[Aleksandrów Łódzki] Linia 78

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Nie tylko tam tak jest, ale jak jechałem jakimś Volvo to najpierw było słychać tylko "Następny przystanek" i dalej nic, a jak się podjeżdżało to podawało nazwę przystanku, np. Bratoszewskiego. Nie wiem po co ten pan Michał się denerwuje jak nawet(!) w Łodzi nie wszystkie przystanki na nagrane i wgrane.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Te komunikaty to akurat są chyba wgrane, ale błędy systemu (jak można napisać i sprzedać coś co nie działa?!) sprawiają, że nazwa jest rozgłaszana tylko raz. Dokładnie tak samo jest np. z przystankami przy Manufakturze i nowymi do Ikei.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

no tak ale wcześniej wymawiał komunikator przynajmniej trzy przystanki Warszawska, Warszawska 16 i Romanów (po dźwięku oznajmującym przystanek). a teraz obecnie przestał wymawiać te przystanki.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Od kilku lat nie było wgrywanych nowych zapowiedzi głosowych. Albo nic nie podaje, albo jest coś sklejane z innych, istniejących nazw.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Tak samo jest w 16 jadących do Zgierza. Jest tylko " następny przystanek" i tyle...
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Komuś się po prostu nie chce...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Trzeba by pana Boruszczaka znowu zaangażować Obrazek.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

już jest chyba naprawiony błąd (przynajmniej na v7700A, którym jechałem) bo komunikator przynajmniej powiedział: następny przystanek: Warszawska, ale przystanku końcowego nie powiedział.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez emilek12, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Warszwską skopiowano z trasy trójki, a reszta może nie być w ogóle nagrana.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

no ale kiedyś jak wymawia kierunki to mówi "kierunek: Aleksandrów" lub jak dojeżdżał do pl. Kościuszki to mówił przy przystanku końcowym "Aleksandrów" i według mnie powinien mówić przed i na przystanku końcowym
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Problemy są od samego początku, R&G nie potrafiło sobie z tym poradzić, mimo że wszystkie komunikaty w Aleksandrowie są wgrane. Ale od wczoraj jest już znacznie lepiej, po paru zabiegach w nowej wersji programu udało się uruchomić poprawne komunikaty dla 78, za wyjątkiem przystanków Romanów i Warszawska (nie wiem dlaczego te nie działają), w dodatku w komunikacie "Aleksandrowska" występują jakieś zakłócenia.

Pobawię się tym jeszcze trochę i mam nadzieję, że uda się zrobić to porządnie.

Aleksej
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

no tak ale wczoraj na V7700A wymówiło przystanek Warszawska tylko pewnie na Solarisach jeszcze chyba nie zostały wgrane te przystanki jak Romanów i Warszawska
i niech coś zrobią z błędem ortograficznym na wyświetlaczu, bo jadąc do Aleksandrowa na wyświetlaczu widnieje napis ALEKSANDRÓW ŁODZKI, anie tak jak wcześniej
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Inteligentni inaczej urzędnicy wpadli na genialny pomysł przeniesienia przystanku dla wsiadających z dotychczasowego miejsca na róg Targowego Rynku i ulicy Warszawskiej. Tłumaczyli się oni, że to działanie dla dobra mieszkańców, ponieważ autobusy blokowały ulicę koło stawu. Plan był taki, że kierowcy mieli odpoczywać w zatoczce, która pełniła do tej pory zadanie przystanku i dopiero wpuszczać ludzi w nowym miejscu.
Podsumowując, przystanek przeniesiono na bardziej ruchliwą ulicę, autobusy jak się zatrzymywały przy stawie, tak się zatrzymują, a wybudowana w 2008 roku zatoczka pełni rolę ozdoby. Brawo!
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M. Kaźmierczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

78

Post autor: Josek101 »

Wczoraj jechałem 8.21 do Łodzi nrboczny 1174 .Kierowca tak się spieszył,że zamiast skręcić w Rydzowa pomknąl prosto i przy Kaczeńcowej zawrócił i wjechał na swoją trase.Swoją droga mogłyby jezdzic bez tej Rydzowej i Rojnej
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: 78

Post autor: emilek12 »

Josek101 pisze:Wczoraj jechałem 8.21 do Łodzi nrboczny 1174 .Kierowca tak się spieszył,że zamiast skręcić w Rydzowa pomknąl prosto i przy Kaczeńcowej zawrócił i wjechał na swoją trase.Swoją droga mogłyby jezdzic bez tej Rydzowej i Rojnej
To już jest kolejny przypadek, kiedy kierowca się śpieszył. Wcześniej widziałem lub byłem świadkiem w Aleksandrowie, kiedy kierowcy linii 74 także się śpieszyli. W pierwszym przypadku zamiast skręcić z ul. Wierzbińskiej na al. 1. Maja to tak się pospieszył, że jechał prosto aż do ul. Targowej, przy czym skręcił potem w ul. Targową i jechał Targową, Ogrodową, potem skręcił w al. 1 Maja przy czym do Targowego Rynku jechał już właściwą trasą. A wdrugim przypadku kierowca również tej samej linii zamiast skręcić w Daszyńskiego to jechał ul. Warszawską i chyba się zorientował przy ul. Wschodniej w Aleksandrowie, że zawrócił i potem już skręcił w ul. Daszyńskiego.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: 78

Post autor: emilek12 »

Aleksandrów Łódzki pisze:Komfortowo w autobusie

Już od 6 stycznia w godzinach szczytu po Aleksandrowie będą jeździły tylko autobusy przegubowe. Liczba podróżnych rano i popołudniu jest znacznie większa niż w pozostałej porze dnia. Komfort jazdy był ostatnio znacznie utrudniony. Dlatego władze gminy negocjowały zmianę warunków umowy z MPK. Dodatkowo ma być zwiększona ilość kursów linii 78. Obecnie urzędnicy sprawdzają rozkłady jazdy, liczbę podróżnych, rozmawiają z pasażerami. Wszystko po to by komunikacja miejska spełniała jak najlepiej swoje zadanie. Na wszelakie uwagi i propozycje czeka i nasza redakcja. 42 – 27-00-343 lub [url=mailto:redakcja@aleksandrow-lodzki.pl]redakcja@aleksandrow-lodzki.pl[/url]
info: http://www.aleksandrowlodzki.pl/aktualnosc-4380-Komfortowo_w_autobusie.html
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez emilek12, łącznie zmieniany 1 raz.
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

78

Post autor: Josek101 »

Jechałem dzis po 12 krótkim 1154 do Aleksandrowa.NaZabieńcu dwoje ludzi wsiadło z psem i kierowca ich wyprosił z pojazdu przez głośnik bo pies nie miał kagańca
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

78

Post autor: Josek101 »

Ale dzis grat o 5.17jechał z Aleksandrowa nr boczny 1242 z zamazzanymi szybami i wyjącym silnikiem
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Jeździ taki nie od dziś. Podobne atrakcje + bujający tył, w 1241. Polecam Obrazek .
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

78

Post autor: Josek101 »

A z ktorego roku są te pojazdy czyli 1241,1242 ?
ODPOWIEDZ