[Brzeziny] Komunikacja

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Rozkład z Brzezin, Nowosolnej, Dworca Centralnego PKS:
http://brzeziny.pl/news.php?readmore=2017

Odjazdy z Nowosolnej do Brzezin i Łodzi podane... w jednej tabeli, rozróżnione kursywą i wytłuszczeniem.

Czy ja dobrze widzę, że odjazdy w stronę Łodzi z Brzezin i z Nowosolnej się nie zgadzają?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Faktycznie Obrazek

O ile kurs Nowosolna -> Brzeziny daje do odjazdu około 6 minut postoju na tzw. pętli, to w druga stronę robię się tego 10 do nawet 20 minut.
Póki co to skan tabliczki - skanom nie ufam do końca.
Temat sprawdzam i póki co rozkładów nie ma (na początku proponowałbym montaż dużej kasety z regulaminem i rozpiską taryfową - nie każdy musi się orientować w temacie).

A bardzo fajnie wyglądają kursy nocne, które znikają w Nowosolnej - czyżby przejście od razu w obsługę linii nocnej?

--
PS. Czy ktoś mógłby potwierdzić to co pojawiło się w piątkowych ŁWD o 18 jakoby cena biletu do galerii podskoczyła do magicznych 7 złotych?
anubis
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wt 14:38, 13 kwie 2010

Post autor: anubis »

klocu pisze:PS. Czy ktoś mógłby potwierdzić to co pojawiło się w piątkowych ŁWD o 18 jakoby cena biletu do galerii podskoczyła do magicznych 7 złotych?

Tak, o podwyżkach pisałem na poprzedniej stronie. 7 pln do Galerii Łódzkiej w PKSie Łódź, Dammar bez zmian.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Kpc21 pisze:Rozkład z Brzezin, Nowosolnej, Dworca Centralnego PKS:
http://brzeziny.pl/news.php?readmore=2017

Odjazdy z Nowosolnej do Brzezin i Łodzi podane... w jednej tabeli, rozróżnione kursywą i wytłuszczeniem.

Czy ja dobrze widzę, że odjazdy w stronę Łodzi z Brzezin i z Nowosolnej się nie zgadzają?

Rozkład z Nowosolnej obejmuje tylko kursy 53 do Brzezin i 53A z Nowosolnej na Węglową, bez kursów 53 z Brzezin bo te będą się zatrzymywać na innym przystanku.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

pawelczyk pisze:
Kpc21 pisze:Rozkład z Brzezin, Nowosolnej, Dworca Centralnego PKS:
http://brzeziny.pl/news.php?readmore=2017

Odjazdy z Nowosolnej do Brzezin i Łodzi podane... w jednej tabeli, rozróżnione kursywą i wytłuszczeniem.

Czy ja dobrze widzę, że odjazdy w stronę Łodzi z Brzezin i z Nowosolnej się nie zgadzają?

Rozkład z Nowosolnej obejmuje tylko kursy 53 do Brzezin i 53A z Nowosolnej na Węglową, bez kursów 53 z Brzezin bo te będą się zatrzymywać na innym przystanku.
No to wszystko byłoby dobrze. Tylko dlaczego na tym samym przystanku zatrzymują się 53A w stronę Łodzi i 53 w stronę Brzezin, a nie wszystkie autobusy w stronę Łodzi?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Kpc21 pisze:Tylko dlaczego na tym samym przystanku zatrzymują się 53A w stronę Łodzi i 53 w stronę Brzezin, a nie wszystkie autobusy w stronę Łodzi?

