Z CZMP na Chełmy

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Z CZMP na Chełmy

Post autor: Kazik »

Proszę o podpowiedź: jak dojechać z okolic CZMP (a raczej Wołodyjowskiego) do Zgierza na Chełmy? Czy jest jakaś inna możliwość niż MPK + '46'/'Z3'? Interesuje mnie przejazd w sobotę rano i w niedzielę wieczorem (powrót), raczej bez długich spacerów (bagaże). Czy jest tam gdzieś przystanek PKS?
Jak tak sobie kombinuję, to wychodzi że to przynajmniej 3 przesiadki, ponad godzina jazdy z przystankami co minutę. Trochę to zniechęcające, choć może jestem po prostu nieprzyzwyczajony.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Przykro mi, ale nie masz innej możliwości. Jest co prawda PKS z Ptaka na 11 Listopada, ale on jeździ około 14.-15., a z Radogoszcza jest kawałek do lasu.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Dojedź tramwajem 5 do skrzyżowania Zachodnia-Limanowskiego i stamtąd cofnij sie kawałek na Bazarową . Z bazarowej masz co chwila autobusy do Zgierza.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

5 nie polecam ze względu na duże korki na Kilińskiego. Nawet jeśli pojedziesz piątką to musisz się przesiąść ze dwa razy. Ja bym wybrał takie rozwiąznie:
Od CZMP - 62/70/93
Kurczaki - Plac Niepodległości - 5/6
Plac Niepodległości - Helenówek - Z2
Masz przynajmniej w dwóch przypadkach minimum dwie linie, a w przypadku "zetki" dobrą częstotliwość nawet w weekend.
Las Chełmy idąc wzdłuż DK1 kończy się przystanek dalej w Zgierzu, tak więc nie masz innej możliwości jak dojśc sobie kawałek.
Autobusy z Bazarowej nie stają w lesie.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A przejeżdżają przez ten las? Bo mógłby wtedy poprosić kierowcę o taką małą uprzejmość.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Busy z Bazarowej zatrzymują się też na Zachodniej/Limanowskiego "jakby coś".
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

o3r pisze:A przejeżdżają przez ten las? Bo mógłby wtedy poprosić kierowcę o taką małą uprzejmość.
A jak się nie zatrzyma to trzeba będzie wracać ze Zgierza. Ja bym sobie przeszedł ten 1 przystanek.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Niw wiem jak ty, ale ja bym się spytał przed wejściem do wozu...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Dzięki za odpowiedzi:)
Dodam, że nie chodzi mi dokładnie o las, ale to osiedle domków tuż za nim i przystanek Łódzka/Chełmska w Zgierzu. Chyba nie jest on zbyt daleko od zajezdni?
Myślałem nad dojechaniem PKSem na Dw.Centralny i przesiadkę na inny, w stronę Zgierza. Myślę jednak, że wybiorę Z2, koło 6-7 w sobotę nie powinna za długo jechać.
ODPOWIEDZ