[Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Josek102 »

Wczoraj postawili jakiś budyneczek na Targowym Rynku.Widziałem dzis rano ok 5
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Mat »

W sensie ekspedycji?
Mateusz

EA-1 8-)
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Josek102 »

W nocy -rano widziałem .Ciężko powiedziec.Jutro za dnia sie przejde
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: M. Kaźmierczak »

Postawili "bunkier" ekspedycji. Na chwilę obecną jest zamknięty na 4 spusty. Pewnie jeszcze nie jest wykończony w środku. Choć w sumie to kawał blaszaka, ale znając życie i realia, odbiory będą na wiosnę - choć podkreślam - to tylko blaszak.
Ciekawostka. Z zamierzeniu ekspedycja miała powstać na rogu, przy przystanku dla wsiadających. Debilne miejsce przyznacie. Macie rację. Budkę wybudowali jednak w innym miejscu, lecz mały, narożny sklepik został i tak zburzony. Jaki z tego wniosek? Nie podpadaj panu "burmistszu".
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Arinera »

M. Kaźmierczak, zamierzacie walczyć o przywrócenie 78 do Placu Wolności? /kibicuję/

Proponowana trasa do Żabieńca to kpina ZDiT z pasażerów.
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: M. Kaźmierczak »

Arinera pisze:M. Kaźmierczak, zamierzacie walczyć o przywrócenie 78 do Placu Wolności? /kibicuję/
Proponowana trasa do Żabieńca to kpina ZDiT z pasażerów.
ZDiT jest niereformowalny i ma gdzieś pasażerów, więc to wojna z wiatrakami. Poczekajmy na rozwój sytuacji, bo liczba niezadowolonych - nie tylko w Aleksandrowie - stale rośnie, więc może mędrcy wprowadzą jakieś korekty. Chociaż wciąż nie mogę doprosić się odpowiedź, co przyświecało zmianie trasy 78, oprócz debilnego argumentu korków na Zachodniej...
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Josek102 »

Kolega M.K mysli pozytywnie.Większośc pasażerów podmiejskiej 78 chce by 78 jechał Aleksandrowską bez Rojnej. ZDit mogło zamienic i zamiast 78 puscić 87 przez Rojną Rydzową.Dawno temu był tramwaj 44 tylko ponoć poszła duża łapówka od PKS do ówczesnego burmistrza by zlikwidowac 44 i puscic Ikarusy PKS-owskie
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Arinera »

87 jest do likwidacji. Zabiera tylko wozokilometry.
Jedzie donikąd, już na etapie planowania ma bardzo nierównomierny pod względem potencjalnego pasażeropotoku przebieg trasy, rozbija 78/78A na odcinku Lutomierska - Plac Wolności, odcina od komunikacji wschodnią część Drewnowskiej, dubluje tramwaje na całej Północnej (a przecież założeniem nr 2 reformy było ograniczanie tras paralelnych tram-bus), kończy trasę NIGDZIE. Okolice WORD absolutnie nie zasługują na oddzielny autobus a pętla wariantowa na Telefonicznej jest już świetnie skomunikowana poprzez tramwaje.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Kpc21 »

Arinera - już wiemy, jakie jest twoje zdanie w tej sprawie. Nie musisz się powtarzać :)

Z okolicami WORD problem jest taki, że nie ma co tam zakończyć (a powinna być to linia jadąca z centrum).

Kraniec na os. Reja faktycznie jest trochę mało uzasadniony - jest przystanek Żubardzka na Włókniarzy, są autobusy na Wielkopolskiej i niedaleko także na Kasprzaka (czy tam Klonowej, nie jestem pewien jak w tych rejonach nazywa się ta ulica).

Można by połączyć tę linię z 78 - ale trzeba by było obciąć drugi koniec, a coś do WORD-u musi jeździć. Z drugiej strony - do WORD-u co 48 minut (bo, jeśli dobrze pamiętam, to 87 ma pojechać... co 24 minuty) to żadna oferta. Nadal nie będzie się opłacało czekać na autobus, tylko ludzie będą dochodzić kilometr pieszo od Palki (ewentualnie niewiele mniej od Wojska Polskiego/Łomnicka).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Arinera »

Mam wciąż nowe-te same przemyślenia nt. mojej nowej ulubionej linii 87 :D
Jutro poznęcam się nad nowym 79. Pojutrze też coś się znajdzie. Nowy układ dostarcza tego rodzaju rozrywki.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Kuba »

M. Kaźmierczak pisze:Chociaż wciąż nie mogę doprosić się odpowiedź, co przyświecało zmianie trasy 78, oprócz debilnego argumentu korków na Zachodniej...
Chyba nie ma innych argumentów. Wczorajsza wypowiedź T. Bużałka na konferencji prasowej dot. skrócenia linii 78:
Autobus nie będzie już kluczył po osiedlu, dowiedzie do Żabieńca najszybciej jak to możliwe. Na tym odcinku będzie możliwość przesiadki, dla tych którzy jadą tym autobusem dalej, czyli do centrum, np. na to 96, które jedzie przecież bardzo podobną trasą.
Trzeba pamiętać, że docelowo za jakiś tam czas, Plac Wolności zostanie tak przebudowany, że nie będzie możliwości, aby autobusy kończyły tam trasę. Może więc to też jest jakiś ukryty motyw skrócenia tej linii, bo prędzej czy później tak by to pewnie się musiało skończyć.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: BB93 »

