[Brzeziny] KRIS-TOUR ABC

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

[Brzeziny] KRIS-TOUR ABC

Post autor: rkplodz »

hej,

dziś musiałem wrócić po 15 z Brzezin. Udałem się na początkowy przystanek busów o 15.08. Ucieszyłem się, gdyż o 15.10 miał być bus K-T. Oczywiście nie przyjechał, pojawił się dopiero 15.32 (cóż, 15.35 jest PKS, przypadek?) - ale póki co niezrażony wsiadłem. Jechaliśmy w 2 os., do Galerii, wyszło 10 zł. Zapłaciłem, kierowca chciał zakończyć transakcję, ale ja poprosiłem o bilet. Na to usłyszałem "A po co?!" - no cóż. Żeby być uczciwym - pomyślałem, powiedziałem, że chcę się rozliczyć. Dostałem wydruk, usiadłem. Po jakimś czasie wyciągnąłem paragon i skonstatowałem, że opiewa nie na 10, a na... 3 zł. Nie chciało mi się kłócić z kierowcą, zresztą to tylko kierowca - co on może, więc nie trułem mu zadka, wszak na pewno robi to co szefostwo każe.

Ale wkurzyłem się nieźle. Jestem Polakiem, płacę tu uczciwie podatki i wkurza mnie, że ktoś darmo korzysta z tego, co ja swoimi podatkami współfinansuję. To zwyczajne chamstwo i bezczelność. A poza tym - nieuczciwa konkurencja. Czy możecie mi poradzić gdzie mam wysłać zgłoszenia o nierealizowaniu rozkładu i podatkowym wykroczeniu? Skarbówka? A gdzie rozkłady?
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Ta sprawa z płaceniem za bilety i nie wydawaniem ich przez kierowców spotkałem najwięcej razy w PKSie oraz busikach prywatnych. I naprawdę człek powinien się kłócić z kierowcą o papierek zwany biletem ale szkoda zdrowia.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Kiedyś jak jechałem PKS-em do Stróży to kierowca nie chciał mi wydać biletu to stałem nad nim dopóki mi ten bilet wydał. Jednak często jest tak, że biletu nie wydają kierowcy.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Re: Odp

Post autor: M.C. »

Adam1022 pisze:I naprawdę człek powinien się kłócić z kierowcą o papierek zwany biletem ale szkoda zdrowia.

No właśnie o to chodzi, żeby nie żałować zdrowia w takim przypadku, gdy ewidentnie masz rację.

Kris-Tour jakieś pół roku temu porozwieszał ładne, czytelne rozkłady jazdy na przystankach na trasie Łódź-Brzeziny. Szkoda tylko, że są fikcją (a mogę powiedzieć, że są) - czasy odjazdów mają po 15-20 minut odchyłki.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Bo rozkłady są nieważne od wakacji, ale nawet jak zostały zniszczone kasety rozkładowe, to po ich wymianie nadal wepchnięto tak stary rozkład. wisi karteczka Dam-Mar'u który nie jeździ od dawien dawna. rozkład Pks Rawa Maz. też jest stary. Nowy i aktualny jest tylko Pks Łódź, tolerancja opóźnienia ± 3 minuty zawsze jest (o ile dzień roboczy w/g Ciebie pokrywa się z ich definicją dnia roboczego). A Kris-Tour od zawsze leciał w kulki w kwestiach wydawania biletów, zawsze drukuje je albo pod fotelem kierowcy, albo na desce rozdzielczej całym długim pasem. Raz tylko widziałem jak ktoś poprosił "do delegacji" i dostał ale to przypadek jednostkowy. A Pks zawsze daje bileciki. Łódź ze swoich starych kas, a Rawa z tych nowych.

Rozkłady aktualne to można dostać u kierowcy, ale dość rzadko, a obecnie jest to niemożliwe. Jakieś zmiany w kursowaniu mają pojawić się po nowym roku tyle wiem.

