[pr] Kobiety za kierownicą autobusów

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Według mnie to jest Vero( jako ciekawostka ale chyba ja kazdy wie vero z jelcza ma kierownice mercedesa)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Szczerze, to nie przyglądałem się kabinie z tego artykułu, zresztą nie znam ich na pamięć. Natomiast istotnie panie "pozowały" na przegubach.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Pozowały w Conecto.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Moze poprowadza takie Connectwo, w sumie czym wieksze tym lepiej sie prowadzi:)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

morton pisze:Pozowały w Conecto.
Ale jeżdzą Vero (chyba).
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Dzisiaj rano widziałem kobietę-kierowcę stojącą z przodu (przy pierwszych drzwiach) gniota #2517 na linii 93 obok prowadzącego kierowcy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

W kabinie nie mogła jechać, bo to zabronione.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

ukalo pisze:W kabinie nie mogła jechać, bo to zabronione.
Stała obok pierwszych drzwi.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Proponuję zatem napisać o tym jeszcze do kierownika EA-2, bo może przypadkiem nikt z MPK nie czyta tego forum.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

To może zablokuj tego posta a nie się wyzłośliwiasz, chyba możesz jako moderator?:>
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Chyba nie mogę, gdyż nie jestem moderatorem.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

hmm a skad to "moderator" pod nickiem? W każdym razie poważnie mówiąc jeśli Uki nie może to niech jakiś inny moderator to zniknie Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Mnie nie pytaj Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Express Ilustrowany Bliżej Ciebie 3 listopada 2007 r. pisze:Jak przyjmą je pasażerowie?
Dziewczyny za kółko!

Hasło "kobiety na traktory" nabiera w Zgierzu nowej aktualności. Tym razem nie chodzi co prawda o ciągniki, ale o równie potężne pojazdy - miejskie autobusy. Miejscowa firma komunikacyjna chce powierzyć kobietom ich prowadzenie. Panie mają być przeszkolone za darmo, dostaną też najnowsze, w pełni zautomatyzowane pojazdy. Byle tylko zechciały nad nimi zapanować na drodze...

- Nie ukrywam, że mamy problem z kadrami - mówi Marek Wachowicz, prezes Zgierskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego "Markab". - Powinniśmy zatrudniać 70 kierowców, tymczasem obecnie pracuje ich o 20 mniej. To powoduje, że są przeciążeni pracą. Poszukiwania kandydatów wśród mężczyzn nie przyniosły spodziewanych rezultatów, bo bardzo wielu kierowców autobusów wyjechało do pracy za granicę. Dlatego postanowiłem zaprosić do naszej firmy panie.

Przysli kierowcy kobiety mogą liczyć na około 2 tys. zł wynagrodzenia plus premia za ewentualną oszczędność paliwa. Jeśłi będą jeździć w nadgodzinach, ich pensja może dojść nawet do 3 tysięcy, a może i więcej, bo szef zapowiada podwyżki. Zanim jednak usiądą za kierownicą autobusu z pasażerami, muszą przejść dwumiesięczny kurs. Jest on bezpłatnym o ile kandydatka zobowiąże się do przepracowania w firmie co najmniej dwócj lat.

Potem mogą liczyć na najnowszy typ pojazdów, ze wspomaganiem, automatyczną skrzynią biegów i elektroniczną pokładową. Nad bezpieczeństwem pań prowadzących miejskie autobusy będą czuwały kamery, które "Markab" ma zamontować jeszcze w tym roku.

(...)
Dodam jeszcze, że od jakiegoś miesięca pani kierowca jeździ także w TP.
Chester
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: śr 09:10, 10 paź 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew Wschód

Post autor: Chester »

Jako motorowe to panie widziałem na składach z Dąbrowskiego. Tam o ile się nie mylę panie zatrudniają, na innych zajezdniach tramwajowych raczej nie, jeżeli chodzi o MPK. Całkiem dobrze to wyglądało. Za kierownicą autobusu t strzeże to nie widziałem.
Jestem za tym, aby panie prowadziły tramwaje jak i autobusy, ponieważ bardzo często sie zdarza, że są równie dobrymi kierowcami jak panowie, a nawet lepszymi. Nie wliczając tak zwanych "blondynek" (nie chce obrażać blondwłosych , bo co niektóre są bardzo fajne i mądre:) No i mamy lub staramy się o równouprawnienie.
Po za tym fajnie jest popatrzeć na ładną panią motorową lub panią kiermankę Obrazek)
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Na Choćkach chyba też są Obrazek
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

@MNK: Na każdej zajezdni są.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Chester pisze:Jako motorowe to panie widziałem na składach z Dąbrowskiego. Tam o ile się nie mylę panie zatrudniają, na innych zajezdniach tramwajowych raczej nie, jeżeli chodzi o MPK. Całkiem dobrze to wyglądało. Za kierownicą autobusu t strzeże to nie widziałem.
A ja niedawno jechałem Conecto, które prowadziła pani i zdziwiłem się o tyle, że ZTCP to miały one prowadzić traktorki.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

W Zgierzu niech najpierw doprowadza swoje pojazdy do uzytecznosci, zwlaszcza eLke a potem neich zaczna narzekac czemu kierowcy odchodza od nich.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Panie prowadzą na pewno także Gnioty. Z Conecto byłbym ostrożny - tu (wg mojej wątpliwej wiedzy) potrzeba prawka D+E.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