linie 73, 79, 84, 89 i linia K

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
zbychooo
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: pn 20:46, 18 lip 2005

linie 73, 79, 84, 89 i linia K

Post autor: zbychooo »

Od 16 lat mieszkam na Radogoszczu (tyle lat też zyjęObrazek) i na "mojej" krancówce na 11 listopada zagosciło kilka linii, które albo obecnie zostały przemianowane albo jeżdzą innymi trasami...
Linia 79: Z Radogoszcza jechała 11 listopada, Włókniarzy, Pojezierską, Zgierską, Zachodnią, Legionów do Placu Wolności (spowrotem: Nowomiejską) pomino wydaje mi się duzej frekwencji, ktoregoś lata linia ta została zlikwidowana... Pojawiła się dopiero kilka lat póżniej (i kursuje do dziś) ale już na innej trasie Obrazek
Linia 84: Tutaj nic się nie zmieniło poza tym że przeniesiono petlę spod Stomila blizej cmentarza..., choć podobne niektóre kursy były kierowane na Sianokosy (po co? do dziś nie wiem ale na mapie z 1984 jest to zaznaczone)
Linia 73: Tutaj też wiele się niezmieniło poza tym że nie ma juz krancówki na Placu Barlickiego Obrazek (Kiedys czytałem ze były plany wydłużenia jej na Dworzec PKP Łódx Kaliska, ale jak widać nic z tego nie wyszło)
Linia 89: Z tą linią jest mały szkopół... Otóż wiem ze konczyła ona bieg na Radogoszczu Wschodzie, nie: Zachodzie, ale z dzieciństwa pamietam ze czasem gościła na petli przy 11listopada... Ktoś wie coś więcej?
Linia K (teraz: 99): Taa pamietam jeszcze i te linie przyspieszone czy pospieszne Obrazek

Oprócz tego przez kilka miesiecy kursowała na 11listopada linia B, no ale została ona zawieszona na dłuuuuuuuugi sezon letni jak podało MPK i jak dotad ten sezon trwa Obrazek

Pozdrawiam
Zbychooo
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Teraz chyba linia 99 cieszy się dość dużym powodzeniem często widziałem w mieście zapełnione autobusy tej linii.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

B byla linia komercyjna, jej trasa nie byla nawet zla ale nie byla ona popularna wsrod pasazerow z powodu odmiennej taryfy. Widywalem autobusy linii B w drodze do szkoly Obrazek i zawsze byly puste, wiec nie dziwie sie ze ja zawiesili na wakacje Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No właśnie, ja sam nie wiem czemu parę lat temu została skasowana linia 79. Może ktoś wie jak było na serio.
Linia 79 była analogiczna do 59, tylko czemu komuś przeszkadzała?
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

79 nie miala duzej czestotliwosci, poza tym ludzie woleli 99, podobna trasa, wieksza czestotliwosc , dojazd do centrum - same plusy
79 bylo glownie dla mieszkancow Lisciastej oraz dla tych ktorym 99 ucieklo Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

morton pisze:79 nie miala duzej czestotliwosci, poza tym ludzie woleli 99, podobna trasa, wieksza czestotliwosc , dojazd do centrum - same plusy
79 bylo glownie dla mieszkancow Lisciastej oraz dla tych ktorym 99 ucieklo :P
Pamiętam 79, czasem nią jeździłem, krótkie hungary były. Pamiętam jeszcze "marchewy" tam jeździły. Zawsze wolałem 79 niż 99 jechać bo na dziewiątkach taki pospolity tabor zawsze był :twisted:
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Re: linie 73, 79, 84, 89 i linia K

Post autor: dziki »

zbychooo pisze:Od 16 lat mieszkam na Radogoszczu (tyle lat też zyjęObrazek) i na "mojej" krancówce na 11 listopada zagosciło kilka linii, które albo obecnie zostały przemianowane albo jeżdzą innymi trasami...
Linia 79: Z Radogoszcza jechała 11 listopada, Włókniarzy, Pojezierską, Zgierską, Zachodnią, Legionów do Placu Wolności (spowrotem: Nowomiejską) pomino wydaje mi się duzej frekwencji, ktoregoś lata linia ta została zlikwidowana... Pojawiła się dopiero kilka lat póżniej (i kursuje do dziś) ale już na innej trasie :)
Linia 84: Tutaj nic się nie zmieniło poza tym że przeniesiono petlę spod Stomila blizej cmentarza..., choć podobne niektóre kursy były kierowane na Sianokosy (po co? do dziś nie wiem ale na mapie z 1984 jest to zaznaczone)
Linia 73: Tutaj też wiele się niezmieniło poza tym że nie ma juz krancówki na Placu Barlickiego Obrazek (Kiedys czytałem ze były plany wydłużenia jej na Dworzec PKP Łódx Kaliska, ale jak widać nic z tego nie wyszło)
Linia 89: Z tą linią jest mały szkopół... Otóż wiem ze konczyła ona bieg na Radogoszczu Wschodzie, nie: Zachodzie, ale z dzieciństwa pamietam ze czasem gościła na petli przy 11listopada... Ktoś wie coś więcej?
Linia K (teraz: 99): Taa pamietam jeszcze i te linie przyspieszone czy pospieszne :)

Oprócz tego przez kilka miesiecy kursowała na 11listopada linia B, no ale została ona zawieszona na dłuuuuuuuugi sezon letni jak podało MPK i jak dotad ten sezon trwa :)

