[komunikaty] remont ul. Pomorskiej

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Jechałem wczoraj ul. Pomorską. Wysiadłem przy Sterlinga i zatkało mnie. Na zachód od tego przystanku panowie w pomarańczowych uniformach łatali Pomorską przy torach. Łaty niewielkie. Kilka ich było. Jakoś więcej czasu nie miałem, aby przyjrzeć się dokładanie, bo się spieszyłem.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A jakby płytę węgierską położyli, to nie byłoby problemu Obrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Jakaś masa wyciszająca , mająca na celu wyciszenie torowiska i odizolowanie od asfaltu.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Na Pomorskiej jest Icosit. Ale jak widać... Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Płyta węgierska to tylko odsunięcie problemu od szyn. Na Rzgowskiej tory zmodernizowano przeszło 10 lat temu, a są proste, jakby torowisko otwarto wczoraj. Za to między płytą a asfaltem są konkretne dziury. No, ale szynom to nie szkodzi:) trochę bardziej autobusom.
Michplo
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: pn 22:13, 31 mar 2008
Lokalizacja: Łódź- Górna

Post autor: Michplo »

Na Rzgowskiej tory zmodernizowano przeszło 10 lat temu, a są proste, jakby torowisko otwarto wczoraj.

Kazik o którym fragmencie torowiska mówisz:)?
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Dąbrowskiego - Paderewskiego
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Kazik pisze:Za to między płytą a asfaltem są konkretne dziury. No, ale szynom to nie szkodzi:) trochę bardziej autobusom.
Między płytami dziury też są dosyć spore ;)
Obrazek
Michplo
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: pn 22:13, 31 mar 2008
Lokalizacja: Łódź- Górna

Post autor: Michplo »

Naprawdę to torowisko ma 10 lat!? (10 lat temu miałem 7 lat:D)
Przecież komfort jazdy jest tam wyższy niż na wyremontowanych odcinkach Kilińskiego:)

Mógłbyś napisać tutaj/ na pm (jak myślisz) czemu to torowisko jest w tak dobrym stanie?Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Nie pamiętam kiedy dokładnie przeprowadzono remont, ale było to co najmniej 10 lat temu.

Co nieco o tej technologii: http://tramwar2.republika.pl/tw-plytaweg.html
A dlaczego jest w takim dobrym stanie - nie mam pojęcia, ale jak widać także i u nas czasem coś się udaje Obrazek
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Nie chce wprowadzać nikogo w błąd, ale świta mi, że około 1995 roku przeprowadzono remont na ul. Rzgowskiej (Dąbrowskiego-Broniewskiego). Chyba był to ten sam czas, kiedy przebudowano skrzyżowanie Rzgowska/Broniewskiego. Mogę się mylić, bo i dla mnie to już odległe czasy.

Jeżeli idzie o ten popękany asfalt, który styka się z płytą węgierską, to faktycznie estetycznie to nie wygląda, ale tak źle nie jest, ale tak musi być, że wszystkiego nie można mieć.

Wracając do tematu. Zauważyłem, że w kilku miejscach, asfalt popękał. Nie chciałbym zrzędzić, ale nie podoba mi się to. Ulica wyremontowana, proste szyny, a tu co jakiś czas łatki. I teraz pytanie, co jest tego przyczyną? Czy wykonawca coś nie tak zrobił czy to efekt uboczny tej technologii? A może jeszcze coś innego jest temu winne?

I ostatnia uwaga, a właściwie spostrzeżenie. Dlaczego na ul. Narutowicza, zastosowano dwie technologie układania torowiska? Na dość znacznym odcinku (Radiostacja-Wierzbowa i POW-Pl. Dąbrowskiego) tramwaje jeżdżą po torze węgierskim, zaś między Wierzbową a Pl. Dąbrowskiego ma sunąć po innej? Skąd ta niekonsekwencja w renowacji ul. Narutowicza?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Zmiana "mody" w ZDiT. Na odcinku POW-pl. Dąbrowskiego raczej zostanie zmienione na icosit.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To będą pruć dobre torowisko?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Na pl. Reymonta też wypruli.
Z dokumentacji przetargowej remontu wynika, że zmieni się tam położenie torowiska.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ukalo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