[Pabianice] Linia 41

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: mateeusz »

I już oficjalnie - od 1 marca całość Z41 obsługiwana będzie autobusami przez MPK Łódź.
Ostatni tydzień z przesiadką do Łodzi

O niedzieli 1 marca pasażerowie kursujący linią Z41 pojadą zastępczym autobusem bezpośrednio do Łodzi. Nie będzie przesiadki na granicy w Ksawerowie.


Od 1 marca obsługę całej trasy przejmuje łódzkie MPK, które „puści” autobus zastępczy od ul. Łaskiej w Pabianicach do pl. Niepodległości w Łodzi. Jak informuje urząd miasta od poniedziałku do soboty będą kursowały autobusy przegubowe.

W Ksawerowie autobusy będą się zatrzymywać na istniejących przystankach autobusowych oraz na tymczasowych przystankach w rejonie skrzyżowania ulicy Łódzkiej z Klonową i Szeroką, w Łodzi autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach autobusowych, w kierunku do Pabianic będą przejeżdżać przez pętlę Chocianowice-IKEA.
Źródło: https://epainfo.pl/ostatni-tydzien-z-pr ... -do-lodzi/
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: Yakuzzi »

Ciekawe skąd tym razem zabiorą autobusy żeby dać na Z41... :?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: px33 »

Z 43.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: kuba_bed »

Przecież już nie będzie też 74C.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: mig »

Autobusy na Z41 przejdą z 43, a z 74C powrócą na 55, 57 i 83.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: Wojtek94 »

Czyli podwykonwaca wchodzi od 1.03 do obsługi tras?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: Jordi »

Jeśli przeguby z 43 idą na 41 to tak, bo NS nie ma nigdzie zapasów autobusów pochowanych ;)

Ciekawe gdzie bazę BP sobie walnie.


Co do Z41, to od 1 marca ostatni kurs do Pabianic 23 minuty wcześniej niż dziś. W weekendy 30 minut wcześniej.
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: Woronin »

Krążą słuchy że wynajmą teren od MPO na Tokarzewskiego tak jak Bursiak oraz FKF.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: mig »

Wojtek94 pisze:Czyli podwykonwaca wchodzi od 1.03 do obsługi tras?
Na Z45 i Z46 wchodzi od 1 marca, a na 43 od 14 marca.

Tak, na Tokarzewskiego będą stacjonować.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: nowy1212 »

Korzystając z okazji przejechałem przez Pabianice i Ksawerów- nic się nie dzieje, brak sprzętu, nie widac by jakiekolwiek prace w ogóle sie odbywały. A niby w marcu miały się zaczac - tak wiem korona, ale wiele inwestycji jest w budowie

Przy czym nie wiem jak między Cegielnianą a Nawrockiego
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: Jordi »

Jeszcze w czerwcu ruszy przebudowa tramwaju w Pabianicach. 15 czerwca wykonawca przejmuje odcinek Łaskiej od pętli Wiejska do Zamkowej i rozpocznie prace nad wymianą torowiska :)


Wiadomo też, że termin oddania przesunięto z 30 września na 31 grudnia 2021 z powodu wirusa.


źródło: pabianice.tv
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: prof_klos »

No i dzieje się.
W Pabianicach na ulicy Łaskiej od dawna leży już nowy tor. Widać pewną zmianę w jego układzie, między innymi tor przy dworcu kolejowym będzie "odwrócony" na zwrotnicy, tramwaje jadące od strony Łodzi będą zjeżdżać "na bok", a nie, jak dotąd, jechać na wprost. Kolejna zmiana to wysunięcie zwrotnicy przy zjeździe z ulicy Zamkowej w Łaską w stronę parku, co ma zapobiec drżeniu kamienicy, na co skarżyli się od lat mieszkańcy.
Na ulicy Zamkowej i Warszawskiej prace jeszcze nie ruszyły. W Ksawerowie kładą nowy tor od Małego Skrętu. Skandalem są "zygzaki" pod perony autobusowe i tramwajowe. Z prostej linii zrobił się tor przeszkód...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: STUDI »

prof_klos pisze:
sob 22:10, 16 sty 2021
Skandalem są "zygzaki" pod perony autobusowe i tramwajowe. Z prostej linii zrobił się tor przeszkód...
Czyli wysiadanie z tramwaju praktycznie wprost na jezdnie jest lepsze, tak? Dyskusyjnym może być jedynie dwusplot przy przystanku Widzew. ale bez rezerwy pasa drogowego na lewoskręt będą tam korki. Argument dawać przeciwnikom trawmaju, wystarczy iż jest znaczny jazgot że durny prezydent Pabianic marnuje kasę na tramwaj.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: prof_klos »

