[komunikaty] remont ul. Kilińskiego

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

[komunikaty] remont ul. Kilińskiego

Post autor: rkplodz »

komunikat 10/07 pisze: Od dnia 14 marca 2007r, podczas wymiany torowiska na ul. Kilińskiego (na odcinku: Narutowicza - Północna), do odwołania nastąpią zmiany tras tramwajów linii: 1, 4, 5 i 7

- jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza: Z1

KOMUNIKAT 9/07

Linia 1
z Chojen do skrzyżowania Kilińskiego – Narutowicza bez zmian, następnie ulicą Narutowicza do pętli Radiostacja

linia 4
z Dąbrowy do skrzyżowania Kilińskiego – Narutowicza bez zmian i dalej ulicą Narutowicza do pętli Radiostacja z Helenówka trasa skrócona do pl. Wolności

linia 5
z Kurczaków do skrzyżowania Kilińskiego – Narutowicza bez zmian, następnie ulicami: Narutowicza, Konstytucyjną, Pomorską do pętli Telefoniczna

ze Szczecińskiej do skrzyżowania Kilińskiego – Północna bez zmian, następnie ulicami: Północną, Ogrodową, Zachodnią, Legionów, Cmentarną, Srebrzyńską, do pętli Koziny

linia 7
ze Śląskiej do skrzyżowania Narutowicza - Kilińskiego bez zmian, i dalej ulicami: Narutowicza, Zieloną do pętli Legionów / Włókniarzy

Zmiana tras dotyczy obu kierunków

- jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza: Z1

linia Z1
Plac Dąbrowskiego – Narutowicza, Wschodnia, Pomorska, (Plac Wolności), Nowomiejska, Północna, Sterlinga, Plac Dąbrowskiego

Linia Z1 będzie zatrzymywać się:

- na wysokości przystanków tramwajowych :Pomorska - plac Wolności i Nowomiejska - Północna

- na przystankach tymczasowych usytuowanych plac Dąbrowskiego i Narutowicza – Kilińskiego

- na przystankach autobusowych dziennych i nocnych Północna - Kilińskiego i Sterlinga – Pomorska

Bardzo porządne objazdy! :) To mi się podoba.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Warto zwrócić uwagę, że tym razem będą 2 "podwójne" linie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ciekawe czy znowu "z kropką" Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

NIe podoba mi sie to że Z1 przez Wschodnią będzie jeździć Obrazek Bo nie mam odwagi aby tam z cyfrakiem iśc i mam takie pytanko. Czy ktoś tam grupowo będzie ruszał? Bo poza Solną to chyba druga najgorsza ulica szczególnie w połączeniu z Włókienniczą Obrazek Obrazek Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

ja się zadowolę Pl.Dąbr. chyba Obrazek BTW gdzie jest Solna?
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

A ja bym nie demonizował tak Wschodniej za dnia. Chodziłem tam na lumpeksy i nie bałem się zanadtwo. Choć -oczywiście - zawsze z kimś jest raźniej Obrazek
5 na Kozinach to niezły rarytas, ale potrzeby Z1 nie rozumiem. Utrzymanie połączenia dwóch Placów? Ciekawe z jaką częstotliwością...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

rkplodz pisze:ja się zadowolę Pl.Dąbr. chyba ;) BTW gdzie jest Solna?

Solna to ta uliczka co Odchodzi od Pomorskiej MIędzy Wschodnią a Kilińskiego. Podpowiem może jeszcze. Wylot jej jest na Północnej prawie że naprzeciwko końca zabudowań pętli Północna w końcu od Franciszkańskiej.
geograf pisze:A ja bym nie demonizował tak Wschodniej za dnia. Chodziłem tam na lumpeksy i nie bałem się zanadtwo. Choć -oczywiście - zawsze z kimś jest raźniej ;)
5 na Kozinach to niezły rarytas, ale potrzeby Z1 nie rozumiem. Utrzymanie połączenia dwóch Placów? Ciekawe z jaką częstotliwością...