A do tego Kris ma inny rozkłąd na swojej www (to jest jeden), a dwie różnego jego odmiany wiszą na przystankach. Pod galerią wisiały do tej pory 2 różne (nikt nie wiedział który jest który), na Rondzie Solidarności jest jeden (stary), u nas na Przedwiośniu nie ma żadnego, na Kulczyńskiego (stary) jak i w reszcie miasta. Istna komedia.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez klocu, łącznie zmieniany 1 raz.
zbychooo
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: pn 20:46, 18 lip 2005

Re:

Post autor: zbychooo »

Mnie przyszło wracać z Brzezin do Łodzi 1 stycznia... niestety odległość tą musiałem przejść pieszo (na złość w Lipinach spóźniłem się na 54 niecałe 10minut...) Przez 3,5h wędrówkę wzdłuż drogi, nie minął mnie żadan bus ani PKS, jechał może z jeden PKS ale w stronę Nowego Miasta. Autobusy, które rozkładowo miały byc 1 stycznia nie pojawiły się wcale Obrazek
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Rozkładowo pojawiło się Nowe Miasto około 8.46 na przystanku Brzeziny Kościuszki. Wiem bo odprowadzałem na niego ludzi. Planowo miały być tylko te dwa tzn. 8.40 i 8.55 przeloty z Nowego Miasta. Mówiło się jeszcze o jakimś po 12 ale co do niego to nie wiem. A poza tym żadnego Rawy Mazowieckie, PKS Łódź Busy też nie jeździły, a nasz kochany Kris-Tour nie jeździł już w sylwestra, o nowym roku nie wspominając.

Kursy do Nowego Miasta są niezawodne. Tak podsumuje tego posta.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Brzeziny - KRIS-TOUR ABC - wkurzyłem się!

Post autor: Kazik »

rkplodz pisze:Ale wkurzyłem się nieźle. Jestem Polakiem, płacę tu uczciwie podatki i wkurza mnie, że ktoś darmo korzysta z tego, co ja swoimi podatkami współfinansuję. To zwyczajne chamstwo i bezczelność. A poza tym - nieuczciwa konkurencja. Czy możecie mi poradzić gdzie mam wysłać zgłoszenia o nierealizowaniu rozkładu i podatkowym wykroczeniu? Skarbówka? A gdzie rozkłady?

ITD, może skontrolować zarówno kierowcę, jak i firmę.

Jechałem parę razy na trasie Bazarowa - Poddębice busem Wicher, 4zł bilet (jakim cudem dycha do Brzezin?), kierman raz nabijał na kasę, raz nie, potwierdzenia pasażerom też co któremuś. Wsiadłem do PKSu - kierowca kulturka, 3,5zł i bilet bez proszenia.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

10 za dwie osoby.
Z Brzeziny pod Galerię nowa cena (od grudnia po odebraniu dotacji) to 5 zł.
Do Kopcińskiego / Narutowicza - 4 zł, do Ronda Solidarności i Dołów - 3 zł. Wcześniej nie wiem nie interesuje mnie.

Generalnie wszytsko zależy, który kierman jedzie. Jedni chowają kasę pod siedzenie i lają na to, inni biją wiele za jednym razem. Ale nie zdazryło mi się żeby ktoś bił każdego pasażera. W PKSie to inna bajka, bilet w łapę jak nie to będzie za Toba krzyczeć...

A kiermanów jest kilku:
Mariusz (młody) - niesympatyczny, pracuje jakby ktoś mu kazał,
Darek - podrywacz, zna wszystkie kobitki (młode) które jeżdzą tą linią,
Sławek - cichy ale sympatyczny, człowiek informacja,
Janek - cichy, taki jakiś dziwny człowiek.

Pominąłem kogos? Albo pomyliłem kogos?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez klocu, łącznie zmieniany 3 razy.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

(z góry przepraszam, że post pod postem ale od tamtego upłynęło sporo czasu i sytuacja się zminiła)
@rkplodz: czyżbyś złożył zażalenie na wykonywanie usług i rozliczanie dochodów tej firmy? bo ostatnimi czasy zawsze kasa na wierzchu, rejestracja sprzedaży, tylko nadal o bilety trzeba się upominać - ale to i tak ogromny krok naprzód...
teraz jest jeszcze o tyle wesoło że czasy międzyprzystankowe robione są z prędkościa nadświetlną. czytaj jak ma odjechać o godzinie xx.56 to około yy.04 jest na przystanku Rondo Solidarności (np. dziś, kiedy padał śnieg - deszcz - śnieg i było mokro...) jakim cudem??
ludzik6
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: pt 22:13, 08 lut 2008

kris-tour jest spoko

Post autor: ludzik6 »