Bo zatrzymują się tam wszystkie jadące "z Łodzi". Najlepiej pojedź tam i zobacz rozmieszczenie przystanków. Nie ma możliwości, żeby autobus z Brzezin zrobił kółko na tym skrzyżowaniu żeby podjechać na ten sam przystanek co 53a.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Zobaczyłem to skrzyżowanie na Google Maps. Z tego co widzę, 53A i tak na tym skrzyżowaniu zawraca. 53 z Brzezin będzie się zapewne zatrzymywać na przystanku 54 w stronę Łodzi. Ale gdyby przenieść ten przystanek za skrzyżowanie (na jego zachodnią stronę), a raczej stworzyć nowy, bo 54 nie ma tam jak podjechać, mogłyby się tam zatrzymywać wszystkie autobusy 53 w stronę Łodzi. Zarówno te z krańcówki obok, jak i te z Brzezin. Wymagałoby to wydzielenia zatoki przystankowej, ale z tego co widzę, miejsce tam na nią jest. Obecny przystanek 53A stałby się przystankiem dla wysiadających.

Ewentualnie wszystkie autobusy mogłyby skręcać w ul. Grabińską i podjeżdżać na obecną pętlę 91. Ale to by wydłużyło jeszcze bardziej czas przejazdu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

No to z tym to już do ZDiT musisz się zwrócić.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kpc21 pisze:Wymagałoby to wydzielenia zatoki przystankowej, ale z tego co widzę, miejsce tam na nią jest. Obecny przystanek 53A stałby się przystankiem dla wysiadających.
Miejsca raczej nie ma, a sama budowa zatoczki, która trwałaby zapewne z 2 tygodnie do końca zakorkowałaby skrzyżowanie w Nowosolnej.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A jednak będą zmiany na linii 54 w Lipinach. Szybko ogłosili...

Obecna ilość kursów // od 1.12.2011:
14 // 7
9 // 4
8 // 1
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Postęp prac w Brzezinach:
- na każdym przystanku: wiacie lub słupku domontowano nową kasetę przystankową a'la MPK
- kasety są póki co puste

Rano nie było jeszcze nic.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Może rano kierowca pierwszego kursu dostanie wydruki rozkładów i klucze do kaset Obrazek
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Wczoraj jechałem kursem 12:30 z Brzezin do Łodzi, i pomimo soboty w SU12 było z 70 osób. Przypuszczam, że w tygodniu drzwi się pewnie nie moga zamknąćObrazek
MKM2010
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 17:26, 11 lut 2010
Lokalizacja: PKP Łódź-Niciarniana

Post autor: MKM2010 »

Ja jechałem już pierwszego dnia i zaskoczyła mnie wtedy frekwencja w 53 od Janosika do cmentarza w Brzezinach stałem. Moim zdaniem powinny jeździć przeguby.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

W stronę Brzezin sporo ludzi wysiada w Lipinach, a dużo wsiada w Nowosolnej pewnie po przesiadce z 54/91.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Wybierzcie się kiedyś przed 7:00 do Strykowa, zdziwicie się jak ci wszyscy ludzie się mieszczą w solówce na 60 i w PKS-ie z Głowna (H9). Najlepiej w taki dzień, kiedy ITD na Strykowskiej będzie kontrolować liczbę pasażerów w busach.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
anubis
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wt 14:38, 13 kwie 2010

Post autor: anubis »

Szkoda, że brakuje kursów w godzinach 12-14 z Węglowej. Aczkolwiek i tak duży plus, że wydłużono 53 do Brzezin. Jak jechałem w sobotę rano (ok. 7.30 w Brzezinach) to całkiem spora grupka osób czekała na przystanku przy ul. Traugutta, tak więc autobus MPK cieszy się powodzeniem. Może kiedyś po zwiększeniu ilości kursów uda "wygryźć się" busiki PKS Obrazek.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Sukcesem będzie, kiedy wygryzą autobusy PKS. Których jest niewiele.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Na 53 to przeguby powinny pojawić się jak najszybciej. Mimo artykułu można sprawdzić, że przed 7. rano już na terenie Łodzi ludzie zwyczajnie się nie mieszczą (leżą na kabinie - to tak odnośnie ostatniego wypadku na Siewnej).
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Pytanie: czyli jak rozumiem zakontraktowane są kursy autobusów krótkich 12m.

A wysłanie w trasę przeguba (#1846 o 7.55 z Brzezin) było związane z brakiem sprawnego taboru na zajezdni tak?
ODPOWIEDZ