Docelowo na Placu Wolności zostanie tylko 79, które pojedzie pewnie na Bazarową bądź Bałucki Rynek.
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Arinera »

Autobus nie będzie już kluczył po osiedlu, dowiedzie do Żabieńca najszybciej jak to możliwe.


Skąd u niejakiego Bużałka tak autorytatywnie i ex catedra wydawana opinia nt. linii 78? Z jego słów przebija jakieś niezrozumiałe negatywne podejście do tej trasy.

Podczas konsultacji mieszkańcy prosili jedynie o wyprostowanie linii po Aleksandrowskiej (stworzenie wersji pospiesznej linii 78A), a nie jej wycofanie z odcinka Żabieniec - Plac Wolności! Czego T. Bużałek nie zrozumiał?

Druga sprawa - dlaczego akurat Żabieniec, a nie wzorem innego genialnego pomysłu ww. jegomościa (linie 90,91, 67, 61), rogatki miasta? Są przecież na obrzeżach dwie pętle tramwajowe + Rojna i Szczecińska. Jakoś w typ wypadku zabrakło pomysłodawcom konsekwencji i ... odwagi.
SCEL
Stały bywalec
Posty: 280
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: SCEL »

Kuba pisze:
M. Kaźmierczak pisze:Chociaż wciąż nie mogę doprosić się odpowiedź, co przyświecało zmianie trasy 78, oprócz debilnego argumentu korków na Zachodniej...
Chyba nie ma innych argumentów. Wczorajsza wypowiedź T. Bużałka na konferencji prasowej dot. skrócenia linii 78:
Autobus nie będzie już kluczył po osiedlu, dowiedzie do Żabieńca najszybciej jak to możliwe. Na tym odcinku będzie możliwość przesiadki, dla tych którzy jadą tym autobusem dalej, czyli do centrum, np. na to 96, które jedzie przecież bardzo podobną trasą.
Trzeba pamiętać, że docelowo za jakiś tam czas, Plac Wolności zostanie tak przebudowany, że nie będzie możliwości, aby autobusy kończyły tam trasę. Może więc to też jest jakiś ukryty motyw skrócenia tej linii, bo prędzej czy później tak by to pewnie się musiało skończyć.
Tylko argument z skróceniem 78 jest chybiony w momencie jak z osiedla reja robi się nowe 87 jadące po podobnej trasie. czyli co 78 stało w korkach a 87 nie będzie w nich stało. Dodatkowo Zachodnia korkowała się głównie przed skrzyżowaniem z Lutomierską i to w stronę centrum. Od Drwenowskiej szło już w miarę sprawnie, a na pewno korków nie było w stronę Radogoszcza czyli jak autobus jechał do Aleksandrowa.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Mat »

Kuba pisze:Trzeba pamiętać, że docelowo za jakiś tam czas, Plac Wolności zostanie tak przebudowany, że nie będzie możliwości, aby autobusy kończyły tam trasę. Może więc to też jest jakiś ukryty motyw skrócenia tej linii, bo prędzej czy później tak by to pewnie się musiało skończyć.
Ja rozumiem długofalowość reformy, ale plac Wolności to plany na za kilka lat, o ile w ogóle dojdą do skutku, bo już raz skapitulowały. A jak zamkną plac, to nikt chyba z tego powodu nie skracałby trasy aż do Żabieńca, bo są jeszcze miejsca i ulice w pobliżu, którymi autobus mógłby zawrócić.
Powody takiego rozwiązania są takie, jak w większości przypadków z tego planu, czyli oszczędności. Kursy do Żabieńca pozwolą zaoszczędzić kilka brygad. No ale tego nie usłyszymy oficjalnie, oficjalnie to te "kilometrowe" korki ;).
Mateusz

EA-1 8-)
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Arinera »

Kilometrowe korki na Zachodniej obowiązują wyłącznie dla 78/78A i 99/99A, dlatego linie te należy zlikwidować
Wg ZDiT oraz pana Bużałka korki na Zachodniej nie dotyczą 59, 96 oraz nowych linii: 73, 79A/B i 87A/B.