No wiesz chodzić po Wschodniej a wyciągać urządzenia typu komórka, aparat i inne cenne to jest różnica ;) Mam znajomych w tamtych rejonach i wiem co się dzieje nawet w dzień ;) Jednym słowem cuda są Panie cuda ;)
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Hmmm, całe życie żyłem w nieświadomości Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Aż teraz widzę ileż to razy ryzykowałem - może to dobrze, że nie znam tak dobrze Lodzi?
To taki komfort psychiczny chociaż jest, choć mam takie 'szczęście', ze zawsze co jadę bo Łodzi to albo na mych oczach gonią złodzieja, albo ktoś się bije albo sa jakieś awantury, wypadki...
Eh - jak się cieszę, ze mieszkam gdzie mieszkam - spokój o każdej porze mam Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Zetka uzasadniona, przecież żaden z tramwajów nie przejeżdża na drugą stronę rozkopanego odcinka.
Jak ktoś ma pecha, to mu cegła w drewnianym kościele na głowę spadnie. Może się okazać, że i grupka musiałaby biegać. Zależy też jak się człowiek zachowuje.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Zetka powinna jeździć pod Dworzec Fabryczny...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

prof_klos pisze:Aż teraz widzę ileż to razy ryzykowałem - może to dobrze, że nie znam tak dobrze Lodzi?
To taki komfort psychiczny chociaż jest, choć mam takie 'szczęście', ze zawsze co jadę bo Łodzi to albo na mych oczach gonią złodzieja, albo ktoś się bije albo sa jakieś awantury, wypadki...
Eh - jak się cieszę, ze mieszkam gdzie mieszkam - spokój o każdej porze mam :)
Oprócz młodzieży z siekierami na Bugaju.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Są już rozkłady:
Z1 co 10-12 min. w szczycie
4 - wariant "dąbrowski", 4. - "helenowski"
5 - analogicznie 5 z Kurczaków, 5. z Teofilowa
Pojawiają się ciekawe zjazdy piątki po Kościuszki - Piotrkowskiej Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Coś za rzadko to Z1.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

To ciekawe, w godzinach 19-22 dalo sie zrobic "łatwy rozkład" a w pozostałych już nie? Obrazek


[EDIT]

Nie mozna bylo na dodatek pomyslec o dodatkowych przystankach?

Wschodnia/Narutowicza [jak tamtędy przejezdza, to czemu mialby sie nie zatrzymac?]
Wschodnia/Rewolucji [zawsze blizej isc stamtąd niz od Kilinskiego/Narutowicza]

[/EDIT]
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Ja bym na czas remontów wprowadził linie tramwajowe czasowe (tak jak to jest w Krakowie) :
34 - Pl.Wolności-Helenówek
35- Szczecińska-Koziny

Ale to tylko taka mała sugestia Obrazek . Wiem, że zaraz na to spadną gromy krytyki, za to że mieszam i utrudniam. Ale w Krakowie to się sprawdza, czemu nie miałoby być u Nas?? . To jest na zasadzie, że na odcinku gdzie 4 i 5 by nie jechały, byłyby tzw.linie czasowe (ew.zastępcze).
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

@Krzychu: Bo w Krakowie robi się tak od kilkudziesięciu lat. Ludzie się do tego przyzwyczaili. U nas jest dobrze tak jak jest. Nie ma sensu robić niepotrzebnego zamieszania. Linie czasowe u nas zwyczajowo nazywa się Zx, a wariantowe xA, więc jeśli koniecznie chcesz zmienić oznaczenia linii kropkowych to na 4A/Z4 i 5A/Z5.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Ja bym nazwal 5tke ze Szczecinskiej na Koziny Z5 a 4ke z Helenowka do Pl. Wolnosci Z4. Oznaczenie xA ogolnie dziala na linie skrocone, a nie zastepcze czy podzielone.

Aleksej
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Zauważcie, że na czas remontu zniknie połączenie ul. Kilińskiego z Dołami (trasa '1'). Drugi wariant 5 można by poprowadzić tak, żeby nie dojeżdzał na Koziny, bo dla kogo? 5 dojeżdzająca od Szczecińskiej do skrzyżowania Zachodnia/Legionów może skręcić w lewo do Placu Wolności i zawrócić.
Piotrek
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pt 00:03, 02 mar 2007
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: Piotrek »

Wcale nie znika połączenie Kilińskiego z Dołami. 1, 4 i 5 dojedziesz do Pl. Dąbrowskiego, gdzie możesz przesiąść się na linie dojeżdżające w rejon Dołów.

5 nie skręci w lewo, bo nie może, a na Koziny wypadalo by dojeżdżał jakis tramwaj, choc mozna sie zastanowić czy 5 czy może 4 wydlużyć...
ODPOWIEDZ