócą autobusy linii 80, 83, N2, N4A, N4B:
linia 80 RETKINIA (Wyszyńskiego) – Popiełuszki, Kusocińskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Bandurskiego, Włókniarzy, Struga, Łąkowa, Skłodowskiej-Curie, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Piłsudskiego, Niciarniana, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska - JANÓW
linia 83 CM. SZCZECIŃSKA – Szczecińska, Wersalska, Szparagowa, Rydzowa, Rojna, Traktorowa, Rąbieńska, Złotno, Krakowska, Biegunowa, Solec, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Zielona, 1 Maja, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Wólczańska, Zamenhofa, Nawrot, Przędzalniana, Tuwima – WYDAWNICZA
linia N2 RETKINIA (Wyszyńskiego) - Popiełuszki, Kusocińskiego, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Skłodowskiej-Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Łagiewnicka, Sikorskiego, Świtezianki – ŚWITEZIANKI
linie N4A, N4B DWORZEC PKP PABIANICE / CHOCIANOWICE IKEA - Pabianicka, Rudzka, Przestrzenna, Starorudzka, Demokratyczna, Mierzyńskiego, Gombrowicza, Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Skłodowskiej – Curie, Struga, Kościuszki, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Sterlinga, Północna, Źródłowa, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińska, Janosika, Telefoniczna, Telefoniczna (Zaj. MPK) gdzie zawraca, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Juhasowa – STOKI SKALNA
Zmiany tras ww. linii obowiązują w podanych kierunkach jazdy
Zakończenie prac torowych na pl. Wolności
3. W związku z zakończeniem prac torowych na pl. Wolności od dnia 18 września 2017r. na właściwe trasy w tym rejonie powrócą tramwaje linii 17, 45, 46 (dzienna i nocna) oraz zmianie ulegną trasy wyjazdowe i zjazdowe linii 3, 11A, 11B, 43A.
linia 17 KOZINY – Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, pl. Wolności, Pomorska – RONDO SOLIDARNOŚCI
linia 45 DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Rydza Śmigłego, Kopcińskiego, Narutowicza, Tramwajowa, Węglowa, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorska, pl. Wolności, Nowomiejska, Zgierska, Zgierz: Łódzka, 1 Maja - ZGIERZ /pl. Kilińskiego/
linia 46 dzienna
KOZINY – Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, pl. Wolności, Nowomiejska, Zgierska, Zgierz: Łódzka, pl. Jana Pawła II, Łęczycka, Lućmierz, Emilia, Słowik, Aleksandria, Zgierska, Wyszyńskiego, Południowa, Nowy Rynek, Konstytucji 3 Maja - OZORKÓW (CEGIELNIANA)
linia 46 nocna
PL. WOLNOŚCI – Nowomiejska, Zgierska, Zgierz: Łódzka, pl. Jana Pawła II, Łęczycka, Lućmierz, Emilia, Słowik, Aleksandria, Zgierska, Wyszyńskiego, Południowa, Nowy Rynek, Konstytucji 3 Maja - OZORKÓW (CEGIELNIANA)
Tramwaje linii 3, 11A, 11B wyjeżdżające z ET-1 w kierunku Wycieczkowej i Helenówka pojadą ulicami: Pomorską, Konstytucyjną, Narutowicza, P.O.W., Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Pomorską, pl. Wolności, Nowomiejską, Zgierską i dalej właściwymi trasami.
Tramwaje linii 43A wyjeżdżające z ET-1 w kierunku Konstantynowa Ł. pojadą ulicami: Pomorską, Konstytucyjną, Narutowicza, Tramwajową, Węglową, Rodzin Poznańskich, Kilińskiego, Pomorską, pl. Wolności, Legionów i dalej właściwą trasą
Zjazdy do zajezdni linii 3, 11A, 11B i 43A będą również odbywać się ww. trasami.
zmiany tras autobusów linii 55, 57, 77 w związku dopuszczeniem do ruchu ul. Sienkieiwicza w kierunku południowym
4. W związku z dopuszczeniem do ruchu w kierunku południowym ul. Sienkiewicza (na odcinku Piłsudskiego - Brzeźna) na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, od dnia 18 września 2017r. ulegną zmianie trasy autobusów linii 55, 57 i 77:
linia 55 DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Milionowa, Przędzalniana, Tymienieckiego, Kilińskiego, Abramowskiego, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Politechniki, Obywatelska, Waltera-Janke, Maratońska, Retkińska, Kusocińskiego – KUSOCIŃSKIEGO
linia 57 ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Wólczańska, Pabianicka, Paderewskiego – KARPACKA
linia 77 WYDAWNICZA – Tuwima, Przędzalniana, Fabryczna, Kilińskiego, Abramowskiego, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Politechniki, Inżynierska, Wołowa, Proletariacka, Wróblewskiego, Jana Pawła II, Obywatelska, Nowe Sady, Pustynna, Zenitowa, św. Franciszka, Leszczowa, Pabianicka, Prądzyńskiego, Czahary – STARE ROKICIE
Zmiany tras ww. linii wyłącznie w podanych kierunkach jazdy