[Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Widać już jakiś postęp w sprawie 78 na Targowy Rynek:D. Na Warszawskiej przemalowano pasy tak, żeby było więcej miejsca dla pojazdów omijających autobus zatrzymujący sie na przystanku. Domalowano również "zygzak".
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

Od dnia 18 kwietnia 2009r., w związku z zakończeniem budowy nowej pętli autobusowej w Aleksandrowie Łódzkim, na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, ulegną zmianie stałe trasy autobusów linii 78, 78A, N1

KOMUNIKAT 50/09

linie 78 i N1
z pl. Wolności, Andrespola i Janowa do skrzyżowania Warszawska – Daszyńskiego w Aleksandrowie Łódzkim bez zmian, a następnie Warszawską prosto do nowej pętli przy ul. Targowy Rynek.


z pętli przy ul. Targowy Rynek – Warszawska, Wojska Polskiego i dalej obecnymi trasami.


Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowym numerem telefonu: 0-801 301 309


źródło: http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

O tym samym chciałem napisaćObrazek Szkoda, że jeszcze nie ma rozkładu ułożonego. Jestem ciekaw przelotu między przystankami (zapewne na odcinku do łodzi bez względu na porę dnia cały czas tak samo;p).

Z tego miejsca pragnę złożyć moje najszczersze wyrazy współczucia dla kierowców, którzy będą dzień w dzień molestowani przez jednego z focistów Obrazek
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Od dnia 18 kwietnia 2009r., w związku z zakończeniem budowy nowej pętli autobusowej w Aleksandrowie Łódzkim, na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, ulegną zmianie stałe trasy autobusów linii 78, 78A, N1
BTW co ma 78A do zakończenia budowy pętli na Targowym? :P
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

M. Kaźmierczak pisze:Tam zaraz molestowani, z dachu będę walił, albo się za tojtojem ukryje :D

Cytat: Od dnia 18 kwietnia 2009r., w związku z zakończeniem budowy nowej pętli autobusowej w Aleksandrowie Łódzkim, na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, ulegną zmianie stałe trasy autobusów linii 78, 78A, N1

BTW co ma 78A do zakończenia budowy pętli na Targowym? :P
A to, że 78A zmieni rozkład jazdy, bo 78 (od pl. Wolności do przystanku Rojna / Rydzowa i w drugą stronę) ma łączny rozkład z 78A.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Jest napisane wyraźnie "zmiana trasy", a nie rozkładu. Proponuję najpierw przeczytać tekst, na który się odpowiada.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Do mieszkańców Aleksa - proszę sprawdźcie jutro także czy Carrefour zmieni trasę i pojedzie Wojska Polskiego i Warszawską na Targowy Rynek czy może jakoś inaczej? Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

No problem Obrazek

Pierwszym wozem, który odjechał z nowej krańcówki był #1495 - N1/1 (23:47) Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Kaźmierczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

O czasie odjechał? łooo zwykle odjeżdżali na N1 z 5-6 po czasie bo mieli za luźny rozkład;p

No sorka ale 12 minut do Chochoła to trochę przegięcie:D zwłaszcza jeśli ze Spadkowej do Chochoła w dzień78 leci 2 minuty a w nocy N1 3Obrazek
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

dzisiaj rano widziałem 78 na ul. Brużycy (koło mnie).
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Rano, w parku na Targowym Rynku wycinano niektóre drzewa i 78 zawracało prawdopodobnie gdzieś w Twoich okolicach.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Na stronie MPK Łódź 'zaktualizowano' rozkład linii 78, wklejając stary z początku 2009 roku, taa...
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

M. Kaźmierczak pisze:Na stronie MPK Łódź 'zaktualizowano' rozkład linii 78, wklejając stary z początku 2009 roku
a tak dokładniej to z 28.09.2007. i nie tylko na 78, ale także na N1
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Datę na oko podałem. Napisałem do administracji, żeby zmienili. Może moja uwaga podziała Obrazek
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

M. Kaźmierczak pisze:Napisałem do administracji, żeby zmienili. Może moja uwaga podziała ;)
Już podziałała. Są już aktualne rozkłady jazdy linii 78 i N1
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

HaloŁódź pisze:W „Studium..."
znalazły się m.in. plany na budowę
linii tramwajowej na Janów i
Olechów, do Centrum Zdrowia Matki
Polki oraz do Aleksandrowa czy
przeznaczenie rolniczych terenów na
Złotnie pod zabudowę mieszkalną.
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

HaloŁódź pisze:Po przegłosowaniu wszystkich rozpatrzonych uwag (aby przyspieszyć głosowanie będą one pogrupowane) p.o. prezydenta będzie musiał je uwzględnić i przygotować jednolity, pełny tekst „Studium...". Na następnej sesji (20 października) radni zdecydują o jego przyjęciu.

Jeszcze musi na to wszystko wyrazić zgodę Prezydent Łodzi jak i radni, zatwierdzić na to budżet itd...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

No ale to nie jest plan na przyszły tydzień żeby przygotowywać już pieniądze tylko chyba raczej na bliżej nieokreśloną przyszłość (czyt. dobrze byłoby gdyby ...)
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Ważne, że na tej podstawie powstaną plany zagospodarowania przestrzennego i podczas kolejnych inwestycji będzie musiało być zarezerwowane miejsce dla tramwaju.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

[quote="Express Ilustrowany "Bliżej Ciebie""]Wciąż nie mówią, tak jak trzeba
Po sześciu latach od przedłużenia linii 78 do Aleksandrowa Łódzkiego MPK wciąż nie wgrało właściwych zapowiedzi przstynaków do pamięci w autobusach. Od chwili opuszczenia Łodzi z głośników we wszystkich pojazdach słychać tylko słowa "następny przystanek", a potem cisza
- Nie wiem, co to za problem, bo przecież w Łodzi zmieniają trasy często, a mimo to zapowiedzi są aktualizowane na bieżąco - denerwuje się Michał Makowski, mieszkaniec Aleksandrowa. - Kiedyś w tej sprawie interweniowałem już w MPK, powiedziano mi wówczas, że w nowych autobusach wszystko będzie w porządku. Na trasie jeżdżą teraz nowe solarisy, a zapowiedzi jak nie działały, tak nie działają. Niby to drobiazg, ale denerwuje, tym bardziej że gmina płaci MPK ciężko zarobione pieniądze. To jakiś rodzaj dyskryminacji aleksandrowian.
Rzecznik prasowy MPK obiecał, że sprawdzi, dlaczego do tej pory nie wgrano komunikatorów.

[/quote]
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez emilek12, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