Pozdrawiam
Zbychooo
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Tabor jaki jest taki jest. Nie mysl ze jest tak tylko z 99. Czasem (zwłaszcza w szczycie) nie ma 3 kolekjnych 69 a czwarty to np. Jelczyk M11 , wtedy to jest jazda Obrazek
Gość

Re: linie 73, 79, 84, 89 i linia K

Post autor: Gość »

zbychooo pisze: Linia 84: Tutaj nic się nie zmieniło poza tym że przeniesiono petlę spod Stomila blizej cmentarza..., choć podobne niektóre kursy były kierowane na Sianokosy (po co? do dziś nie wiem ale na mapie z 1984 jest to zaznaczone)
Na Sianokosach gdzie kiedyś jeździło 84 w niektórych kursach jest do tej pory jakaś stara fabryczka w typie PRL-owskich zakładów czy coś w tym stylu. Chodziło o dojazd pracowników do tego zakładu.
Jak ktoś mieszkał na 11-go Listopada i tam pracował to szybciej doszedł na piechotę przez tory kolejowe (84 zataczało taką fajną pętlę prawie do punktu wyjścia - coś jak 71 obecnie)
Gość

Re: linie 73, 79, 84, 89 i linia K

Post autor: Gość »

zbychooo pisze: Linia 84: Tutaj nic się nie zmieniło poza tym że przeniesiono petlę spod Stomila blizej cmentarza..., choć podobne niektóre kursy były kierowane na Sianokosy (po co? do dziś nie wiem ale na mapie z 1984 jest to zaznaczone)
Na Sianokosach gdzie kiedyś jeździło 84 w niektórych kursach jest do tej pory jakaś stara fabryczka w typie PRL-owskich zakładów czy coś w tym stylu. Chodziło o dojazd pracowników do tego zakładu.
Jak ktoś mieszkał na 11-go Listopada i tam pracował to szybciej doszedł na piechotę przez tory kolejowe (84 zataczało taką fajną pętlę prawie do punktu wyjścia - coś jak 71 obecnie)

Jeśli chodzi o linię B to została ona zlikwidowana ze względu na małą frekwencję. A frekwencja była mała nie dlatego że linia prowadziła do nikąd bo nawet w miarę sensownie jechała.
Frekwencja była mała bo to była linia komercyjna, wchodziło się tylko pierwszymi drzwiami i trzeba było kupić bilet u kierowcy (a dokładnie z automatu - dlatego kursowały tam wyłącznie Volvo7000 z 2003 r z automatami Emtala - takie jakie jeżdzą na nocach czy na 60-ce).
Dzięki temu linie nie była popularna wśród użytkowników migawek (duża grupa) i gapowiczów (jeszcze większa)
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ile kosztuje bilet na komercyjnym odcinku 60?
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
kierowca

Post autor: kierowca »

szymon5444 pisze:Ile kosztuje bilet na komercyjnym odcinku 60?
Obecnie żadna linia autobusowa obsługiwana przez MPK nie jest komercyjna i na każdej obowiązują bilety MPK zgodnie z taryfą zatwierdzoną przez radnych miasta Łodzi.
Jedyną linią komercyjną jest tramwajowa 11 na trasie od Chocianowic do Pabianic.
Komercyjna to znaczy - przewoźnik sam ustala opłaty za przejazd na takiej linii, nie dostaje dofinansowania z gminy (wozoklimoetry) ale wszystkie wpływy z biletów trafiają do kasy przewoźnika (wpływy ze sprzedaży biletów MPK Łódź trafiają do kasy miasta a nie do MPK)
60A do Imielnika jest w granicach miasta Łodzi więc wozokilometry na tej lini płaci Łódź. 60 do Dobrej kursuje na podstawie umowy z gminą Dobra.

Volvo 7000 wyposażone w automaty do sprzedaży biletów kursują przede wszystkim tak gdzie najtrudniej kupić bilet czyli na liniach nocnych i na 60.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Aha, bo najpierw mieli nie przedłuzać umowy z Dobrą, a potem mieli zrobić komercyjny odcinek, by im się opłacało.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

kierowca pisze:Jedyną linią komercyjną jest tramwajowa 11 na trasie od Chocianowic do Pabianic.

Od Małego Skrętu do Pabianic. Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

szymon5444 pisze:Aha, bo najpierw mieli nie przedłuzać umowy z Dobrą, a potem mieli zrobić komercyjny odcinek, by im się opłacało.

Musiało im sie nie opłacac skoro przedłuzyli umowe :P
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

NIE PRAWDA

Post autor: dziki »

morton pisze:
szymon5444 pisze:Aha, bo najpierw mieli nie przedłuzać umowy z Dobrą, a potem mieli zrobić komercyjny odcinek, by im się opłacało.

Musiało im sie nie opłacac skoro przedłuzyli umowe :P


MPK zażyczyło sobie podwyżkę opłat z 3000zł. na miesiąc do ponad 5000zł. I to, że linia jest przedłużona nie jest zasługą władz Dobrej, Strykowa czy innej władzy tylko CKU w Dobieszkowie które płaci za te kursy 60 z własnych funduszy...
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No, MPK jest bardzo chciwe, zresztą prezes musi mieć za co utrzymać samochód.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ludzie nie czepiajcie się już tego faceta (nie mówię tylko do szymona Obrazek) Może lubi służbowe samochody Obrazek ale przynajmniej wie co robi. Świadczy o tym spłata zadłużenia Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Prezes znów zrobił kasę teraz koło 40 tysięcy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ODPOWIEDZ