STUDI pisze:
pt 22:16, 12 lut 2021
prof_klos pisze:
sob 22:10, 16 sty 2021
Skandalem są "zygzaki" pod perony autobusowe i tramwajowe. Z prostej linii zrobił się tor przeszkód...
Czyli wysiadanie z tramwaju praktycznie wprost na jezdnie jest lepsze, tak? Dyskusyjnym może być jedynie dwusplot przy przystanku Widzew. ale bez rezerwy pasa drogowego na lewoskręt będą tam korki. Argument dawać przeciwnikom trawmaju, wystarczy iż jest znaczny jazgot że durny prezydent Pabianic marnuje kasę na tramwaj.
Tomek, wystarczyło torowisko PRZESUNĄĆ o metr, półtorej, w stronę należącego i tak do pasa jezdni gruntu. No ale przepisy, biurokracja.
A dwusplot to bzdura dekady. Po co? Mijanka, splot, mijanka. W takim układzie mogli zrobić jedną mijankę, krótką, a nie dwie rozdzielone splotem, co nie ma sensu. To są moje jedyne uwagi. W samych Pabianicach tor będzie nieco inaczej poprowadzony, relację z tego na GTLodz zamieściłem ostatnio.
Pozdrawiam.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: Kpc21 »

Ktoś przypomni, jaki był czas przejazdu tramwaju od Wiejskiej do Ikei przed rozpoczęciem przebudowy?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: Jordi »

31-33 minuty. Po remoncie myślę, że 5 minut gdzieś mniej, chociaż uważam, że 7-8 da się uciąć.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: prof_klos »

Najwięcej "utną" na odcinkach, które były zwolnione z racji na zły stan torów ("Tkaniny Techniczne" - Warszawska/Sikorskiego, Zamek - Zamkowa/Kilińskiego).
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: nowy1212 »

To trochę zdjęć z Pabianic

1. Problem z DDRką jest taki, ze jadac od wschodu nie ma na nią wjazdu, ale moze jak skończa całośc to będzie? Plusem jest to, ze porobiono wjazdy na DDR w innych miejscach w okolicy skrzyżowań, więc jadć z północy Pabianic i skrecając w lewo będzie można łatwo dostac się na DDR
Obrazek

2. Dla mnie niesamowita przemiana, jeszcze tylko ten plac obok mogliby ogarnąc ale cos słyszałem ze sa plany
Obrazek

3. To z jednej strony widac przebieg torowiska, ale chciałem pokazac kostkę która jest na całej budowie dorbze ułożona, nie wypada ai wg mnie nie ma szans by wypadła
Obrazek

4. Stylizowane latarnie to ładny dodatek :)
Obrazek

5. Przy okazji chce podkreślic, ze jakośc prac jest naprawde niezła - chodniki równo położone, krawezniki proste, do tego stosunkowo czysto. Przepaśc w stosunku do tego co się dzieje obecnie w Łodzi
Obrazek

6. Tutaj taki ładny widoczek - na żywo robi lepsze wrazenie i wygląda naprawde świetnie. Trochę OT ale kolejnym etapem powinno być wprowadzenie parku krajobrazowego i zadbanie o estetykę szyldów. Nie wiem jak z iluminacja budynków bo dawno nie byłem w Pabianicach w nocy, ale zdecydowanie nie brakuje takich które zasługują na iluminację
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10. Znowu zwracam uwagę na dobrze położoną kostkę. Przy okazji w tle kosze na śmieci - nie wiem jak będa wygladac za pare lat ale póki co wyglądają bardzo ładnie.
Obrazek

11. Doświetlane przejscia dla pieszych to standard na tej inwestycji. To generalnie standard w Polsce, w lodzi to raczkuje a tu wyszło swietnie. Brawo Pabianice!
Obrazek

12. Moim zdaniem słupy mają lepszy odcień niż w Łodzi. W Łodzi jest antracyt a tu jednak bardziej w ciemnoszary kolor i wg mnie to jest lepsze. w Łodzi powinno tez na to postawić przynajmniej poza Strefą Wielkomiejska bo czarne słupy za bardzo rzucają się w oczy
Obrazek

13. ładne nasadzenia, jescze raz pragne odnotowac że jest względnie czysto (tutaj to zupełnie czysto)
Obrazek

14. Na koniec budowa wiaty i jescze raz zwracam uwage na opaskę
Obrazek

Czekam na zdjęcia z lotu ptaka, ale na żywo naprawde jest ładnie i jestem tym mocno zaskoczony, bo dawniej dla mnie ta ulica to był koszmar...
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: joker8888 »

To niedługo uwolni się kilka autobusów z Z41. Ktoś wie, na jaką linię przejdą? Może Z13, bo BP Tour to naprawdę dramat... Swoją drogą ciekawe, do kiedy miasto przedłużyło z nimi umowę. Mam wrażenie, że przeszło to po cichu jakimś aneksem. Z tego co pamiętam, umowa kończyła się jakoś na początku tego roku.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: [Pabianice] Linia 41

Post autor: px33 »

W umowie była możliwość przedłużenia o rok, jako opcja.
ODPOWIEDZ