[Brzeziny] Komunikacja

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

[Brzeziny] Komunikacja

Post autor: klocu »

Skoro mówimy tu o regionie to może opowiem trochę o komunikacji w naszym "małym miasteczku".

Komunikację z punktem życia (czytaj Łodzią) obsługują:
- PKS Łódź /autobus - często spóźniony albo w trakcie roku szkolnego cudem dziwnym odwołany albo zamieniony na żółte maleństwo (tak 30 osób na przystaku chce dojechać do szkoły, do pracy i na uczelnie) albo przypadkiem złapał opóźnienie tak duże że można zrezygnować bo spóźnienie już przekroczyło limity dobrego smaku
- PKS Łódź BUS przez miasto z częstotliwością 1.5 godziny /zazwyczaj na czas, tolerancja opóźnienia + 4, - 2 minuty
- Kris Tour /przewoźnik prywatny więc z PKS'em toczy zaciętą walkę o klienta, przyjeżdza niezgodne z tabliczką rozkładową często przed konkurencją ale za to jedzie pod Galerię co dla niektórych jest znaczącym posunięciem w sferze komunikacji
- PKS Rawa Mazowiecka lub Skierniewice /zazwyczaj autobus, ciągnie się niemiłosiernie, nigdy na czas, jedzie przez osiedla ale trasa ta i wysiłki kiermana powodują notoryczne spóźnienia.
- PKS Łódź /przelotowy z Warszawy bardzo bardzo rzadko
- Prywatny bus do Nowego miasta /nikt nie wie kiedy jeździ ani o której przyjedzie

Konkurencja jak widać słaba (z doświadczenia użytkownika) choć przewoźników mozna powiedziec sporo. I powtarza się także numer że jeśli coś jedzie to wszystko naraz a jak nie jedzie to nic i zero możliwości wydostania się.

Plany przedłużenia MPK do nas byłyby zbawieniem ale plany upadły tak szybko jak się narodziły. Jak widzę fani komunikacji omijają nas szerokim łukiem - trochę szkoda że jesteśmy tylko punkcikiem na trasie do Wa-wa ale cóź taki już nasz marny los.

Do napisania skłoniły mnie posty o innych miastach okalających Łódź a o nas zapomniano więc ktoś musiał przypomnieć. Do nas tylko 24 km kochani Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

I jeszcze jest chyba darmobus spod M1, ale nie wiem czy jeździ w tygodniu
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Raczej tylko w weekendy... Kiedyś o nim chciałem się czegoś więcej dowiedzieć, to oprócz oficjalnej informacji np. na stronie www Reala (która i tak chyba jest mało dokładna), nic nie znalazłem... Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Tak się kiedyś zastanawiałem, czy dałoby radę wydłużyć 53 i 54 do Brzezin. Niekoniecznie wszystkie kursy oczywiście. MPK konkurowałoby wtedy z PKS-ami na linii 53, a na linii 54 z tym prywatnym przewoźnikiem jeżdżącym do Galerii (gdyby oczywiście wydłużyć te niektóre kursy 54 do Centralu czy nawet krańcówki przy Dworcu Kaliskim).

Taa, wiem, że to fantastyka Obrazek Jak sobie przypominam, to już skierowanie 54 do Natolina i Lipin było wielkim problemem, bo ktoś tam nie chciał dopłacać do kursów.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@px33 owszem frikobus jezdzi ale tylko w sobote i niedziele... choc czasem takze nie dociera i wtedy sie zaczyna...

co do wydluzenia - przydaloby sie nawet jesli odjazdy mialyby byc co godzine i jak widze i znam trasa pokrywalaby sie ze standardem czyli brzeziny -> nowosolna i tu albo jak 54 czyli skret na lewo albo prosto jak 53. ale czy faktycznie ta opcja moze pozstac tylko w sferze naszych pieknych marzen?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wydłużyć, ale 53, żeby pozbyć się wszystkich nieudolnych przewoźników na najpopularniejszej trasie Doły - Brzeziny. 53, co 30 minut i nowa linia 53A do Nowsolnej, co 15 minut. Wtedy też 54 mogłoby wrócić na Nowosolną, bo na trasie 53 byłyby Lipiny i Natolin.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@SEC jestem pod wrazeniem rozeznania i umiejetnosci planowania i dysponowania zasobami ludzkimi. pomysl jak najbardziej popieram. a co bylbyś skłonny puścić na linię?
ew ta linia Doły - Brzeziny nie zachaczałaby o krancówkę MPK tą "Lipiny kr." bo wsiada tam raptem kilka sztuk albo zjazd bylby w drodze do Łodzi na chwilę i dalej...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie widzę sensu puszczenia 53 do Brzezin PRZEZ pętlę w Lipinach. Powstała, bo przecież autobus nie zawróci sobie na DK 72. W pobliżu jest wcześniejszy przystanek, więc nie widzę problemu.

