Reorganizacja linii autobusowych w Łodzi

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ale gdzie byś chciał jeszcze komunikacje wysłać? Wydaje mi się że tak jak teraz jest to wystarcza chyba że jestem w błędzie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

no np. Romanów jest IMO bardzo niedobusiony. Albo baza PKS na Smutnej.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Co do bazy PKSu na Smutnej to mam taki pomysł:

Linia 56 – rezygnacja z kursu kieszeniowego do bazy PKS, zachowanie relacji Pl. Dąbrowskiego – Arturówek, czas przejazdu 23-23 minuty, częstotliwość 55 minut, obsługa jeden autobus maxi z zaj. Kilińskiego lub Limanowskiego.

Linia 56A –Trasa: Pl. Dąbrowskiego – Sterlinga, Rewolucji 1905r., Uniwersytecka, Strykowska, Smutna, PKS, Doły, Telefoniczna – Zaj. MPK (z powrotem: Uniwersytecka, Jaracza – Pl. Dąbrowskiego). Cel: obsługa ulic: Doły, Smutna, Telefoniczna. Ułatwienie mieszkańcom ulic Doły, Smutna, Telefoniczna oraz pracownikom bazy PKS dotarcia do Pl. Dąbrowskiego bez konieczności przesiadki. Konieczność usytuowania nowych przystanków: Smutna-Strykowska(kier. wschodni), Telefoniczna-Ogródki działkowe (kier. wschodni oraz zachodni). Czas przejazdu 17-17, częstotliwość 45 minut, obsługa jeden autobus mini z zaj. Kilińskiego lub Limanowskiego.
Eugeniusz

Morton = super propozycja!

Post autor: Eugeniusz »

Bardzo podoba mi się propozycja Mortona. Uważam, że facet dokonując stosunkowo niewielkich zmian potrafił wskazać na kilka obecnych niedoróbek. Wypada mieć nadzieję, że zdecydujesz się Mortonie wysłać to do ZDIT albo że ludzie z ZDIT pojawiają się na komunikacyjnych forach.

Szczegolny plus za usensownienie linii 75 (krócej i przez dłuższy odcinek Widzewskiej, nie przez samo Tesco) i za 82 (dobry pomysł na połączenie Dąbrowy przemysłowej z punktem przesiadkowym na Piłsudskiego).

Jednak 56 bym zostawił bez "A" i bez kursu przez ul. Smutną. Tamtędy dałbym 67 i puścił w realcji: Pl.Dąbrowskiego - Uniwersytecka - Strykowska - Smutna - Doły - Telefoniczna - Janosika - Brzezińska - Zjazdowa - Łukszewska. Argument? Umożliwienie mieszkańcom takich ulic jak Bystrzycka, Drwęcka, Doły dobrego dojazdu do punktu przesiadkowego (Pl.Dabrowskiego lub Brzezinska) lub do tramwaju na Telefoniczna, Pomorska lub Narutowicza. Tam mieszka duzo starszych osob i trudno im isc pieszo do Tramwaju, to jednak jest spory dla nich kawalek. Obsluga autobusem 12 metrowym z Limanowskiego. W niedziele midi i dodatkowo do godziny 14 drugi midibus. Ci sami starsi ludzie z wspomianych ulic maja daleko zarowno do kosciola sw. Teresy jak i na Janosika. Wiem ze nie wszyscy sa wierzacy i komus moze sie to nie spodobac, ale w koncu nie liczy sie powod, a faktyczne zainteresowanie ludzi przejazdami.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Re: Morton = super propozycja!

Post autor: morton »

Eugeniuszu twój pomysł z 67 jest ciekawy. Z jednej strony mi się podoba ale widze dwa minusy: 67 po cześci ma wspomagać 53 (jednak nie jest to najwazniejsze Obrazek ) drugim problemem jest obsluga. Sam powiedziałeś, że ma to być linia dla ludzi starszych, jednak czasem na 67 pojawiają sie Jelcze M11, 120MM lub Ikarusy Obrazek Trzeba więc oddac tą linie w całości Limance i po kłopocie Obrazek

PS: maila do ZDiT-u już wysłałem Obrazek
Eugeniusz

Post autor: Eugeniusz »

Morton, zwróć też uwagę, że mało kto jeździ 67 gdzie indziej niż na targowisko... Do M1 można dojechać 53, a nawet jeśli z Pl Dąbrowskiego jechałoby się czymś innym, to jest 81, 87, 64 - 100 % pewności, że w ciągu najbliższych 5 minut coś będzie jechało w stronę M1.

Kolejny atut 67 to dowóz dzieciaków do szkoły nie tylko raz czy 2 razy dziennie, ale cały dzień. To duża wygoda.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Masz racje, że 67 to głownie na targowisko ale jest też pewna alternatywa, ktorą myslę, że mozna zlikwidować Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Osobiście uważam, że z oszczędności mozna by 67 skrócić do Dworca PKS Północnego, po ma jeżdzić aż tam gdzie teraz. Tymbardziej, że to tylko jeden autobus jezdzi.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
kasica

Post autor: kasica »

CO TO ZA MPK?????????DZISIAJ NA AUTOBUS 69 CZEKAŁAM 45 MIN.O GODZINIE 8:45.CZY WGODZINACH RANNYCH TAK POWINNY CHODZIĆ AUTOBUSY??

Od moderatora Ukalo:
1. Nie wrzeszcz
2. Pisz w odpowiednich wątkach
3. Następnym razem skasuję takiego posta bez ostrzeżenia
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

zależy na jakiej linii Obrazek)) Ale tak w ogóle to chyba pomyliłaś miejsca...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

No i mamy korekty układu Obrazek Od poniedziałku 97 przez Podchorążych a nie Złotnem Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Skąd to wiesz?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Ja bym zaproponował zwiększenie częstotliwości linii 70 do Rzgowa i dodatkowo skierować ją przez centrum miasteczka,a nie krajową "1".
W ten sposób ułatwi się podróż do centrum Łodzi mieszkańcom Rzgowa
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

To bym popierał. Bo tak praktycznie ten autobus jedzie 7 min bez przystanku a w mieście by troche ludzi się jeszcze zebrało zapewne. A co do częstotliwości też powinna byc większa bo już teraz jest niezły tłok jadąc do CH "PTAK".
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Co do 70 to bezsensu, że przejeżdża, ale nie staje na przystanku Starowa Góra.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Rzgów (konkretnie "Ptak") płaci. Starowa Góra - nie. Ot co...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No tak płacić nie płaci ale to jak by sie dogadali żeby się jednak zatrzymywał to chyba aż tak kosztowne i bolesne to nie jest Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Wracajac z CH 70 jest zapchana wiec i tak by sie nie zmiescił.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Można częstotliwość zwiększyć. Obrazek
Zablokowany