Dojazd do Strykowa i Aleksandrowa Łódzkiego

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 851
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Dojazd do Strykowa i Aleksandrowa Łódzkiego

Post autor: BB93 »

Od 1 lutego zawieszona będzie linia nr 2. Powodem jest niska frekwencja spowodowana pandemią. Zawieszenie ma trwać trzy miesiące. Miejmy nadzieję, że zawieszenie nie będzie przedłużane co 3 miesiące aż wreszcie wszyscy zapomną o "dwójce".
Kpc21
Weteran
Posty: 7048
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Dojazd do Strykowa i Aleksandrowa Łódzkiego

Post autor: Kpc21 »

Swoją drogą od jakiegoś czasu możliwy jest już przejazd przez cały Tulipan Park, aż do drogi Dobra – Zelgoszcz – Swędów – Smolice – Stryków – w Smolicach.

W ten sposób zamiast zawracać tuż za Corningiem, autobusy mogłyby jechać dalej... Obecnie odległość od pętli 60C do najdalej położonych zakładów to aż kilometr do przejścia.

Możliwe byłoby np. przekierowanie linii 2, tak by zamiast skręcać z ul. Wodnej w Dobrej w prawo w kierunku ronda w Sosnowcu, jechała dalej prosto przez Zelgoszcz, Swędów, Smolice i tam skręcała do Tulipan Parku. Poprawiłoby to też skomunikowanie miejscowości takich, jak Zelgoszcz i Smolice – co prawda oferta linii 2 jest (jeszcze, dopóki nie zostanie ona zawieszona) mizerna, ale pozostała oferta komunikacyjna, do jakiej dostęp mają mieszkańcy tych miejscowości, jest jeszcze gorsza. Ogranicza się ona do dwóch odjazdów w ciągu dnia (jednokierunkowych, ale na tym odcinku linia ma charakter okrężny) komunikacji gminnej gminy Stryków.

Z drugiej strony, linia pominęłaby wtedy przystanek na DK71 przy Spedimeksie/Traczu – przystanek ten obsługiwany byłby już tylko wspomnianymi wyżej dwoma kursami komunikacji gminnej Strykowa (co ciekawe, linia ma tam rozkładowo 15- lub 20-minutowe postoje), a do skrzyżowania ul. Wodnej w Dobrej z DK71 jest stamtąd około kilometr drogi.

Inna opcja, na którą to połączenie pozwala, to zapewnienie jakiegoś skomunikowania podstrykowskiego kompleksu logistyczno-przemysłowego z przystankiem ŁKA w Swędowie... Dzięki temu połączeniu odległość ta staje się dużo krótsza. Z pętli Corning do stacji Stryków linia 60C jedzie aż 4 kilometry – i w godzinach szczytu stoi w korkach. Do Swędowa są stamtąd... w zasadzie też 4 km (myślałem, że będzie bliżej), ale dużo spokojniejszą drogą.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3600
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Dojazd do Strykowa i Aleksandrowa Łódzkiego

Post autor: Kuba »

W pewnym sensie niewielka frekwencja w "2" nie dziwi, zważywszy na to, że pracownicy chyba dwóch największych zakładów w okolicy (tj. Corning i Arvato) mają swoje autobusy. Do Arvato ze Zgierza są ponoć dwie linie różniące się nieco trasą, a do Corninga podstawowa trasa z Konstantynowa przez Aleksandrów i Zgierz (czyli pokrywająca się praktycznie z "2") jest od kilku miesięcy dodatkowo bisowana drugim autobusem w skróconej relacji do Zgierza.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7048
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Dojazd do Strykowa i Aleksandrowa Łódzkiego

Post autor: Kpc21 »

Do Arvato z Głowna jest nawet kilka linii pracowniczych. W Głownie widziałem wczoraj chyba aż trzy czy cztery autobusy ruszające z bazy – na linie Arvato – a trzy kolejne czekały na odjazd.

Taka linia powinna jednak też służyć mieszkańcom trasy (po coś przecież ją przetrasowano przez centrum Dobrej zamiast DK71, tak jak to było początkowo) oraz mieszkańcom powiatu (Strykowa, Aleksandrowa, także i Głowna po przesiadce) potrzebującym dotrzeć do jego stolicy – np. do lekarza, urzędu, szkoły, czy nawet do pracy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