Czym do Zgierza?

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Czym do Zgierza?

Post autor: morton »

Co 5-6 minut tramwaj Obrazek To dość duża częstotliwość, która może puścić z torbami prywaciarzy ze Zgierskiej, hehe.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

A myslisz ze kto najbardziej lobbowal przeciwko LTRowi? Wlasnie wlasciciel jednej ze zgierskich firm busiarskich.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

No niestety dla nich to oznacza koniec, bo wszyscy wybiorą tramwaj.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

O ile ten będzie naprawdę szybki, a ilość przystanków na to znów nie wskazuje. 4 do Zgierza będzie z wariantem A, bo ma jeżdzić co 20 minut.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Chyba wszyscy wybiorą tramwaj ( nowoczesny ) i kursujący co 5-6 minut a nie stary autobus który jeździ co godzinę.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No, ale zobacz Ozorków, dużo ludzi jeżdzi też autobusami, są szybsze i mają mniej przystanków, ale stają w najlepszych punktach.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Co do tego ma Ozorków ? Nie przesadzaj rozpatrujemy Zgierz Obrazek Tramwaj wygrywa tym, że na Zgierskiej i Łódzkiej często robią się straszne korki, będzie też nowszy, tańszy i będzie cześciej. Ja bym nie miał problemu z wyborem.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

My bysmy nie mieli, jako hobbysci, ale szary czlowiek...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie rozumiem ciebie Obrazek Tramwaj : szybszy, tanszy i czesciej Prywaciarz: czesto stoi w korkach, drozszy i co godzine. Każdy chyba wybierze tramwaj.


PS: Dzięki Marcin za nowy temat Obrazek



Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Napewno duzo osob wybierze tramwaj, szczegolnie LTR, Os.650-lecia jest najwieksze w Zgierzu, ma teraz dosyc slabe polaczenia (51 i prywatne autobusy oraz 6). Wszystkie te polaczenia sa dosyc slabe, jedzie sie dlugo i w godzinach szczytu stoi sie w korkach. Nie mowiac juz o osobnych biletach.

Teraz bedzie LTR, jedna linia od osiedla do samego centrum Lodzi (Zachodnia-Kosciuszki), linia bedzie jechala o 7 min szybciej niz dzisiejsza 11stka (inteligentna sygnalizacja plus nowe torowiska). Calkowicie nowy tabor, oraz jeden wspolny bilet. Wybor jest prosty.

4-ka tez bedzie dosyc atrakcyjna, mimo ze tabor bedzie nie najnowszy (chociaz mam nadzieje ze za dwa lata bedzie juz duzo modernizacji smigalo po Lodzi), ale torowisko bedzie w duzej mierze w dobrym stanie (jesli powiat Zgierski wyremontuje ul. 1 Maja a nato sie zanosi), to mamy dobre torowisko do Kuraku, dalej do Zgierskiej-Zachodniej po trasie LTRu, potem Zgierska-Nowomiejska do Pl. Wolnosci (wszystko juz wyremontowane, oprocz skrzyzowania Polnocna-Nowomiejska), dalej z Pl. Wolnosci Pomorska w Kilinskiego (za rok remont Pomorskiej od Pl. Wolnosci do Kilinskiego, samo skrzyzowanie Pomorskiej i Kilinskiego oraz Kilinskiego od Polnocnej do Narutowicza), za Narutowicza juz gorzej, ale tramwaj bedzie wygodny dla studentow oraz ludzi jadacych na dworzec Fabryczny (rowniez wygodna przesiadka z 11stki). Oczywiscie inteligentna sygnalizacja bedzie w calej Lodzi nie tylko na LTRze.

46 rowniez bedzie w niezlej sytuacji, wiekszosc torowisk na trasie jest lub bedzie niedlugo w dobrym stanie, problem to tabor, jesli MKT sprowadziloby jakis uzywany tabor jest duza szansa na wieksza atrakcyjnosc tej linii.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
Po powstaniu LTRu 51 do Zgierza przestanie jezdzic.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Z tym 51 to chyba nie najlepszy pomysł. 51 jest dobra dla wschodniego Zgierza, poza tym zawsze będzie alternatywą w przypadku awarii.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

A ciekawe kto za nastepna linie do Lodzi zaplaci? Szczegolnie ze w duzej mierze linie beda sie dublowaly. Autobus by jezdzil pusty, jak jest awaria to podstawia sie autobusy zastepcze.

Co do wschodniego Zgierza to on bedzie mial polaczenie z liniami tramwajowymi poprzez wewnetrzna komunikacje, zsynchronizowana z odjazdami LTRu.

Pozdrawiam,
Aleksej
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Ja ide na piechote a wy róbcie co chcecie Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Kto będzie podstawiał wozy zastepcze na ŁTR, MPK I MUK, czy tylko MPK. I gdzie będą stać, w okolicach Helenówka? Z tego co wiem kiedyś były podstawiane rezerwy na Chocianowicach, chyba dwie. Teraz już nie, zresztą z czego...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Spokojnie LTR powstanie dopiero za dwa lata. Pewnie bedzie to MPK i MUK (a raczej przewoznik, bo MUK to cos jak ZDiT). W Zgierzu pewnie bedzie rezerwa z Limanki stala.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

W Zgierzu jest Markab a przewozy zleca MUK Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Mam nadzieje ze do tego czasu beda wozy na rezerwie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

O co ty się boisz ? Że nowy tabor się zepsuję ? Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Nie o wypadki, zerwania trakcji i inne...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Takie rzeczy zdarzają się żadko ale rezerwa jest potrzebna. 1 pojazd powinien wystawić Markab a dwa MPK. Były by to wozy z Limanki i tam tez powinny stacjonowac.
ODPOWIEDZ