codziennie jeżdżę na trasie brzeziny-łódź, od ponad miesiąca nie wsiadłam do bydłowozu czyt. pks-u , tylko kris-tour, kiedyś nie jeździły wg rozkładu, ale teraz jest okey, czasem drobne opóźnienie ale to sie rzadko zdarza. co do kierowców to są spoko, z tego co wiem i znam to jest pan sławek, darek, błażej, mariusz i teraz doszło 2 nowych, pierwsza trójka bardzo w porządku i przynajmniej prędkość mają, a nie to co te smutki pks-y. jak chodzi o bilety to cóż ja się nigdy nie domagam, ważne że zawsze mam czym dojechać. kris-tour jest spoko.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Powitać kolejnego człowieka z Brzeziny. (wsiadłam czytaj kobieta? to tym bardziej witam!)
PKS jeździ zawsze o czasie. teraz jeździ jeden dziadek z tatuażem na rawej recę chyba. jedzie z normalnym czasem rozkładowym. tak 30 do 32 minut z Brzeziny Głowackiego na Łódź Rondo Solidarności. w PKS'ie jest zawsze pusto. bydłowozem nazwałbym poranne busy Kris-Tour'a. mimo że mają większego busa to podstawią czasem najmniejszy. ale ostatnio sytuacja uległa takiemu unormowaniu i jest zdecydowanie spokojniej.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Busy pod kontrolą

Prawie trzydzieści busów obsługujących podłódzkie trasy skontrolowali celnicy, inspektorzy skarbówki i transportu drogowego. Ponad połowę kierowców ukarano mandatami. Niektórych nawet dwukrotnie

- Nieprawidłowości było dużo, dlatego to nie była nasza ostatnia kontrola - zapowiada Arkadiusz Dratwicki, rzecznik prasowy Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi.

Wspólną akcję UKS, Izby Celnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego zorganizowano na przystankach i drogach wylotowych z miasta.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy przewoźnicy ewidencjonują sprzedaż biletów w kasach fiskalnych i czy wydają paragony. Kontrolowali uprawnienia do przewozu pasażerów i dokumenty dotyczące stanu technicznego pojazdów. Sprawdzali też paliwo: czy kierowcy nie leją oleju opałowego zamiast napędowego.

Skontrolowano 27 busów, należących do prywatnych firm, a kursujących na trasach do Zgierza, Konstantynowa, Pabianic, Brzezin, Strykowa i Poddębic.

Inspektorzy skarbówki nałożyli na kierowców aż 21 mandatów na łączną kwotę ponad 5,5 tys. zł.

- Nie rejestrowali sprzedaży biletów, nie wydawali paragonów, a niektórzy nawet nie włączyli kasy - informuje Arkadiusz Dratwicki. - Akcja była przeprowadzona w dwóch etapach, dlatego pięciu kierowców zostało ukaranych dwa razy: najpierw w czasie porannej kontroli, a potem po południu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Czyżby rkp jednak zainterweniował gdzie trzeba? Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Chandler, łącznie zmieniany 1 raz.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Ale widać że Kris Tour'owi trzeba przyładować jeszcze nie jedną karę, bo biletów do tej pory sami nie wydają tylko trzeba się prosić.
Za to kasa wreszcie zaczęła pracować.

Jak widać temat ruszył trochę media Bo EI też pisał o tym w dodatku regionalnym. I nawet napisał podobnie o ile nie spisał od innych.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez klocu, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

@Chandler: tak.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

I słusznie Obrazek
Wydaje mi się, że takich skarg musiało być więcej, bo chyba mało prawdopodobne jest, żeby robili taką akcje po jednym tylko zgłoszeniu...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A kto mówi, że jednym? Obrazek
asiuleqqq
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: wt 20:20, 18 mar 2008

Post autor: asiuleqqq »

jeśli ktoś "bydłowozem" nazywa ranne busiki K-T to niech jeździ pksem Obrazek . Mnie tam nie przeszkadza, od stycznia ani razu bus mi się nie spóźnił więcej niż do 5-max.7 minut. Może nie macie nowych rozkładów skoro tak narzekacie Obrazek
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Tak, ale czasem jak się widzi w jakich warunkach są wiezieni pasażerowie w "busikach", to miano "bydłowozu" wcale naciągnięte nie jest.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

rano to naładowany jest PKS o 6.50, na którym leci mały żółty busik. w Kri-Tour'ach jest możliwie jeszcze. co do rozkladów to są one wszędzie tylko nie na przystankach na Przedwiośniu, Głowackiego i pod szpitalem. Na rondzie chyba jest ale na reszcie wisi kartka sprzed 1,5 roku więc nie dziwi mnie wieczne narzekanie ludzi "bo bus się spóźnił".
ODPOWIEDZ