Co Pan poradzisz jak się cham uprze?
Swoją drogą trzeba mieć nieźle narobione pod kopułą żeby przemianować obecne 73 na 99, podczas gdy podstawowa trasa tej linii zostaje jedynie wydłużona. Prawie czterdzieści lat tradycji do kosza.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Kpc21 »

Kuba pisze:Chyba nie ma innych argumentów. Wczorajsza wypowiedź T. Bużałka na konferencji prasowej dot. skrócenia linii 78:
Autobus nie będzie już kluczył po osiedlu, dowiedzie do Żabieńca najszybciej jak to możliwe. Na tym odcinku będzie możliwość przesiadki, dla tych którzy jadą tym autobusem dalej, czyli do centrum, np. na to 96, które jedzie przecież bardzo podobną trasą.
Ale na tej zasadzie już teraz ktoś, kto nie chce kluczyć po Teofilowie, może się przy Szczecińskiej przesiąść do tramwaju. Ten argument mnie nie przekonuje.

Brak możliwości krańcowania na PW też nie. Można robić pętlę uliczną.
BB93 pisze:Docelowo na Placu Wolności zostanie tylko 79, które pojedzie pewnie na Bazarową bądź Bałucki Rynek.
Na Bazarowej kilka lat temu zlikwidowano krańcówkę ze względu na protesty mieszkańców. Więc powrotu do niej raczej nie ma.

Tomek Bużałek ma chyba konto na tym forum, zawsze może się i tu wytłumaczyć.

Ja widzę możliwość wytłumaczenia tego tak, że trasę podzielono, by nie przenosić opóźnień z jednego odcinka na drugi. Argument nie do końca przekonujący - wydaje mi się, że mieszkańcy woleliby jednak mniej punktualny autobus, ale wjeżdżający bardziej w centrum.

Moja wizja - niech to nowe 78 zostanie na Aleksandrowskiej, niech nie ma już kursów obsługujących sam Teofilów (tę rolę przejmie 98 i to jest sensowna decyzja - można się tylko zastanowić nad skierowaniem połowy kursów 98 przez Drewnowską, Ogrodowa jest bez sensu ze względu na korki), ale niech zostanie połączone z 87.

Problem jest taki, że wiąże się to z koniecznością skrócenia trasy tego połączonego 78/87 - niekoniecznie do pl. Wolności, ale np. do Sterlinga, czy nawet do Ronda Solidarności (chodzi o długość odcinka między Włókniarzy a dworcem Żabieniec), a to z kolei będzie oznaczało problem z obsłużeniem WORD-u. Dokąd, przypominam, pieszo od Strykowskiej jest kilometr. Dużo bliżej jest od Stokowskiej, ale tam z kolei trzeba nielegalnie przekraczać tory kolejowe.

Zaproponujcie, jak można rozwiązać obsługę WORD-u. Bo chyba się zgadzamy, że obecne rozwiązanie jest rozwiązaniem naprawdę kiepskim.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Arinera
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: wt 18:15, 02 sie 2016

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: Arinera »

Kpc21, z WORDem a ściślej mówiąc z całą tamtejszą infrastrukturą transportowo-usługową), zawsze był problem.
Godziny egzaminów są nieregularne, przez to trudno oszacować dokładne potoki pasażerskie. Tłumów dojeżdżających raczej nie ma. Nie ma też regularnych pasażerów (rejestracja, egzaminy, więcej raczej nie wracasz w okolice WORD, więźniowie też raczej często nie podróżują :D).

Trudno nawet ustalić, jaka częstotliwość byłaby optymalna, żeby pasażerowie wybierali autobus chcąc się dostać w ten rejon. Linia 87 ma mieć docelową częstotliwość co 24 minuty na dwa warianty. To pozwala zakładać, że do WORD autobus pojedzie raczej nie częściej niż obecne 56.
Czy ten rejon wymaga a) linii aż z osiedla Reja? b) w ogóle nowej linii? c) w ogóle linii autobusowej?

Ja widzę obsługę WORD następująco:
1. Nowa linia np. 98 lub W (tzw, specjalna) z Dworca Fabrycznego lub
2. uwaga ironia! Wariant F linii 53 (można? można!).
WykoxPL
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: czw 21:31, 18 lut 2016
Lokalizacja: Łódź

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: WykoxPL »

^^ Nie, błagam, żadnych kolejnych wariantów 53. Już teraz ludzie czasem się gubią patrząc na rozkład, mimo że warianty są tylko dwa, nie chcę wiedzieć, co się stanie 2.04, a co dopiero jakby jakieś 53F jeździło... (wiem że ironia, ale po prostu musiałem wylać złość z powodu wariantowania 53)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: [Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Post autor: BB93 »

Co do linii do WORD-u to już lepszą koncepcją był pomysł IPT, aby kursowała tam linia obsługująca przy okazji Kampus UŁ na Matejki i Tamkę. Sama w sobie linia na Smutną obsługuje nie tylko WORD i ZK (czy tam Areszt Śledczy, Zakład Karny jest chyba na Beskidzkiej). Na ulicy Doły też mieszkają ludzie, poza tym cmentarze na Dołach dochodzą prawie do ul. Doły. Oprócz tego mamy w pobliżu działki na Telefonicznej, czy kilka bloków na Druckiego-Lubeckiego.
ODPOWIEDZ