Co puścić? Zależy, co masz na myśli. Czy tabor? Jeśli tak to albo przeguby na 53 i krótkie na 53A, albo krótkie na oba warianty, bo przecież częstotliwość, co 30 minut i autobus mieszczący ok. 100 osób jest lepszy od busików kursujących z podobną częstotliwością.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Dodalbym jeszcze przelotowe miedzy warszawa a lodzia zatrzymujace sie w Brzezinach, PKS Bialystok i PEXa, moze cos jeszcze?
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@JAROMIR_9700 tak przelotowce już wspomniałem, PKS ŁÓDŹ i POLSKI EKSPRESS (o tym zapomniałem) a co do PKS Bialystok i PEXa to nie jestem pewien... zreszta ilość połączeń z czegos takiego jak Dworzec autobusowy Brzeziny (wrzuce Wam zdjecia - to jest całkowita ruina) to też rzadkość...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Marcin, PEx to właśnie Polski Express Obrazek

Co do taboru na ew. 53 - raczej 12m by starczyło, przynajmniej na początek. Zwiększyć pojemnośc można zawsze.

@Hradek: niestety, taka jest natura przewozów publicznych że jeździ się tam gdzie za to płacą Obrazek
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

@rpklodz no własnie nie mogłem skojarzyć od czego jest ten paskudny skrót Obrazek jakieś to takie było skomplikowane szczególnie w niedzielę

12 metrówka, tylko gdzie Panowie zamierzalibyśmy umiejscowić początek lini?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

W Łodzi? Może tam gdzie obecnie zaczynamy 53 czyli na pl. Dąbrowskiego? Chyba całkiem niezłe miejsce - w ścisłym centrum i dobrze skomunikowane. A w Brzezinach to Ty już chyba wiesz lepiej Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Oczywiście, że na placu Dąbrowskiego. Przecież wydłużamy 53 Obrazek.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

czyli sugerujecie pozostawienie miejsca. ok jest to bardzo dobry pomysl bo od centrum bardzo szybko dociera sie w każdy punkt z buta (w granicach rozsądku). co do lokalizacji u nas... hm ten dworzec autobusowy to jest dla mnie obecnie dworzec widmo, stara buda z desek, bałagan, resztki słupków: obecnie wszytsko to kilka słupków przystankowych i nic więcej. szukam czegos aktualnego co mogloby pokazac ten obraz nędzy i rozpaczy (jeden z wielu takich punktow) moze cos sie ruszy w sprawie jak pomecze nasze wladze mail'ami bo przeciez krajowke juz zrobiono wiec problem nawierzchni juz odpadl teraz trzeba ponegocjowac ale watpie bo ludziom przyssanym do przyslowowego koryta los miast staje sie jakos dziwnie obcy...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Marcin, nie wiem czy da to rezultaty - ale fajnie, że chcesz coś robić. Brzeziny to małe miasto, można chyba w miarę łatwo zbierać podpisy pod petycjami i tak dalej, a jakbyś potrzebował jakichś propozycji - to na forum niejedna osoba może pomóc.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Może pętla gdzieś obok szpitala w Brzezinach?
kunio
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sob 21:49, 25 sie 2007

Post autor: kunio »

@klocu: Zapewne gdy autobus MPK w końcu zawita w Brzezinach, plac Dąbrowskiego zakończy swój żywot w obecnej formie, a 53 będzie rozpoczynał swój bieg na nowej krańcówce pod Dworcem Fabrycznym. Przynajmniej takie są plany...

lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/759273.html
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Lepiej jakby powstała nowa linia a nie przedłużać istniejącą.
kunio
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sob 21:49, 25 sie 2007

Post autor: kunio »

@Arturro 70 Dlaczego lepsza jest nowa linia? I jak byś ją widział?
ODPOWIEDZ